İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Persits.MailSender

SLaYeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
<!--#include file="baglanti.asp"-->
<%
id= Request.QueryString("id")

set BT = server.createobject("ADODB.Recordset")
sql="SELECT * FROM oyunlar WHERE id=" & id

BT.open SQL,bag,3,3

From=request.form("From")
FromName=request.form("FromName")
Subject=(BT("oyun_adi"))
mesaj1="<table><TD>asdasd</TD></table>"
AddAddress=request.form("AddAddress")

dim mail,mesaj
Set mail=Server.CreateObject("Persits.MailSender" )
mail.From = Form 'Gönderen Mail
mail.FromName = FromName ' Gönderen adı
mail.Host ="localhost" ' mesela yane
mail.IsHTML =true ' html taglarını kullanabilmek için
mail.Subject= Subject ' KONU
mesaj=mesaj+mesaj1
mail.AddAddress AddAddress ' gidecek mail
mail.Body =mesaj
On Error Resume Next
mail.SEnd
%>

bo kodla mail gönderebiliyorum fakat hotmail ve msn e gitmiyor gmail vs dierlerine gidiyor nedendir acaba?

Komikdunya.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben kendi pc den ISS ile cdontsla gönderiyorum teker teker gönderince gidiyo ama toplu halde geç gidiyor. hatta bayram mesajı gönderim dedim üyelere hotmaile giden mailler bayramdan sonra ulaştı üyelere komik bir durum ama herhalde toplu çıkış yapmak yerine script yazarak onarlı parçalar halinde göndermek daha mantıklı

LuGeLaS

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
aynı sorun malesef bendede var. hotmaile gitmezken gmail e rahatlıkla gidiyo.

buna bi çözüm bulan varmı acaba ?

Komikdunya.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Lugales

10 arlı parçalar halinde gidiyor ben denedim çalışıyor.
aynı anda 1000 parça çıkış yapınca olmuyor

KerneL32

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hotmaile gitse de junka duser emailleriniz.

Cozum yollari:
- Oncelikle spf yi tanimlamaniz lazim dns den. Bazi mail serverler spf kontrolu yaparak spam mesajdan kurtulmak isterler. Eger sizin icin spf varsa ve sizin emailinizden bir baska kisiye email giderse spf dogrulanamadigi icin email junka duser.
- SPF var oldugu halde junka dusuyorsa ( hotmail icin ) relay ayarlarini yapmaniz gerekir.
- Hala gitmiyor veya junka dusuyorsa persist de email adresini auth. etmeniz gerekiyor. Auth icin email kullanici adi ve sifrenizi belirtirseniz email adresi dogrulanir ve emailleriniz junka dusmez.

HALA JUNKA DUSUYORSA ;
Hotmail vs. gibi mail serverler gelistirdikleri teknolojiler ile spam mesaji minimize etmeye calisiyorlar. Soyle ki siz 1 dk da 400 hotmail kullanicisinin hesabina email atmaya calisirsaniz hotmail bunlarin hepsini junka atiyor. ( 400 real bir rakam degil ornek verdim ) cunku 1 dk da gonderiyorsunuz bunu talep disi algiladigi icin junka atiyor.

TAVSIYEM ; emaillerinizi parcalayarak ve zaman araliklari belirterek gonderin. Mesela 30 sn de 10 kullanici gibi. Boylelikle emailleriniz junka dusmez ve dogru sekilde ulasir. ( Tabi email adresi varsa )

Saygilar.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5