İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

PayPal'a email Kampanyasi...

H

haltasii

Misafir
Selamlar ,

bildiginiz uzere paypal daki paramizi turkiyedeki bankalardan cekemiyoruz,
daha once bu konuda bir kampanya baslatacagimizdan bahsetmistim,

Amacimiz bir cok ulke gibi bizimde paypal hesabimizdaki parayi turkiyedeki bankalarimizdan (akbank, garanti, vs....) cekebilmek.

bir sure once baslattigimiz kampanyamiza katilimlar hizla artiyor, bu forumda da bir cok paypal kullanicisinin bu dertten muzdarip oldugunu dusunerek kampanyamiza burdan da destek cikacagindan eminim.

email kampanyasinin detaylarini asagidaki linkte bulabilirsiniz,

http://paypalturkiye.com/index.php?option=com_simpleboard&Itemid=30&func=view&id=139&catid=4

olumlu tum oneri ve elestirilerinizi bekliyorum, en azindan bende varim diyerek kampanyaya katkida bulunacaginizi bildirmeniz bile cok faydali olacaktir.

simdiden degerli katiliminiz icin tsk ederim.

CyberTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Keşke dediğin şey olsa ama atılan maillerle bu iş olmaz. PayPal kullanım oranı artınca Türkiye'de nlarda burdaki bankalarla çalışmaya başlarlar ancak...

H

haltasii

Misafir
CyberTurk, eger planladigimiz kampanyayi tamamen inceledi isen sadece email atmayacagiz, bu ilk adimi, bence onemli olan potansiyeli ve tepkimizi gostermek,

ben suan odeme alabilen 10 milyon nufuslu yunanistanda turkiyenin yarisi kadar paypal kullanicisi bulundugunu dusunmuyorum.

eger cevap alamazsak olayi bir adim daha oteye eyleme donusturmeyi dusunuyoruz. nasil birsey olabilir ?

ornegin gruplar halinde paypal hesabimizi kapatiriz.

AB muzakerelerine baslamis ve buyuk bir nufus ve ticaret potansiyeli olan boyle bir pazari emin olun kacirmak istemezler.

ve en kotumser arkadaslara sunu soylemek istiyorum,

en azindan bir emailden kimse ne yorulur nede zarar gorur,

o yuzden lutfen hemen enseyi karartmayalim ve yapabilecegimizi yapalim,

desteginizi beklyioruz....

A

Airborne

Misafir
PayPal in Tr yi niye kabul etmedigini biliyor musunuz? Önce onu bir arastirin. Dolandiricilik olaylari cok oldugu icin kabul etmiyorlar. Yani güvenmiyorlar. Güven mail ile olacak is degil. Isterseniz 50.000.000 tane mail atin.

H

haltasii

Misafir
once arastirin demissiniz ama,

guven konusundaki tesbitiniz bana arastirmadan ziyade tahmine dayandigi izlenimini veriyor, haksizmiyim ?
turkiyede paypal kullanilarak dolandiriciliga tevessul edildigini bende tahmin edebiliyorum ama gercekten paypalin turkiyeye odeme yapmasinin asil sebebinin bu dolandiricilik girisimleri oldugu konusunda elinizde bir arastirma sonucu veya dedil varmi?

ben paypalin turkiyedeki bankalarla anlasma yapip odeme yapmaya baslamasinin dolandiricilar icin cok buyuk bir firsat olacagini sanmiyorum.

zira bu anlasmalar gerekli guvenlik onlemleri alinarak yapiliyor. ve guvenlik konusunda sartlar tayvanda veya portekizde ne olacaksa turkiyede o olacaktir.

tekrar soyluyorum,

dll

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
dolandiran her türlü dolandiriyor. Türkiye'de ne varki? Google bile ödee yapmiyor. Googlede'mi hile var diye ödeme yapmiyor Turkiye'ye? Turkiye bankalari bu konularda atak yapmiyordur belkide sistemleri dandiktir.

A

Airborne

Misafir
dll' Alıntı:
belkide sistemleri dandiktir.
O zaman bu mailleri bankalara yollamak gerekir. Bankalardan hesap sorulmali. Bir bankanin yapacagi girisim, 100.000 mailden daha faydali olacagina eminim.

tetal

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
haltasii' Alıntı:
once arastirin demissiniz ama,

guven konusundaki tesbitiniz bana arastirmadan ziyade tahmine dayandigi izlenimini veriyor, haksizmiyim ?
turkiyede paypal kullanilarak dolandiriciliga tevessul edildigini bende tahmin edebiliyorum ama gercekten paypalin turkiyeye odeme yapmasinin asil sebebinin bu dolandiricilik girisimleri oldugu konusunda elinizde bir arastirma sonucu veya dedil varmi?

ben paypalin turkiyedeki bankalarla anlasma yapip odeme yapmaya baslamasinin dolandiricilar icin cok buyuk bir firsat olacagini sanmiyorum.

zira bu anlasmalar gerekli guvenlik onlemleri alinarak yapiliyor. ve guvenlik konusunda sartlar tayvanda veya portekizde ne olacaksa turkiyede o olacaktir.

tekrar soyluyorum,

paypal ödeme yaptığı ülkelere banka antlaşmalı olarak girmiyor. kendi finans kuruluşunu kurarak giriyor. Tr de ki mevzuattan ötürü finans kuruluşu sahibi olmak kolay değil.

H

haltasii

Misafir
"paypal ödeme yaptığı ülkelere banka antlaşmalı olarak girmiyor. kendi finans kuruluşunu kurarak giriyor. Tr de ki mevzuattan ötürü finans kuruluşu sahibi olmak kolay değil."

bu bilgiyi nerden aldiniz ?

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
herşeyi bir kenara bıraktım, paypalturkiye.com diye domain üzerinden bu kampanyayı yürütmeniz bile sakıncalı bana göre. araştırmadım ama paypal tescillidir ve başınızı ağrıtabilir bu konuda. bilgili arkadaşlar daha fazla açıklama yapabilir.

lovemove

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
paypal türkiyeye gelse kdv dir özel iletişim vergisidir şusudur busudur. aynı paraya gelir merak etmeyin.. bu düzen değişmedikçe bu ülkede pek büyük bir girişim olacağını sanmıyorum.

H

haltasii

Misafir
Verdiginiz linkleri inceledim,

gozuken o ki paypalin bir ulkede calisabilmesi icin ilk olarak o ulkede finans sirketi olarak calisma lisansi almasi gerekiyor, ardindan birlikte calisacagi bankalarla ortak calisma anlasmalarini yapmasi gerekiyor.

Su durumda bencede paypalin takildigi nokta turkiyede lisans almasi. Ama ben yinede olayin tamamen turkiyedeki burokratik zorluktan kaynaklandigini dusunmuyorum. Biliyorsunuz suara turkiyedeki bir kac banka yabanci sirketlere satiliyor. Oyleyse onlarda belki bire bir ayni olmasada yakin burokratik engelleri asmis olmalilar, ve bu durum bende burokratik engellerin en azindan AB uyum surecinde yapilan bir cok duzenlemelerle birlikte artik cokda asilamaz olmadigi kanaatini uyandiriyor. Suana kadar cok zor gelmis bile olsa artik yeniden Turkiye icin bir girisim yapmalarinin tam vakti oldugunu dusunuyorum.

Ve bu kampanyamizin onlara bu girisimi yapmalari icin bir uyarici olacagi kanaatindeyim.

Bugun PayPal i telefonla arayip sorunun nerden kaynaklandigini sordum, ilk telefona bakan musteri temsilcisi aynen emaillerde bize gelen aciklama gibi sablon bir cevap verdi, hatta bana oyle geldiki direk bu sablondan okudu cunku kelimeler bile birebir ayniydi. burdan tatmin edici bir cevap alamayacagimi anladigimda bu konuda daha yetkili birisi ile gorusmek istedigimi soyledim, ilk basta biraz isteksiz davransada israr ettigim icin mudurune baglamak durumunda kaldi, bu sefer mudure durumu sordum, acaba turkiyeye ozel bir sorunmu var nerde takiliyorsunuz diye, artik nekadar dogru bilemiyorum: "belirli bir sorun yok fakat henuz girisimde bulunmadik, calismalarimiz devam ediyor" seklinde bir cevap verdi.

Bence henuz girisimde bulunmamisda olsalar, bulunupta suana kadar basarisizda olmus olsalar, bizim varligimizi aktif hissettirmemiz sart. Ben paypal bozdugum donemde ebayde ozellikle tekstil uzerine yurtdisina satis yapan bir cok turk tanidim, bu insanlar ayda 2,000$-20,000$ satis yapiyorlar ve hala bir cogu parasini cok dolambacli yollardan turkiyeye geri getiriyor. Eminim boyle daha tanimadigim bir coklari vardir, ve en az suan mevcut kadar belki bir kac misli potansiyelde vardir. Bunun yaninda turkiye icinde paypalla alisveris yapacak insanlar cabasi. Bu bir finans gucudur ve bu gucu bir araya getirdigimiz takdirde ancak sozumuz dinlenir, kaale aliniriz ve bizimde paypalin tum olanaklarindan faydalanmamiz icin girisimler gerceklesmeye baslar.

Suana kadar ferdi girisimlerin oldugunu duydum fakat hic toplu bir kampanya yapildimi bilemiyorum ama olsa sanirim duyardik eger duymadiysak zaten cok saglam bir kampanyada yapilmamis sayilir.

O yuzden tekrarliyorum, biz bir emaillede olsa, adimimizi atalim.
Kolaya kacip is cikmaz demeyelim. Kaybedecek neyimiz var?

Desteginizi bekliyoruz,

H

haltasii

Misafir
ploop' Alıntı:
herşeyi bir kenara bıraktım, paypalturkiye.com diye domain üzerinden bu kampanyayı yürütmeniz bile sakıncalı bana göre. araştırmadım ama paypal tescillidir ve başınızı ağrıtabilir bu konuda. bilgili daha fazla açıklama yapabilir.

domain ismimizle ilgili paypal, ve onun bagli bulundugu ebayle gorusmemiz oldu.
herhangi bir sorun yok.

ayrica kampanyamizda sitemizin adi zaten gecmiyor.

H

haltasii

Misafir
lovemove' Alıntı:
paypal türkiyeye gelse kdv dir özel iletişim vergisidir şusudur busudur. aynı paraya gelir merak etmeyin.. bu düzen değişmedikçe bu ülkede pek büyük bir girişim olacağını sanmıyorum.

hemen is cikmaz deyip topu taca atmayalim, banka hesabimiz var ve gayet guzel eft havale yapiyoruz internet uzerinden suan paypalin aldigindan cok daha dusuk komisyon oranlari kesiliyor. demek ki mumkun bunlar.

EBilisim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Thanks

Thank you for your inquiry. A PayPal representative will respond to your email shortly.

Return to the Homepage

bende gönderdim :) umarım olumlu birşeyler gelir.. ama görüşlere göre gelmeyecek gibi..

ilginiz için saolun.

H

haltasii

Misafir
CyberTurk link icin tskler,

"Executives said PayPal will step up investments in order roughly to double the number of markets to 105 countries where it offers the online payment service and increase the different currencies in which it accepts payments to 17 from seven now"

paypalla ilgili bolum yukarida ozetlenmis. cok genel konusmuslar, 105 ulkeye ulasacagi soyleniyor ama local bankasinda withdraw destegi verilen ulkeler konusunda bir bilgi yok maalesef. genel olarak bir buyume cabasi oldugu ortada. bizde bu firsati degerlendirip diger withdraw alamayan ulkelerle rekabette onceligi almak icin bir seyler yapmaliyiz diye dusunuyorum,

paypal turkiyeye bir sekilde girecek ama 1 senemi olur 5 senemi olur bunu etkilemek elimizde bence.

H

haltasii

Misafir
tskler EBilisim,

email gonderek adamlarin ertesi gun boyle bir yatirima girmesini beklemek cok realistik olmaz. fakat sesimizi, talebimizi duyurmaz gerekirse baski yapmazsakta bu is daha cok uzar ve artik tum dunya parasini kendi bankasina cekebilirken biz hala dolambacli yollardan is yapmaya calisir dururuz.

en azindan bir email atacak olan arkadaslara cok tsk,

unutmayin email sablonumuz hazir, bir arkadasimiz gayet kisa oz ve bence ikna edici bir email hazirladi, hatta paypala yabanci icin bu emaili nasil ulastiracaklarini adim adim anlatmis. topigin basinda verdigim linkten bahsi gecen emaile ulasabilirsiniz. eger bu emailde gecen argumanlari kullanirsak daha etkili olur diye dusunuyorum.

H

haltasii

Misafir
selamlar,

paypal in turkiyeye para gondermesi konusundaki girisimimiz maalesef yeterli destek gormedigi icin en azindan benim acimdan sonlandi.

umuyorum muz cumhuriyetinden once odeme alan ulkeler listesine gireriz :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5