İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Phbb Turkce Karakter sorunu neden olur ?

D

DiziEvi

Misafir
baska bi serverdaydı site bize tasıyınca turkce karakterelr calısmıyor phpbb ne yapmm lazm acil yardım edermisiniz cok onemli saygılar

selametle

U

umurcan

Misafir
taşırken sql un yedeğini alırken yanlış dil kodlaması ile almış olabilirsin veya okuturken yanlış dil kodlamasıyla okutmuş olabilirsin :)

D

DiziEvi

Misafir
umurcan' Alıntı:
taşırken sql un yedeğini alırken yanlış dil kodlaması ile almış olabilirsin veya okuturken yanlış dil kodlamasıyla okutmuş olabilirsin :)

ne yapmam gerekiyor plesk kullanıyorum

firar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
http://forum.iyinet.com/showthread.php?t=26610

bi göz at belki yardımcı olur.. ben çok uğraştım çözmek için ne zaman manuel kursam türkçe karakterde problem yarattı (script libraryde dahil) ama cpanel/fantastico üzerinden kurunca problem çıkmıyor.. ordan kurup onu güncelliyerek çözüme ulaşıyorum...

annudora

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
DiziEvi' Alıntı:
baska bi serverdaydı site bize tasıyınca turkce karakterelr calısmıyor phpbb ne yapmm lazm acil yardım edermisiniz cok onemli saygılar

selametle

db de karakter kodu tanımlaması var . tam suan hatırlamıorum "...=latin5" gibi bişi giriorsun veritabanı baglantı satırının altına duzelior ...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5