İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

PC kendi kendine RESET atıyor

annudora

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Bu Sorun başlayalı yaklaşık 1 hafta oluyor. Eski P4 3.0 GHZ - Asus anakart - 1 GB ram - 80 GB sata lı bilgisayarımı değiştirdim bu yüzden. Ama yeni sistemli alalı 2 gün oldu aynı sorun olunca geri götürdüm önce ANAKART bozulmuş dendi sonra FORMAT atmayı başarmış ordaki eleman. NEYSE SORUN ŞU :

PC XP yi yükledikten sonra KASADAN tık diye bir ses ve MAVİ EKRAN - ardından RESET - mavi ekranda WIDNOWS baslatılamıyor gibi bişiler yazıyor. Bu sorun yeni siteme zone alarm 7.1 kurup silip 6.1 i kurduktan hemen sonr olduysada onlamı ilgili bilemiyorum. Yeni sisteme kurduklarım FLASH - DREAMVEWER - CUTE FTP 7.1 PRO - FIREFOX 2 - OFFICE XP - MSN + mess patch(?)

Sistem bu hatayı bir kez yaşadımı bir daha açılmıyor. Güvenli mod - komut istemi hiçbişi - XP açılıyor ama 10 saniye sonra RESET.

Sorun elektrikten olabilr dediler. Topraklama varmış sanırım. Başka aletlerde sorun yok. Voltaj düşüp çıkmasıda ikide bir reset yaptırımı bilmem sonuçta onca kişi PC kullanıyor. TEDAŞı aradım oyle bir durum yok dediler.

PC yi acmaya bile çekinir oldum Gitti gidecek diye. Yeni sistemim GIGABYTE ANAKART - ATLON 5600+ - 2 GB RAM - SAMSUNG 19 " - 250 GB WD - birde zoom adsl nin olayla ilgili olamaz sanırım değilmi ? Herseyden kusku duydupum için - 98 den beri PC kullanan biri olarak - pc den nefret eder ve rahatça kullanamaz oldum.

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Teknik serviste iken makina hic kendisini kapatmismi?
UPS kullanarak sistemnizi calistirmayi denermisiniz?

annudora

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
YOk olmadı. Ben ordaydım kurulurken zaten. Eve geldi gece kullandım ertesi gün gündüz çöktü XP. UPS almayı düşündüm ama sebep ne bulamadımki.

MAVİ EKRAN ram den olur cıkarıp takın diyorlar. Aygıtlar uyumsuz olabilir diyorlar ki bu sistemi aldığım yerdeki adam seçti yazdı bana - günde onlarca PC satan bi yer. MAVİ ekranların gıcık yanı da bu olsa gerek - sebebi bulmak güç. Nette mavi ekran analizlerini okudum DMP dosyalarnı upload edince cıkarıomus sonuc ama ben XP çöktükten nerden bulucamda upload edicem DMP dosyalarını.

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Kullandığın bir program işlemciyi çok yoruyor olabilir, kasayı açıp bir bakarmısın işlemci fanı dönüyormu? fan yerinden oynuyormu? ram ısınıyormu resetten hemen sonra? ram slotlarında oynama varmı? birde bazı wd hdd lerde böyle problemler oluyor, sen nereden aldın bilgisayarı? ramlerden birini çıkarıp tek tek denermisin?

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
YOk olmadı. Ben ordaydım kurulurken zaten. Eve geldi gece kullandım ertesi gün gündüz çöktü XP. UPS almayı düşündüm ama sebep ne bulamadımki.

MAVİ EKRAN ram den olur cıkarıp takın diyorlar. Aygıtlar uyumsuz olabilir diyorlar ki bu sistemi aldığım yerdeki adam seçti yazdı bana - günde onlarca PC satan bi yer. MAVİ ekranların gıcık yanı da bu olsa gerek - sebebi bulmak güç. Nette mavi ekran analizlerini okudum DMP dosyalarnı upload edince cıkarıomus sonuc ama ben XP çöktükten nerden bulucamda upload edicem DMP dosyalarını.

Elektrik hattinda bir problem olabilir bu nedenle sana UPS ile sistemi kullanarak denemeni istiyorum. Elektrik hatlarinda problem olmayan baska bir binada deneme yapabilirsin.

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Eski bilgisayarından herhangi bir parçayı yeni pc de kullandılar mı peki? değişik bir soru sorayım dedim :p

webyazilim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bende de olurdu eskiden böyle sorunlar. sonra ups masrafından korkup 5 yıl evvel laptopa geçtim sorunlar bitti. böyle sorunlar yaşıyorsanız laptop kullanın derim, pahalı evet ama elektrikler insanı deli ediyor çok çalışmam kurtuldu böyle, oyunlarda da save etmeyi unutuyo insan canım :D

alexius

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
olasılıklar
1 en başta bakılması gereken elektrik problemi varmı; mümkünse ups kullanılmalı ve ayrıca sağlam bir sistem için kaliteli ve sistemi destekleyebilecek bir psu kullanmak.

2 ram problemi olabilir. Bu ram slotundanda kaynaklanabilir farklı ramler ile farklı slotlarda deneyerek anlaşılabilir.

3 cpu da aşırı ısınma fakat bunun sistemin çökmesine sebebiyet vereceğini zannetmiyorum.

ama bence en öncelikli olasılık elektrik tedaş ne kadar elektrikte problem yok desede problem her zaman var ve bizim teknik servisimize çökmüş halde veya saçma sapan problemlerle gelen makinaların tamamı elektrik ten kaynaklanan problemler yaşıyor. bu açıdan en doğrusu ups kullanmak

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5