İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Paypal Üçkağıtçılığı Dikkat!

lovemove

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
email kutunuza [email protected] adlı mailden bir mesaj gediyse lütfen dikkat! Ben az kalsın anlamıyordum ama adamlar paypalın tüm bannerlarını kullanıp sizi
http://12-216-86-84.client.mchsi.com:82/index.php böyle bir adrese yönelndiriyor. ve sizin önced kullanıcı adı ve parolanızı istiyor. Sonrada kredi kartı numaranızı alıyorlar... isterseniz sallama bir kullanıcı adı şifre deneyerek görebilirsiniz... Herkesi uyarayım dedim. sonradan ah vah kar etmez...

G

guajira

Misafir
lovemove' Alıntı:
email kutunuza [email protected] adlı mailden bir mesaj gediyse lütfen dikkat! Ben az kalsın anlamıyordum ama adamlar paypalın tüm bannerlarını kullanıp sizi
http://12-216-86-84.client.mchsi.com:82/index.php böyle bir adrese yönelndiriyor. ve sizin önced kullanıcı adı ve parolanızı istiyor. Sonrada kredi kartı numaranızı alıyorlar... isterseniz sallama bir kullanıcı adı şifre deneyerek görebilirsiniz... Herkesi uyarayım dedim. sonradan ah vah kar etmez...

"Vega" ya da gelmişti böyle fake mail. O kadar uyardım ancak dinlemedi. Sonra kendisi de nladı mailin fake olduğunu.

Şunu unutmayın arkadaşlar. "Paypal asla mail atarak kradi kartı numaranızı sormaz" Bazen güvenlik amacıyla hesapları dondurulanlar oluyor, onlardan da kimlik ve adres bilgilerini faxlamaları isteniyor ancak bu işlemde bi yamuk yok. Yani fax vs numaraları zaten sizin paypal hesabınızda yazıyor, emaille falan gelmiyor.

lovemove

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
vall aben çok dikkat ederim ama geçreğiyle ayırt edilemeyecek kadar gerçekçi yapılmış. bi tek adrese dikkat derseniz anlarsınız. dalgınlığıma geldi şifremi girdim hemen gerçek paypaldan değiştim şifremi. bide hesabınızda yükske tutarda rakam olduğunu düşünün. çok dikkat edilmeli maillere bence...

T

tahtakale

Misafir
Bana 2 senedir geliyor bu maillerden.Zaten paypal güvenlik konusunda sitesinde bundan bahsediyor ve ilgili siteyi kendilerine haber vermenizi istiyor.
Ben paypal a 50 ye yakın maili forward ettim, 50 ye yakın hazır cevap geldi :)
Adamlar ilgili siteleri hemen kapattırıyorlar, bilginiz olsun.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5