İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Paypal politika değişikliği Türk paypalları sadece kredi kartından ödemeyapabilir.

www.turkiyespot.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba,
paypalınıza 1 müşteriniz para gönderdi sizde o parayı başka bir yere gönderemiyorsunuz sadece hesap numaranıza göndermenize izin veriyor.
şimdi yeni çıkan bir kural bu eğer sahte isimle paypalınız varsa sorun olabilir.

Thank you for contacting PayPal regarding your recent payment attempts.

PayPal has improved the functionality of Turkish accounts by allowing
you to hold a balance and process transactions in Turkish Liras. This
means you’ll no longer be charged a currency conversion fee when
withdrawing funds from your accounts in Turkish Liras.

However, PayPal currently only allows you to use your credit card for
international payments. You cannot currently make a payment to PayPal
users outside of Turkey using your PayPal balance.

I suggest you try making the international payment using your credit
card.

You can use your PayPal balance for national transactions, and can
withdraw Turkish Liras to your credit card or bank account without
incurring in any conversion fees.

Please let us know if you require any further assistance.

Sincerely,
Kemal
PayPal

www.turkiyespot.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ama kuru hesaplarken eksik hesaplıyor,

önce dolar veya euro yu tl ye çevirip hesabımıza gelecek, buy işlemde 5-7 gün sürüyor.
sonrada yeniden tl den dolar veya euroya çevrilerek ödememizi yapabileceğiz,
2 defa kur farkı olacak 60$ da 6tl (en az) kadar eksik gönderiyor, bir daha dönüştürüncede 6tl birde komisyon,
yani bu zarar kullanıcıya çıkıyor. hiç zarar olmasa dahi işimiz 5-7 gün aksayacak

www.turkiyespot.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba,
93,75 TL banka hesabına gönderttim, daha öncedende aynı banka hesabına göndertmiştim normal ulaşmıştı şimdi ise işlemi paypal iptal etmiş ve benden 10tl kesmiş,

gerekçe olarakta aşağıdaki yazıyı yazmış,

Türkiye para birimi denetimleri nedeniyle bu ödeme için PayPal bakiyenizi kullanamazsınız. Bu ödemeyi kredi kartı kullanarak yapmanız gerekebilir.

iyice saçmalaşmaya başladı , kredi kartından kendi kendimemi para gönderecem ne kadar salak bişey bu böyle
hiç bir şekilde paypal hesabındaki parayı kullanamıyoruz ne hesaba çekme nede başkasının paypalına gönderme

Sport

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
bu başlığı görünce, denemek istedim.

arkadaşıma 10 usd gönderdim ve işlemi yaptı paypal.

şayet dediğiniz gibi ise olay, paypal kullanımı Türkiyede azalacaktır.

hatta GOdaddy den domain uzatması yaptım şimdi. sorun olmadan ödemeyi yaptı, paypal daki paradan.

www.turkiyespot.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
paypal Türkiye adresinemi kayıtlı? Bana bir garezi yoktur heralde şu anda hiç bir işlem yapamıyorum, hesabada gönderemiyor ,ödeme alıypr ama içinde kalıyor para

Sport

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3

www.turkiyespot.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bundan sonra TL ile işlem yapılacak diyor, Benim hesabıma 60$ para gelmiş kullanmam ödeme yapmam gerekiyor ama yaptırmıyor ,banka hesabıma gönderdim iptal etmiş etmiş 10tl de para kesmiş haksızlık bu yaptığı, içinde euro falanda var hiç bir şekilde kullanılamıyor, kur denetlemesi yazıyor.
aldığım ödemelerle alakalı sorun olsa bunu açıkça söylemeli değilmi? Bana özel bir durum değildir heralde bu

M

makalin88

Misafir
Artık Sadece kredi kartı ile ödeme yapılacak yurt dışına buda bizi hertürlü zarara sokuyor.

Arkadaşlar yurt dışı paypal ödemeleriniz yapılır. Özel mesajla ulaşabilirsiniz

Sport

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
benim paypal hesabım USD işliyor. biraz önceki işlemlerin hepsini USD olarak yaptım.

1 sponsordan euro ödemesi aldım 22-şubatta, otomatik USD ye çevirip öyle hesaba kattı.

daniel1336

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
100
Arkadaşlar paypal onaylatmam lazım sanal kart vb. yöntemle. Yapan arkadaşlar PM atsınlar lütfen. Paypal yada Turkcell ile ödeme yaparım. Paypal ile onaylandıktan sonra ancak ödeme yapabilirim yalnız, hesaptan şuan gönderilmiyor para.

www.turkiyespot.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Benimkisi onaylı birde ticari ama malesef göndermiyor, sadece kredi kartından çekerek gönderiyor, içindeki paralar kullanılamıyor şu anda

X

Xman

Misafir
Birde iyi yönden bakın olaya, paypal dolandırıcılıkları azalır bi nebze.

BLadeCombat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
inşallah eskisi gibi olur paypal eğer böle devam ederse işimiz zor arkadaşlar

tenzin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bizden PayPal'dan banka hesabınıza xxxx TL tutarında bir transfer gerçekleştirmemizi istediniz, transferi şu anda işleme koyuyoruz. Bu tür transferlerin hedefine varması genellikle 5-7 iş günü sürer, bu nedenle parayı banka hesabınızda 04.03.2011 tarihinden sonra görebilirsiniz.

birkaç gün önce aldım bu maili ve herhangi bir sorun yok. sorun yaşayan arkadaşlar, bununla ilgili bir mail aldılar mı acaba..

www.turkiyespot.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba,
1 defa aynı paypal ve aynı hesaba 250$ ödeme aldım,
ama sonraki ödeme geri döndü ve 10tl dfe kesinti yapılmıştı,
paypala mesaj attım 1 kereye mahsus 10 tl yi geri iade ettiler,
ama şu anda paypalda bulunan parayı kullanamıyorum bankayada alamıyorum,
isim soy isim doğum tarihi için kredi kartı ekstresi ehliyet elektirik faturası istediler
gönderecem bakalım düzelir inşallah,
ama sorun şu 1 . sefer aldım ödeme şimdi neden alamıyorum değişen hiç bişey yok,
paypal ayarları ve hesap no değişmedi isim aynı isim banka aynı banka

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5