İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Paypal: Kredi Kartına Para Çekme - Türkiye

master06

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar bugün akşam vakitlerinde farkettim. Hesabıma withdraw kısmında hesabıma ekli olan kredi kartına para çekme seçeneği eklenmiş.
Deneme amaçlı $48 çektim. $5 masraf kesiliyor her işlem için.

From This Balance: U.S. Dollar Balance
Amount: $48.50 USD
Exchange Rate: 1 U.S. Dollar = 1.17678 Turkish New Lira
Gross Amount: 57.07 TRY
Withdrawal Fee: -7.60 TRY
Amount to Card: 49.47 TRY

Eğer işlem gerçekleşirse artık paypal takas işlemlerinden artık kurtulacağız :)

Gelişmeleri Aktarırım

İyi Çalışmalar,
Mustafa

Cagatay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
tam olarak nereden yapıyoruz ingilizcem pek yok yeniyim paypalda
kücük kücük anlatırmısın lütfen

master06

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
tam olarak nereden yapıyoruz ingilizcem pek yok yeniyim paypalda
kücük kücük anlatırmısın lütfen

Hesabına gir ve üst menüdeki Withdraw yazan yere tıkla daha sonra karşına gelen sayfadaki Transfer funds to your card yazan seçeneğe tıkla ve miktarı gir.

hepsi bu kadar.

İyi Çalışmlar,
Mustafa

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
ilginç bir gelişme bu ve güzel tabi
peki kredi kartına nasıl aktarılıyor onu anlamadım henüz
yani sonuçta banka hesabı değil bu

Cagatay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
deneme yapmak istedim hesapta 5$ vardı
minimum 10$ diyor ekleyebilirsiniz :)
yani sonuc olumlu sanırım ve bu yeni bir uygulama mı arkadaslar?

master06

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ilginç bir gelişme bu ve güzel tabi
peki kredi kartına nasıl aktarılıyor onu anlamadım henüz
yani sonuçta banka hesabı değil bu

Eskiden yasakpara oynarken de birçok firmadan paramı kredi kartına çekerek alırdım. Tam olarak mantığını bilmiyorum ama nakit limitine eklendiği için rahatlıkla, faiz ve herhangi bir ücret vermeden çekebiliyorsun.

deneme yapmak istedim hesapta 5$ vardı
minimum 10$ diyor ekleyebilirsiniz
yani sonuc olumlu sanırım ve bu yeni bir uygulama mı arkadaslar?

Kesinlikle yeni sabah girdiğimde yoktu çünkü iftardan sonra girdiğimde farkettim böyle bir şey olduğunu. Türkiye için ilk defa yapılan bir uygulama. Sonunda Türkiyenin de az çok önemini anlayabildi biraz geç olsada paypal. :)

İyi Çalışmalar,
Mustafa

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Ekstreye + olarak geçer, borçtan alışverişten düşer. Nakit olarak çekilme konusu biraz muallak, onay almak icap eder, nakit çekimde otomatik bir faiz oranı değişimi var çünkü.

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
hımm + olarak geçer demek
benim şu an +34 bilmem kaç lira var kredi kartımda. bende bu nedir diyordum kaç gündür. demek fazla ödeme yapmışım:))şimdi harcama yapsam demek ilk o 34 lira gidecek hımm evet mantıklı
denemek lazım güzel olur kullananlar açısından

GNeRaL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
AKBANK ta (normal kredi kartı) karta artı (alacaklı) olarak eklenen (refund gelen) para, şubeden geri alınabiliyor. Bugün bizzat denedim (paypal olarak değil tabi)..

Ama sanalkart kullanıyorsanız paypalda, doğrudan banka hesabınıza aktarmanız söz konusu tabi...

Cagatay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
şimdi anlayamadım yaa.
Angelo dedigin şey tam olarak şu mu :
paypaldan kredi kartına aktarıyorsun %5 kesiyor ancak extreye ayrı bir ücret daha mı yazıyor?
eger sadece tek seferlik %lik bir kesim yapacaksa belirli yada belirsiz kişilere paypal bozdurmak yerine bu sistemi kullanmak daha iyi zaman ve anlaşamamazlık tarafından sanırım.

tulas

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
şimdi anlayamadım yaa.
Angelo dedigin şey tam olarak şu mu :
paypaldan kredi kartına aktarıyorsun %5 kesiyor ancak extreye ayrı bir ücret daha mı yazıyor?
eger sadece tek seferlik %lik bir kesim yapacaksa belirli yada belirsiz kişilere paypal bozdurmak yerine bu sistemi kullanmak daha iyi zaman ve anlaşamamazlık tarafından sanırım.

%5 değil 5$ masraf demiş arkadaş.

sunes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
abi cidden ya super bisi,bikmistim komisyon odemekten sonunda bizleri anladi paypal..5 dolarda masraf die geciyor..ben sunu merak ediyorum dolar olarakmi kredi kartimiza gelio onu merak ettim oluyomu oyle?birde ne kadar zaman aliyor hemen eft gibi anindami geciyo hesaba?

durumu farkeden arkadasada dikkatindan dolayi tesekkur ederim.

mk++

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
5 gun yazıyor gırın bakın yazıyor ? tıklayın ogrenın herseyı iyi bir haber ama bence tr için uygulanmayacak gıbı gelıyor zaman ıccınde ilk testerlardan haber gelsın gorecegız bye

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Ücret yazmaz ekstreye. Nasıl harcama yaptığında -100 -200 diye borç dökümü geliyor. Bu da + olacak geçecek. Herhangi bir geri ödeme filan alan olduysa görmüştür bunu, yoksa zaten pek genel birşey değil kredi kartını harcama için kullanıyoruz hep. Ay sonunda +'lardan -'leri çıkartıp borç dengesini ekstreye koyar. Favorites'in ki gibi +'daysanız para ödemenize gerek kalmaz, hatta o +'lara karşılık harcama yaparsınız gidip. Bankadan da alınabildiğini söylemiş arkadaş, en sağlıklı bilgi için kendi kartınızın olayına başvurun.

mk++

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
dostum bence sanal kartı ben deneme ben bir alışveriş yapmıştım sanalkart ıle gittigidiyordan sonra para iadesi almam gerekti ondaki sistem kredı kartından cok farklı cok bekletıyorlar 1 haftadan fazla hemde sıraya fılan alıyoruz dedı muhasebecılerımız incelıyor nezaman sıra gelırse gıbılerınden bence sorun cıkacaktır deneyımlerınden soyluyorum hıc deneme bıle
garanti sanal kart ekliyse napıcaz :D ona da geçer mi acaba?

sunes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ücret yazmaz ekstreye. Nasıl harcama yaptığında -100 -200 diye borç dökümü geliyor. Bu da + olacak geçecek. Herhangi bir geri ödeme filan alan olduysa görmüştür bunu, yoksa zaten pek genel birşey değil kredi kartını harcama için kullanıyoruz hep. Ay sonunda +'lardan -'leri çıkartıp borç dengesini ekstreye koyar. Favorites'in ki gibi +'daysanız para ödemenize gerek kalmaz, hatta o +'lara karşılık harcama yaparsınız gidip. Bankadan da alınabildiğini söylemiş arkadaş, en sağlıklı bilgi için kendi kartınızın olayına başvurun.

yaw ben sunu anlamadim.+ gelen parayi gidip kredi karti hesabimizdan ceksek, kredi kartindan nakit kullanma ucreti die bisi var bunu oduyecezmi?sonucta + para para cektigimizde faiz maiz yazmaz heralde?oyle degilmi

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi