İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Perl ile Cookie ve güvenlik

E

electric

Misafir
Cookie ile çalışan bir üyelik sistemi hazırlıyorum. Cookie atarken güvenlik için secure seçeneğinide aktif yapmak istiyorum, fakat nette gezinirken sitelerin kullandığım browser üzerine bıraktığı cookie ayarlarına baktığımda neredeyse hiçbirinin secure kullanmadığını gördüm. Bir satır kod ekleyerek cookie bilgilerini güvenli kılmak varken neden kimse secure olayını kullanmıyor ki. Acaba secure kullanmak bazı browser'larda sorunmu çıkarıyor, kafam karıştı doğrusu secure kullansam mı kullanmasam mı.?

Bir sorunum daha var, browser ayarlarından web sitelerinin browser üzerine cookie bırakması engellenebiliyor bildiğiniz gibi. Yani bazı üyeler cookie ile çalışan yazdığım üyelik sisteminden yararlanamayacaklar. Bununla ilgili nasıl bir çözüm üretmeliyim, üyeye cookie ayarlarınızı değiştirin gibi bir uyarı yazısımı göstermeliyim. Ne yapmalıyım.? Php'deki gibi session id benzeri birşey varmı perl'de, perl 5.5 için soruyorum.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5