İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Paypal'da Dolandırılmamak İçin Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

X

Xman

Misafir
Malum paypal işlemlerinde dolandırılma riski oldukça yüksek, bu riski en aza indirmek için dikkat etmeniz gereken ayrıntıları sizlerle paylaşarak daha güvenli alışveriş yapmanıza yardımcı olmak istiyoruz.

1) Öncelikle paypal alım satım işlemlerinde kesinlikle msn kullanmayın ve tüm yazışmalarınızı forum üzerinden PM ile yapın.

2) İşlem yapacağınız üyenin profilini detaylı olarak inceleyin, itrader sayısından çok üyenin aktiflik durumuna, en son ne zaman online olduğuna, daha önce pp işlemi olup olmadığına vs. bakın.

3) Eğer paypal alıyorsanız önce ödemeyi talep edin ve paypalın ' Borçlu olunan ödeme' olarak gönderilmesini talep edin.

4) Onaysız hesaplardan gelen ödemeleri kesinlikle kabul etmeyin, paypal bozuyorsanız ilk şartınız göndericinin paypal hesabının onaylı olması olmalıdır.

5) Ödeme yapacağınız banka hesabı ile paypal'ın geldiği hesap sahibinin aynı Ad Soyad olmasına dikkat edin.

Güvenli alışverişler diliyorum.

bosgezen

Toptancılar Kralı
Özel Üye
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Malum paypal işlemlerinde dolandırılma riski oldukça yüksek, bu riski en aza indirmek için dikkat etmeniz gereken ayrıntıları sizlerle paylaşarak daha güvenli alışveriş yapmanıza yardımcı olmak istiyoruz.

1) Öncelikle paypal alım satım işlemlerinde kesinlikle msn kullanmayın ve tüm yazışmalarınızı forum üzerinden PM ile yapın.

Güvenli alışverişler diliyorum.

bilgilendirme için tşk ler ama benim müşterilerin hepsi msn de %90 nı :tili

X

Xman

Misafir
senin gibi bu işi aktif olarak yapanlara akıl vermek haddimizemi :)

T

themaniac

Misafir
Peki ya Paypal dolandirirsa napcaz :) saka bir yana Paypal'inda parasini 180 gun tuttugu bir cok insan var, bunlardan biri sadece benim. nedense hep bole seyler beni buluo

ByDevrim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Teşekkür Ederim mesajımı sizin yazıklarınıza göre düzenledim :)

bosgezen

Toptancılar Kralı
Özel Üye
İyinet Üyesi
Reaction score
0
senin gibi bu işi aktif olarak yapanlara akıl vermek haddimizemi :)

estğf. onasıl söz hocam akıl akıldan üstündür tabi biz bile yıllardır bu işin içinde olduğumuz halde dolandırılıyoruz yeni bu işe başlıyanlar neden olmasın inş. kimse butür dolandırılma olaylarına maruz kalmaz

bu işe başlayan bir çok arkadaş paypal da başımıza gelen olayları bilmiyor sanıyorki al-sat para kazan başka bişe yok bir çoğu dispute olayı bile bilmiyor kısıtlanma olaylarını bile bilmiyor aslında paypal ticaretinde butür olayların yaşandığı sabit konular var bu işe başlamadan önce o kunuları okurlarsa risklerini en aza indirebilirler

herkese bol kazançlar dilerim

saygılarımla

bosgezen :tili

bu :tili çok beyendim artık maskotum oldu valla :tili

RoXBee

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba arkadaslar. Amerikada yasiyorum ve bir satisim olacak adam paypal uzerinden odeme yapmak istiyor. Odeme icin az once adimi ve paypal idimi istedi. Merak ettigim konu beni sadece bu bilgiler ile dolandirabilir mi ? nelere dikkar etmeliyim

neomark

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Selam arkadaslar
Bu paypal dolandiricili problemi baya yayginmis bu kadar oldugunu düsünmüyordum. Ama yaknda bence bu paypal a iyi alternatifler yayginlasacak paysafecard gibi. Kimlikleri falan istiyor hem de bankada kredi karti veya herhangi bir hesap istiyor. Bunun alternatifi en güveniliri bu paysafecard var ben ihtiyacim olan kadar ini gidip aliyorum simdilik o kadar yaygin degil ama ileride baya yayginlasak bence , en basta komisyon yok ya o güzel bir sey.
Görüsürüz.

abuz89

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Selam arkadaslar
Bu paypal dolandiricili problemi baya yayginmis bu kadar oldugunu düsünmüyordum. Ama yaknda bence bu paypal a iyi alternatifler yayginlasacak paysafecard gibi. Kimlikleri falan istiyor hem de bankada kredi karti veya herhangi bir hesap istiyor. Bunun alternatifi en güveniliri bu paysafecard var ben ihtiyacim olan kadar ini gidip aliyorum simdilik o kadar yaygin degil ama ileride baya yayginlasak bence , en basta komisyon yok ya o güzel bir sey.
Görüsürüz.

paysafecard Türkiye'ye ödeme yapıyor mu?bilgi veririseniz sevinirim bu knou hakkında

süpermen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
paysafecard Türkiye'ye ödeme yapıyor mu?bilgi veririseniz sevinirim bu knou hakkında

valla arkadaşlardan kullanan gördüm. bende araşdırdım nasıl birşeymiş diye ve internet sitesinden anlaşılıyor ki yurtdışı bir şirketmiş paysafecard. o yüzden güvenilir görünüyor. bende almak isterdim ama yaşım tutmuyor :/

invincible

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Nasıl yani komisyon yok derken? Eğer cidden dediğiniz gibiyse gayet güzel bir ödeme yolu çünkü şu ana kadar internetten yaptığım tüm ödemelerde komisyon verdim.Bir de gidip alıyorum demişsiniz, yani nerede satılıyor bu paysafecard? Kaç yıldır onca farklı internet sitesi kullandım hepsinde ya kredi kartı ya da aracı kurumlar hep hem kimlik bilgisi istedi, hem de komisyon kesti.Şu kartı bir araştırıyım, paylaşımınız için teşekkür ederim.

neomark

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Selam Arkadaslar biraz gec yaziyorum cok pardon.
Resmi internet sitesinde baya bilgi mevcut zaten simdilik online oyunlarda cok aktif olarak kullanilan ödeme sekli. Ama yurtdisi orjinli sirketTürkiye de bunu daha da yayginlastirmak icin yatirim yapma karari almis. http://www.paysafecard.com/tr/satin-alma/ sitesinden nerlerde satin alindigi yaziyor. Ben bizim mahalledeki faturamatik bayinden aliyorum. Online oyunlarda ben cok kullaniyorum. Gidiyorsun degisik paketlerden birini seciyorsun, ödemeni yapiyorsun sana alisverislerde kullanabilecegin bir sifre veriyor, ne kimlik biligisi nede kredi karti istiyor. Anasayfasinda bakabilirsiniz özelliklerine.
görüsürüz .

invincible

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Paylaşım için teşekkürler, şirket yurtdışı bazlıysa sağlamdır derim, bizimkiler bazen bu tarz yeniliklere giriyorlar, sonrası pek gelmiyor ya da hizmet kalitesi düşük oluyor.Söylediğiniz web sayfasını inceledim gayet güzel düzenlenmiş, hem kartın temin edilebileceği yerler güzelce belirtilmiş hem de hangi sitelerde kullanılabileceği, bir de komisyon almıyorlar ya adamın dibi dibi.Ben de son bir aydır kullanmaya başladım, çok memnun kaldım, daha önceden alışık olmadığım bir sistemdi ama birçok avantajının olması beni karta bağladı diyebilirim, kimlik bilgisi istenmemesi zaten çok cezbedici bir durum, bazen hem ödeme yapıyorsunuz hem de onlarca soruyu yanıtlamak zorunda kalıyorsunuz, onun için paysafecard beni tüketici olarak kazandı diyebilirim.

süpermen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bende aynı düşünüyorum ama babama bir türlü anlatamadım ki. online oyunu için o kartdan alsın diye haftalarca beni süründürdü... bir riski yok, senin kredi karti da lazim değil bak arkadaşlarda kullanıyor diye diye bittim arkadaşlar. neyse yakında gidip kendim alabilirim. yippie

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5