İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

PHP CodeIgniter Eğitim Seti

GarantiHosting

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2

CodeIgniter Framework Ders İçeriği :
  • CodeIgniter Kurulumu
  • CodeIgniter'i Tanıyalım
  • CodeIgniter Controller ve View İlişkisi
  • CodeIgniter Active Records'u Tanıyalım.
  • CodeIgniter Model View Controller (Mvc) İlişkisi
  • CodeIgniter Helpers Kullanımı
  • CodeIgniter Library Kullanımı
  • CodeIgniter Plugins Kullanımı
  • CodeIgniter Template Parser Kullanımı
  • CodeIgniter Session Sınıfının Kullanımı
  • CodeIgniter Mail Sınıfını kullanarak Mail Göndermek
  • CodeIgniter Pagination Sınıfını Kullanarak Sayfalama Yapmak
  • CodeIgniter Upload Sınıfının Kullanarak Dosya Upload Etmek

CodeIgniter Framework kullanmanın faydaları / Avantajları :

• Model View Controller (MVC) yapısını barındırması
  • Bir çok yazılımcı tarafından test edilerek güvenlik ve performans optimizasyonlarının yapılmış olması
  • Projelerin daha kısa zamanda hazırlanabilmesi
  • Düzenli ve Temiz kod yazımını kolaylaştırması
  • Ekip halinde proje geliştirirken karışıklığı önlemesi ve görev paylaşımını kolaştırması
  • Farklı Veritabanlarına Kolay bir şekilde Entegre Edilebilmesi
  • Nesne tabanlı programlamayı kullanmış kişilerin kolayca öğrenebilmesi
  • Düzenli ve basit kullanım kılavuzunun olması
  • Piyasada bulunan çoğu framework'e göre hızlı olması
  • CodeIgniter kullanan ajanslarda ve firmalarda iş görüşmelerinde avantaj sağlaması
  • Popüler php framework yapılarından biri olması

Kimler Satın Almalı :

• Statik Php'yi kavramış ve OOP hakkında deneyimli
  • Php alanında Kariyer hedefi olan
  • Framework öğrenerek PHP bilgi düzeyini arttırmak isteyen

kişiler eğitim setini satın alarak CodeIgniter Framework hakkında bilgi sahibi olabilirler. Malum artık çoğu "Php Developer" ilanında "En azından 1 framework'e hakim" şartını görmeye başladık. :)

Açıklamalar :

• Ders videoları 1280 x 800 çözünürlüğünde olacaktır.
  • WebteDers.Com 'da bulunan dersler ile eğitim setinde bulunan dersler tamamen farklıdır.
  • Eğitim setini size vereceğim Download linki üzerinden temin edebileceksiniz.

Lisans Bilgisi :

• Eğitim setinin tüm hakları İbrahim HIZLIOĞLU'na aittir.
  • Aldığınız eğitim setinin lisansı sadece size aittir. Umumi açık yerlerde paylaşılması yasaktır.
  • İleride CodeIgniter 2.0 çıktığında bu versiyon ile gelen yenilikleri anlatan ders veya dersler eğitim setini alanlara ücretsiz verilecektir.
  • Eğitim setini 2012 yılından itibaren ücretsiz olarak dağıtma hakkımı saklı tutuyorum. (Bu 2012 yılında ücretsiz dağıtılacak anlamına gelmiyor.)

Ödeme Bilgisi :

• Önsipariş Ücreti : 20 TL
  • Normal Ücreti : 25 TL
  • Ücretler İş Bank'a yatırılacaktır.

Notlar :
  • Şuan da dersleri hazırlıyorum. Derslerin w*rez'e düşüp emeğimin boşa gitmemesi için güvenlik önlemleri üzerinde çalışıyoruz. O yüzden Eğitim seti en geç 5 Temmuz 2010 tarihinde yayınlacaktır.

T

trgy

Misafir
Güvenlik açısından size öneri sunayım hiçbirşey olmaz derslerinize. Bir adet site açın ve satın alan kişilere o siteden üyelik verin izletin. Sattığınız kişiler arasında paylaşacak kişi olabileceğini düşünüyorsanız aşağıdaki durumu da ekstra olarak uygulayın.

Videoların indirilmesini engellemek için ise vimeo.com dan bir adet plus üyelik satın alın, sadece belirttiğiniz domain üzerinde yayınlanmasını belirtin.

Bu şekilde yaparsanız marez olarak yayınlanması engellenmiş olur.

Anlattığım sistemi http://www.vidobu.com/ uyguluyor.

GarantiHosting

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Güvenlik açısından size öneri sunayım hiçbirşey olmaz derslerinize. Bir adet site açın ve satın alan kişilere o siteden üyelik verin izletin. Sattığınız kişiler arasında paylaşacak kişi olabileceğini düşünüyorsanız aşağıdaki durumu da ekstra olarak uygulayın.

Videoların indirilmesini engellemek için ise vimeo.com dan bir adet plus üyelik satın alın, sadece belirttiğiniz domain üzerinde yayınlanmasını belirtin.

Bu şekilde yaparsanız marez olarak yayınlanması engellenmiş olur.

Anlattığım sistemi http://www.vidobu.com/ uyguluyor.

Öneriniz için teşekkürler. ;)

axl

0
İyinet Üyesi
Reaction score
17
trgy önerin benimde dikkatimi çekti teşekkürler

aciliyetten

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yoo firefox video download helper ile basit bir şekilde videolar indirilebilir. hatta biraz zorlamayla videoID ler 1 den 5000 e kadar sırayla saydırılıp tüm videolar indirilebilir. insanın içi fesat olmasın. Teliflerini koru, *****e düşse dahi biraz takip ederek koay yoldan bulunmasını engelleyebilirsin, hatta türkiye'deki emek tacirlerini mahkemeye verebilir tezminat davası açabilirsin hem ibretlik olmuş olur.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5