İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

paypal

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ReferXchange

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
inek' Alıntı:
ben garanti sanal card ile paypal hesabıma para gönderip sonra parayı geri karta aktardım. bu durumda mastercard ile geri alınıyor olmuyormu?

nasıl yaptığını bir anlatırsan sanırım devrim yapmış olursun...

(2 mesajın var, umarım "ben bir kere yaptım olmuştu" gibi desteksiz bir cevap vermezsin.. ciddi cevap bekliyorum, insanların aklını bulandırmamak lazım.)

saygılar

sihirlinet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar baya yazı yazılmış yanlış anlaşıldım. adam kendisi alıcak komisyonu. hem banka kesicek hemde o alıcak ok ? banka alsın ya anlatamadım ben özürdilerim hatalı oldu. adam kendiside para kesicek. ben buna sinirlendim ben burda arkadaşlar nasıl yollatırım nasıl bozdururum komisyon kessinler sorun değil. nasıl yapıcam bunu soruyorum. kendi hesabım var nasıl o parayı kendime aktarıcam.

sihirlinet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
neyse bir yazıyı okumayı atlamışım. illada birisi para alıcak yani bu işten. ben kendim yapamıyorum ? paypal hesabımdam türkiyedeki hesabıma para aktaramıyorum yani. bumu ? birisi açıklasın tam olarak nasıl oluyor kafam basmadı valla billa ya. paypala para gelicek bana. yurt dışından demişsiniz. Türkiyedeki hesabıma aktarılamazmı bu ? ben paypala o hesabımı versem. direk olarak. orda bozduruyorlarmı napıyorlarsa yapsınlar :) ama varsa bir başka yolu. bu konuda beni bilgilendirin. bu yolu izle diyin ben o yolu izleyecem...

sihirlinet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yani özürdilerim eğer bir hatam varsa çok sinirlendim yani. bilgim varsa paylaşıyorum böyle para davası girince üzüldüm. o arkadaştanda özürdilerim eğer hatam varsa düzeltirim. bana şu yolu takip et diyin ben onu yapıcam. o arkadaşada bozdurabilirim yani.. bu paradan komisyonu hangi banka alıyor vs bilgim olmadığı için. direk tr ye yolluyorlarmı felan...

M

Maxi

Misafir
Parayı bankaya aktaramazsın.
Parayı buradan veya baska bir yerden aracı bir şahısa aktaracaksın. O arkadaşta sana nakit karşılıgını yollayacak. Tabiiki komisyonunu alacak. Ilk etapta banka ile işin olmayacak. Bankaya komisyon felan odemeyeceksin. Bu basliga yazdığım son mesajım bu. Dahada anlamadıysan zaten 100 mesaj daha atsam anlamazsın.

A

altar

Misafir
kardeş bak ben sana özetleyeyim; o parayı yurtdışında (abd v.s) bir banka hesabın yoksa aktaramazsın, adam o kadar kasmış yurtdışında hesap açtırmış, istediği çok bir para değil, ayrı bu onun hakkı, hiç kimse babasının hayrına uğraşmaz, bak eleman ne demiş %10'unu banka alıyor, %5'i parayı Türkiye'ye sokana kalıyor. Sen bu elemana 100 milyon üzerinden 5 milyonu mu çok görüyorsun? eğer parayı istiyorsan, bir miktarını vermen lazım, istemezsen o senin bileceğin iş, özetle budur.

sihirlinet' Alıntı:
yani özürdilerim eğer bir hatam varsa çok sinirlendim yani. bilgim varsa paylaşıyorum böyle para davası girince üzüldüm. o arkadaştanda özürdilerim eğer hatam varsa düzeltirim. bana şu yolu takip et diyin ben onu yapıcam. o arkadaşada bozdurabilirim yani.. bu paradan komisyonu hangi banka alıyor vs bilgim olmadığı için. direk tr ye yolluyorlarmı felan...

Link100.net

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Amma uzayan bi konu oldu ve anlamamak istemiyorlar bir sürü cevap yazıldı. YÖNETİCİ
konuyu kapatması insanların aklının karışmamasına neden olabilir.

A

altar

Misafir
ben açıkladım, inşallah anlamıştır :p şimdi çıkıp ben bu parayı paypermail firmalarından kazandım, 5 doları Türkiye'ye sokacam demesin :D

oyuncu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
sihirlinet , paypal da paran varsa Türkiye'deki bankalara bu parayı sokamazsın.
paypal ödemeyi Türkiye'ye göndermeyi kabul etmiyor.
paypaldaki para ile yapabileceklerin.
1-) Parayı ancak bir başka birisinin paypal hesabına gönderip hediye edersin
2-) Bir kuruluşa; unicef gibi bağış yapabilirsin.
3-) İnternette paypal kabul eden yerlerde harcaya bilirsin.
4-) Parayı orda bırakıp Paypal'ın Türkiye'ye ödeme yapacağı zamanı beklersin.
5-) Paypalın ödeme yaptığı ülkelerin birinde hesap açtırıp o hesabına parayı gönderebilirsin.
6-) Komisyon ödeyerek, bir arkadaşın paypal hesabına gönderirsin. Oda Türkiye'de olan kendi parasından komisyonu kestikten sonra sana kalanını öder. Senin gönderdiğin parayıda internete bir yerde harcar. Canı nerde isterse, domain alır, host alır, sunucu alır, çiçek alır, pantolon alır......
7-) Hiç bunları dikkate almayıp yeni bir topic de açabilirsin

Not: Paranın nereye gitiğini bilmeden neden paypal kullanıyorsunuz, hesabınızı nasıl verify ettirdiniz, her duyduğunuzu benimde olsun diye uğraşmayınız.

ayhan

0
Yasakli Uye
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sihirlinet...
"Bilmediğini bilmeyenden kaçının" demiş yüce konfiçyüs ki katılmamak mümkün değil :)
Sana bol şanslar... Konu hakkında zaten daha önce yazılmış makaleler sayende özetlenmiş oldu en azından... Sanırım artık kaçınılan değil konfiçyüsün dediği "bilmediğini bilene öğretin" sınıfına girmiş olursun.

ReferXchange

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
altar' Alıntı:
ben açıkladım, inşallah anlamıştır :p şimdi çıkıp ben bu parayı paypermail firmalarından kazandım, 5 doları Türkiye'ye sokacam demesin :D

5$ iyi para onun da olduğunu sanmıyorum.
:)

sihirlinet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bilgilendiren arkadaşlara teşekkür ederim. bilgilendirmek yerine ezik durumuna sokmaya çalışan arkadaşlarada allah düşürmesin diyorum. bildiğim bir konuda denk gelirlerse feci yerin dibine sokucam.

ReferXchange

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sihirlinet' Alıntı:
bilgilendiren arkadaşlara teşekkür ederim. bilgilendirmek yerine ezik durumuna sokmaya çalışan arkadaşlarada allah düşürmesin diyorum. bildiğim bir konuda denk gelirlerse feci yerin dibine sokucam.

bu konu altına mesaj yazan kimse seni ezik durumuna sokmaya çalışmamış, sen bilimum şekilde insanları rahatsız edecek şekilde ve sürekli önceki mesajlarında söylediklerini unutarak ve üstelik konuyu da bilmeden çeşitli şeyler yazmışsın.
bilgi almak isteyen ve ezik durumuna düşmek istemeyen kişi gelir forumda ilk önce bir aratır "paypal" diye ilgili konuları okur. sonra yardımcı olabileceğini düşündüğü kişilere özelden kendilerine bir kaç konuda bilgi verip veremeyeceklerini uygun iseler msn de görüşüp bir kaç şey soracağını söyler.
bu tür bir kişinin de ben "Canını Yerim" daha önce yemişimdir, bilen bilir bir çok kişiye yardım ettim...

burada yazdıklarını unutma 6 ay sonra konuya iyice hakim olduğunda bir daha oku.
bu arada hatırlamışken söyliyeyim: bir mesaj attıktan sonra aklına bir şeyler daha geldiğinde eski mesajının üzerinden henüz çok az süre geçmişken ve başkası da konuyu yanıtlamamışken lütfen yeni mesaj atma son mesajını düzenleyerek ekleme yapabilirsin.

saygılar..

saygılar..

E

European

Misafir
beyler bir soru sorayım bari konuyu dağıtmadan :)

paypal'a üye oldum kredi kartıyla ödeme yaptım ancak pin kodu girmediğim için henüz aktif değil.
bu şekilde ödeme alabilirmiyim herhangi biryerden? yoksa verified edene kadar olmuyormu?

B

baybars

Misafir
Arkadaşlar konu dağılmadan benimde bir sorum olacak "Paypal hesabımdaki parayı nasıl bozduracam"

B

baybars

Misafir
Şaka heee aman banada dalmayın :) şaka bir yanada arkadaşlar gerçekten bu forumda iyilerin yanında kötülerde var. Eminim bu kadar iyi niyetli kişilerin mesajının üstüne sihirli kardeşimiz anlamıştır ve sizlere teşekkürü borç biliyordur... En azından kendi payıma benim paypal muhabbetim yok ama yinede ilgim olmamasına rağmen bayağı bilgilendim...

A

altar

Misafir
ReferXchange dostum, demek ki sihirlinet'e iyilik yaramıyor bırak cevap verme arayıp kendi bulsun, millete ona adam gibi cevap vermiş o hala saçmasapan, çocukça şeylerle uğraşıyor.

B

baybars

Misafir
altar' Alıntı:
ReferXchange dostum, demek ki sihirlinet'e iyilik yaramıyor bırak cevap verme arayıp kendi bulsun, millete ona adam gibi cevap vermiş o hala saçmasapan, çocukça şeylerle uğraşıyor.

Yaw ne biliyorsun belkide gerçekten çocuktur... :D

A

altar

Misafir
baybars' Alıntı:
Yaw ne biliyorsun belkide gerçekten çocuktur... :D

valla bilmiyorum dostum :D o teknoloji şu an için mümkün değil, anlamak zor, idare edelim :p

neyse ben sihirlinet için tekrar yazayım; paranı istiyorsan bi miktar vermen lazım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5