İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

paypal withdraw- $ olarak parasını alan varmı?

GoTcHA

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Paypal withdraw çıktığından beri finansbank kredi kartıma parayı sorunsuz olarak çekmekteyim, yalnız para paypal üzerinden bozulurken YTL'ye çevrilip öyle yollanıyor.

Sormak istediğim aranızda bu parayı USD olarak kartına çekebilen var mı? Eğer varsa hangi kart ve hangi adımları izlemem gerekiyor?
Elimde şu an HSBC, Finansbank, Fortis, Yapı Kredi, İşbankası, Garanti Bonus mevcut, bunlardan herhangi biriyle parayı USD olarak kartına çekebilen oldu mu acaba?

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Zaten USD olarak giriyorsun, o günün kurundan YTL ye çevirip ekliyorlar. PayPal çevirmiyor YTL'ye. En azından benim hesabımda öyle.

GoTcHA

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Zaten USD olarak giriyorsun, o günün kurundan YTL ye çevirip ekliyorlar. PayPal çevirmiyor YTL'ye. En azından benim hesabımda öyle.

ekran görüntüsü koyayım belki daha iyi anlatabilirim. benim hesabımda bi ayar sorunu var veya kartımda böyle bi sorun var heralde tam bilmiyorum... benim kartıma direk TRY'ye paypal tarafından çevrilmiş olarak yollanıyor... Ben kartıma USD gelsin istiyorum...

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Şimdi denedim aynen bende de öyle. Sanırım değiştirmişler.

GoTcHA

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
evet bende extreleri inceledim ilk aldığımda USD olarak gelmiş banka çevirmiş geçirmiş hesaba ama ondan sonra hep YTL olarak gelmiş. bizim yapabileceğimiz bi ayar yok anladığım kadarıyla...

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
peki finansbank kredi kartına geliyor bu ücret..atm den çekemiyorsun değil mi?
anladığım kadarıyla, sadece kreid kartını kullanırsın ve borcunu paypal dan gelen para ile ödersin..doğrumuyum?

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
O muamma sürüyor, değişik bankaların değişik yöntemleri var sanırım kredi kartındaki + bakiye için.

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
öyle bile olsa o da fena sayılmaz aslında
en azından nakit çekilir kredi kartından. gerçi nakit çekim ücreti vs olur ama.
Finanskartın hangi kartı bu?CardFinans Visa Classic mi?bir tane alayım paypal için
bendekiler hep master card mış. hiç biri olmadı denedim

GoTcHA

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
öyle bile olsa o da fena sayılmaz aslında
en azından nakit çekilir kredi kartından. gerçi nakit çekim ücreti vs olur ama.
Finanskartın hangi kartı bu?CardFinans Visa Classic mi?bir tane alayım paypal için
bendekiler hep master card mış. hiç biri olmadı denedim

kartım visa classic. ben daha hiç + bakiyeyi çekmeyi denemedim. adsl, su, elektrik falan hep karttan harcadığım için benim ondaki nakite ihtiyacım olmuyo... daha doğrusu öyle yüksek bi miktar kazanmadığım için gerekli olmuyo :) kart borcunu ödemek için kullanıyorum sadece ve extreden baktığımda da + bakiye olarak kartta görünüyo ama denemedim hiç çekmeyi... paypaldan para gelirkende 1 ytl gibi bi kesinti oluyo sadece...

X

Xman

Misafir
Kartın hangi ülkenin para birimindense paypal otomatik olarak gönderdiğin tutarı o ülkenin para birimine çevirip hesabına yollar, eğer bir amerikan bankasından kartın olsaydı 405 usd gönderdiğinde 5 usd kesilip hesabına direk 400 usd geçerdi ama kartın Türk bankasından olunca işlem yukarıda bahsettiğim şekilde olur.

X

Xman

Misafir
Uzman görüşü isterseniz finans ve bankacılık konularındaki sorularınızı cevaplayabilirim arkadaşlar.

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
sırf bu işlemi denemek için finansbanktan kredi kartı aldım ( Visa Gold ) Ki nefret ederim 2 den fazla kart kullanmaya. o yüzden alerjim var kartlara:)
withdraw işlemi için Visa gerekliymiş. Finanbank Visa aldım, ekledim. 20 dolar deneme olsun diye kartıma yolladım. 16 küsür ytl gönderildi diye yazdı. 7 küsür ytl komisyon kesildi
bakalım ne zaman kartıma gelecek o para. aslında ben kartıma geldiğinde onu bankamatikten çekmeyi deneyeceğim
buda ayrı bir fantazi:D denemekle öğrenmek en iyisi:)

risingstar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
YTL ye çevrilme sebebi kredi kartının ilk 6 rakamından kaynaklanıyor ilk rakam o kredi kartının hangi ülkeye ait olduğunu belli ediyor. Ve paypal da bundan dolayı otomatik çevirmek zorunda kalıyor. Örneğin bi ispanya kredi kartı ile para çekseniz paranız Euro ya çevrilir. Yani Dolar olarak türk kredi kartı para çekmeniz imkansız.

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
20 dolar paypal aktardım kartıma test etmek için
16 ytl vs kuruş olarak hesaba geçti.
+1 dolar paypal kesintisi olmuş.
sonuç olarak : 15 ytl gelmiş

merak ettim aradım finansbankı. bu parayı çekebilirmiyim dedim. evet çekebilirsiniz nakit olarak dediler. hiç bir ücret alınmaz sizden nakit avans vs şeklinde.
ancak paranın geldiği gün çekmeyin yoksa komisyon alınır, 1 gün bekletip çekin..
diye bilgi verdiler.

merak edenler vardı. merak giderilmiş oldu :D

zahmaci

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
20 dolar paypal aktardım kartıma test etmek için
16 ytl vs kuruş olarak hesaba geçti.
+1 dolar paypal kesintisi olmuş.
sonuç olarak : 15 ytl gelmiş

merak ettim aradım finansbankı. bu parayı çekebilirmiyim dedim. evet çekebilirsiniz nakit olarak dediler. hiç bir ücret alınmaz sizden nakit avans vs şeklinde.
ancak paranın geldiği gün çekmeyin yoksa komisyon alınır, 1 gün bekletip çekin..
diye bilgi verdiler.

merak edenler vardı. merak giderilmiş oldu :D

Tşk, ayrıca hani şu ikobo payoneer gibi debit kartlar varya onlarada cekebiliyomuyuz paypalden ?

Deneyen bilen var mı ?

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
arkadaşlar
bugün 16.34 YTL lik tutarı ( 20 dolar bozdurmuştum test için ), bankamatik kartıma aktardım internetten ( nakit avans ) olarak.
ve hiç bir ücret ödemedim.

Paypal bozdurmak isteyenler bu yolu deneyebilir..test edildi onaylandı.

Ekstra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
arkadaşlar
bugün 16.34 YTL lik tutarı ( 20 dolar bozdurmuştum test için ), bankamatik kartıma aktardım internetten ( nakit avans ) olarak.
ve hiç bir ücret ödemedim.

Paypal bozdurmak isteyenler bu yolu deneyebilir..test edildi onaylandı.

Nasıl yani visa electron kartamı çektin parayı?

Ben sadece visa kredi kartına çekiliyor diye biliyordum.

BLadeCombat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
s

ekran görüntüsü koyayım belki daha iyi anlatabilirim. benim hesabımda bi ayar sorunu var veya kartımda böyle bi sorun var heralde tam bilmiyorum... benim kartıma direk TRY'ye paypal tarafından çevrilmiş olarak yollanıyor... Ben kartıma USD gelsin istiyorum...

zaten istesende dolar olarak gelmez kartına kartın Tl kuru olduğu için paypal otomatikmen tlye dönüştürüp kartına yatırılıyor

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5