İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

paypal kredi kartımdan işlem ücreti alıyormu?

baris22

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Paypala kredi kartımdan para yatırınca kredi kartına islem icin kesinti uyguluyormu yoksa hicbir kesinti uygulamadan direk yatırdıgın parayı paypal hesabımda görebiliyormuyum?

Söyle bir örnek vereyim.

paypala 100 ytl yatırmak istiyorum. kredi kartımdan 100 ytl + xxx islem ücreti mi kesiliyor?

Yoksa sadece 100 ytl mi?

iyi calısmalar

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Bildigim kadari ile Paypal e kredi kartindan para yatiramiyorsun.
Banka hesabindan aktarabiliyorsun.
Paypal uzerinden satin aldigin urun/servis icin kredi karti ile odeme yapabiliyorsun, Paypal bu islem icin kesintiyi saticidan yapiyor.

baris22

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben olayı şöyle anlatayım o zaman.

100 ytl ye bir ürün aldım. Paypal ile ödeme yapacam.

a- Paypal a parayı sadece banka hesabımdan mı aktarabiliyorum? yoksa kredi kartımdanda aktarabiliyormuyum

b- Bu aktarma işlemi sarasında paypal 100 ytl haricinde kredi kartıyla ödediğim için kredi kartıma veya banka hesabıma ayriyeten bir kesinti uyguluyormu?

Saygılar

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
- sanal kart kayıtlı paypalde. limit 0 senelerdir, dolayısıyla para çekemiyor.
- paypal bakiyen yeterli değilse, kalan miktarı kredi kartından kullanıyor (en azından benim hesabımda oyle; Turkish - verified)
- yerinde olsaydım 100 ytl lik alısveris yapacaksam, paypal bölümüne baslık açıp, birisine ~93 ytl civarı para verip bu parayı temin ederdim. 7 ytl, 7 ytl'dir.

demirhan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
a- Paypal a parayı sadece banka hesabımdan mı aktarabiliyorum? yoksa kredi kartımdanda aktarabiliyormuyum Siz ürünü alınca paypal hesabınızda para yok ise bu ödeme kredi kartınızdan çekilerek gerçekleştirilir.

b- Bu aktarma işlemi sarasında paypal 100 ytl haricinde kredi kartıyla ödediğim için kredi kartıma veya banka hesabıma ayriyeten bir kesinti uyguluyormu?
hayır

baris22

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
a- Paypal a parayı sadece banka hesabımdan mı aktarabiliyorum? yoksa kredi kartımdanda aktarabiliyormuyum Siz ürünü alınca paypal hesabınızda para yok ise bu ödeme kredi kartınızdan çekilerek gerçekleştirilir.

hayır

Cevap için sağolun. Peki dolar kurunu düşük mü tutuyor.

Teşekkürler

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5