İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Paypalcılar Bir Bakın Lütfen Şaşırdım Kaldım ? Lütfen

imotep

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sitemde paypal için bağış bölümü açtım. ve açtıktan 1 gün sonra yurtdışından bir türk paypal hesabıma 50$ göndermiş. ben hemen onaylamadım. sonra o kişi işle msn de görüştüm gerçekten sizmi yaptınız diye evet dedi. sonra onayladım şimdi bana ayın 21 i ne gün verdi (Uncleared (Expected Clearing Date: Feb. 20, 2008)) yada ben öyle diyorum. Sonra bu para gönderen şahıs bana şöyle bir teklifte bulundu ben size paypaldan 2 3 günde 1000$ gibi para göndereyim dedi. siz bunun %30 unu alın kalan %70 ini bana tekrar geri çevirin dedi. ilk defa başıma böyle bir şey geldiği için sizlere sorayım dedim nedir ne değildir cevaplarınızı bekliyorum teşekkürler

Ödeme Tipine Baktığım zaman : Payment Type: eCheck

X

Xman

Misafir
Büyük ihtimalle kara para aklama gibi bir yöntem bu, siz siz olun bu tür işlemlerden uzak durun, hem hesabınız limited olabilir hemde ileride maliye ile başınız derde girebilir.

obidergi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
eCheck de böyle bir durum nasıl oluyor? Açar mısınız?

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
Echeck, hesabında para olmayan ve kredi kartına bağlamayanların vadesiz banka hesabından paypal'a eft yapması oluyor.
%90 dolandırıcı işi bunlar, karşılığı varsa yani bankada eft yaparsa 5 iş gününde alırsın yok yapmazsa 20 gün bekler havanı alırsın

imotep

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hocam ok tamam adamın hesabında para var diyelim ve gününde hesabıma geçti sonra başıma bir sıkıntı açarmı bu işlem

X

Xman

Misafir
açar tabi sen bi 700 ü geri gönderde sonra başına neler geliyo seyret, hocam bulaşma uzak dur, sonra çok başın ağrır.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Saçmalamayın direk kara para aklama alırsınız parayı ama aldığınız gibi hapisanedesiniz (Ciddiyim ağır bir suç bu)

dabilyu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
300$ için başını derde sokma. 3000 değil 30k$ bile olsa yasadışı iş yapma

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
valla parayı bulucam diye sonra sigara ve çamaşır isteme bizdende :)

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
87
kabul etme bencede başına hiç yoktan bela açma

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5