İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Paypal'mı?? 2CO'mu yoksa neyi kullanmalı ????

marquis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar öncelikle herkese merhabalar..

Ben e-ticaret işine yeni giriyorum. Bir website yapıyorum. Site ingilizce olacak. Oscommere kullanıyorum. Template benzeri şeyler satacağım. Dolaysıyla kargo gerekmiyecek. Bir hobi olarak başlıyorum bu işe.

Şimdi kafam çok karıştı. 2-3 gündür 2CO ve Paypal hakkında bir yığın şey okudum...

Sizlere bir kaç sorum olacak. Şimdi ben Paypala soğuk bakıyorum. çünkü parayı Türkiye'ye aktarmak çok büyük sorun ve zaman alıyormuş...

2CO kullansam nasıl Türkiye'ye aktarırım? Özel bir banka gerekiyormu? Bir arkadaş sadece Garanti Bankası demişti.

Paypal'mı, 2CO'mu yoksa neyi kullanmalı ?

Oscommerce'e 2CO entegre geliyor galiba. Sadece parametreleri düzenlemek yeterlimi? Ek birşey yapmama gerek varmı?

Bana yeni başlayan biri olarak önerileriniz nelerdir?

Vakit ayırıp cevaplarsanız çok sevinirim.

Saygılar.

darXis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bir zamanlar 2CO ile ilgili bir topic vardı ve orda bir çok arkadaş 2CO savunmuşlardı ve ben kötülemiştim, şu anda arkadaşların görüşlerinde değişim var mı yada 2CO'da değişim var mı bilemiyorum fekat zamanında çok uyuzluk çıkartan para tahsil edilemeyen, paranızı yolladık deyip aylarca üzerine yatan bir firmaydı.

Bir musibet, bin nasihattan iyidir demişler dene ve gör:)

culpable

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
benim gordugum paypal illa parani paypalda belli bir sure bekletmeni istiyor ben gelen paralari genelde ertesi gun hesaba geciriyorum diger hesabimdada hemen bozduruyordum
Limited yaptilar istedikleri belgeleri yolladim telefon ilede konustum 24 saat icinde limited i kallkicak diye bilgi verdiler telefondan
ertesi gun mail geldi limited kalkmadi 180gun sonra icindeki parayi wire yapacaklarmis
Diger paypal hesabindan dun bankaya para aktarmak icin $i euro ya ceviriyor otomatikman withdraw isteginde
Garanti bankasi ceviri kuru 1.28
Forex dede eu.USd 1.28
Paypal 1.34 den cevirmis
alternatif var ise ne paypal kullanmayi tercih ederim nede tavsiye ederim

deeper

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
konu acilmisken sorayim;
odeme.com.tr islemler icin ne kadar ucret aliyor bilen var mi?

BrokenPromises

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar 2CO gerçekden güzel bir sistem kurmuş fakat sahtekarlık korumaları gerçekden çok yüksek olduğu için bazı zamanlar kartın gerçek sahibi bile ödeme yapamıyor.

odeme.com.tr sistemi kurarken herhangi bir ücret almıyor fakat kestikleri komisyon %9.

Üstelik adamlar güvenlik olsun diye kredi kartı bilgilerinizi alıyor ve o kredi kartındaki limite göre ödeme yapıyor.

Örnegin:
Kredi kartınızdaki limit 2000ytl ise odeme.com.tr den aylık alabileceginiz maximum miktar 2000ytl.

elmasgunes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
2Co Türkiye'deki tüm bankalara para aktarabiliyor. Ben İş Bankası'na ödeme almıştım.

elmasgunes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Fakat o yazıyı yaklaşık 1 yıl önce yazmıştım, şu an için 2Co kullanmıyorum. O yüzden hala 2co ile işlem yapan üyelerden görüş almanız daha iyi olacaktır.

zokkie

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
BrokenPromises' Alıntı:
Arkadaşlar 2CO gerçekden güzel bir sistem kurmuş fakat sahtekarlık korumaları gerçekden çok yüksek olduğu için bazı zamanlar kartın gerçek sahibi bile ödeme yapamıyor.

odeme.com.tr sistemi kurarken herhangi bir ücret almıyor fakat kestikleri komisyon %9.

Üstelik adamlar güvenlik olsun diye kredi kartı bilgilerinizi alıyor ve o kredi kartındaki limite göre ödeme yapıyor.

Örnegin:
Kredi kartınızdaki limit 2000ytl ise odeme.com.tr den aylık alabileceginiz maximum miktar 2000ytl.

ödeme.com.tr yıllık 50$ + %9 alıyor diye biliyorum. bana gelen sözleşmede bu yazıyordu en azından. yanlız sorun kredi kartı mevzu.

alpos

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
internette uluslararası ticaret konusunda ihtisas yapmak üzereyim, bana mail ile ulaşırsanız seçenekleri paylaşırım, 2co veya değil, önce support bölümüne sorularınızla tavırlarını ve yaklaşımlarını öğrenin, sadece para transeri değil, kesintisiz bir ticaret için sağlıklı ve güzel bir teknik destek de gerekir, çalıntı kart, karttan çift çekilme, akla gelmeyen ülkelerin değişik banka sistemleri dolayısıyla karta akseden ek ücretler vs başınızı ağrıtmaması için, iş ortağınızı, evlenecekmiş gibi seçmelisiniz. ben çalıştığım merchant system ile çok iyi anlaşıyorum, artık özel durumlar için özel oranlar vs teklif ya da talep edebiliyorum.

internette ticaret yapmak kolay değildir. 34 yaşıma bastım daha hala yeni ticari yöntemler öğreniyorum.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5