İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

pci.sys hatası

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Merhaba arkadaşlar ,

pci.sys hatasıyla karşılaşan arkadaş oldumu ? Hata bilgisayar kapanırken karşıma geliyor ve reset atıyor makina.

Bu hatanın çözümü sizce hangi donanımdan kaynaklanıyordur ?

Ram değiştim bir süre düzgün kapandı makina daha sonra tekrar aynı hatayı verdi.

Ben anakartta problem var diye düşünüyorum. Merak ettim aranızda bu tür bir hata ile karşılaşan var mı?

Teşekkürler.

saka

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
donanımları güncellemek ne anlama geliyor tam olarak?
hangi donanımları mesela?

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Basit bir durum değil bu hata. İnternettede araştırırsanız bir satırlık bir cevap olmadığını gözlemlersiniz velhasın çözümünü buldum. Ana kart ile ekran kartı arasında bir uyuşmazlık söz konusu.

artofevil

0
İyinet Üyesi
Reaction score
28
Eğer pcı slotunda ayrıca ekran kartı mevcutsa çıkartıp birkaç deneme yap, eğer yoksa anakartın güncellemelerini yükle..

Son Çözüm ise onboard haricinde bir ekran kartı al ve onboard ekran kartını de-active et.

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Eğer pcı slotunda ayrıca ekran kartı mevcutsa çıkartıp birkaç deneme yap, eğer yoksa anakartın güncellemelerini yükle..

Son Çözüm ise onboard haricinde bir ekran kartı al ve onboard ekran kartını de-active et.

Bios update denemesi yapacağım. PCI Slotunda ki ekran kartının cıkarttığımızda sorun düzeliyor. Bu yüzden yeni anakart takıp olayı çözüme kavuşturmak istiyorum.

blackgolden

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sorunun donanimda olmayabilir buyuk ihtimalle software hatasi tum driverleri sitelerinden indirirerek guncellemeni tafsiye ederim hatta verilerinle ilgili sorun yasamicaksan bunlari yaz bi cd ye sora yeni bi OS kurulumu ardina yap sorunun ortadan kalkicaktir.bunlari yapmadan once biosunuda default ayarlara al sora bakalim gelcekmi gene o ekran sana...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5