İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

PHP 5.1.1 yada 5.1.2 kullanan varmi?

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
PHP 5.1.1 kullanan varmi (yada yeni versiyon PHP 5.1.2)?
PHP 4 e gore hizli oldugunu soyluyorlar, dogrumu acaba?

F

fenerli

Misafir
Bazı fonksiyonların kullanımında PHP4 daha performanslı , kullanılan scriptteki fonksiyonlarla alakası var diyebilirim. Genel olarak %20-25 PHP5 daha performanslı diyorlar.

ekteki test dosyası belki işinize yarar

Y

Yns

Misafir
fenerli' Alıntı:
Bazı fonksiyonların kullanımında PHP4 daha performanslı , kullanılan scriptteki fonksiyonlarla alakası var diyebilirim. Genel olarak %20-25 PHP5 daha performanslı diyorlar.

PHP4'ün daha performanslı olduğu fonksiyonlar hangileri ?

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Yabanci forumlari okuyorum ve bazi bilgilerden haberim var.
Ancak herzaman pratik uygulamalarin sonuclari testlerden daha onemlidir, benim merak ettigim aramizdaki webmasterlardan bu versiyonlari kullanan varmi?
Varsa izlenimleri neler?

A

ASUSHOST.COM

Misafir
Yabancı hosting forumlarına baktım, "PHP5 sadece fonksiyon artırımı yapıyor" diyorlar. Aslında mantıken doğru, PHP performansı iyi durumda şuan.
Ama mysql 5.x gigs'lere ulaşan databaselerde yüksek performans sağlıyormuş.
http://www.mysql.com/products/database/mysql/

Alobar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben Php5.0.5 Kullaniyorum Bazi Scrİptler ÇaliŞmiyor Örnegİn Phpbbplus In Bİr SÜre Önce GÜncellemesİ Çikana Kadar ÇaliŞmiyordu. KarŞina Bembeyaz Bİ Sayfa Çikiyordu.

M

mfk_1868

Misafir
o calısmama olayını bende yasamıstım php 5 ilk cıktıgında kendi pcme kurdugumda. Sonra sildim 4 kurdum. Bilmiyorum suan %100 uyumluluk varmı.

Y

Yns

Misafir
PHP4'te çalışan scriptler PHP5'tede çalışır.(Zend PHP5 Compability mode ile)
Çalışmıyorsa sorun end user'dadır.Bir şeyleri yanlış yapıyorsunuzdur.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5