İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

php cache

ThouGhtLeSS

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba serverın performasını artırmak için değişik yöntemler aramaya başladım. Windows 2003 server kullanıyorum ve nerdeyse sayfaların %90 ı Php ile çalışıyor. Şimdi serverın hızını biraz daha artırmak istiyorum Donanımsal olarak yapılması gerekenleri yaptım ama ben Php üzerinde cache olayı varsa onu kullanmak istiyorum forumda ve internette aratmama ragmen işe yara bişeyler bulmadım (ing. yetersiz)

Yapmak istediğim şey php her zaman mysql e sorup veri getirmesin 1 kere gelen sayfa derlendikten sonra 3 dk aynı sayfa gözüksün mesela

Asp.Net'te bu olayı çok güzel yapmışlar acaba php de böyle bişey yaptı mı ?
asp.net'te serverda sayfa bir kere derlendikten sonra jet gibi çalışıyo. Buda hızı etkiliyor.

Eger php nin böyle bir uygulaması yoksa Kullandıgınız ve önerebileceginiz cache programları varsa adını yazarsanız çok sevinirim.

Şimdiden Teşekkürler.

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
PHP de de bilgileri cacheleyip swap ta saklayabilirsin ve cache süresi belirtebilirsin yanlız windows kullandığın için yardımcı olamayacağım. linux de cache edilen sessionları swapta saklamak için yardımcı bir modül kuruluyor ama win32 hakkında bu nasıl yapılıyor bir bilgim yok.

voodoo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Performans icin zend optimiser kurabilirsin fakat windows server uzerinde ne kadar verimli olur bilemiyorum.%100 e yakın optimise ettigi söyleniyor kodları.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5