İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

PHP 'de include nasıl yaparım ?

OsmanAtabey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Bir php portalım var xxx.com/phpportal/index.php portalın index.php sini xxx.com yazdığımda çıkan index.php ye include etmek istiyorum.Kısacası ana sayfaya girdiğimde php portalın açılmasını istiyorum.

portal indexine define olarak kod yazdım diğer indexe include kodunu yazdım fakat bir türlü sonuca ulaşamadım.

Sizce bu yönlendirmeyi nasıl yapmam gerekir ?

java

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
eğer xxx.com daki ana sayfa çok önemli değil ise yönlendirme yapın..

Kod:
<html>
<head>
		<title>Yönlendiriliyor...</title>
	</head>
	<body onload="javascript:document.location.href='http://www.xxx.com/'">
	</body>
</html>

Direk ana sayfadaki dosyada belirli bölümleriniz mevcutsa (meta,v.b), siz içeriğe gömmeye istiyorsanız. şu şekilde deneyin..

Kod:
<?php include('phpportal/index.php'); ?>

Kolay gelsin.

T

tahtakale

Misafir
<?
include "index2.php";
?>

kısaca include budur.
Ama sen xxx.com/phpportal/index.php adresinden phpportal klasörünü sil ve direk portalı ana dizinine koy.Yada küçük bir java kodu ile xxx.com sayfana geleni xxx.com/phpportal/index.php sayfana yönlendir.

OsmanAtabey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Maalesef yönlendirme istemiyorum.
Ana sayfa dizinine koymaya çalışırsamda bayağı uğraşmam gerekicek.Bu portaldan 5 veya 6 tane açmak istiyorum bu yüzden include yi yapmam gerekiyor.

xmlsr dediğin kodu yazdım fakat bana hata olarak geri döndü.

Anasayfa indexx.php kodları şunlar

<html>

<head>
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=windows-1254">
<title>Yeni Sayfa 1</title>
</head>

<body>
<table>
<tr>
<td><?include("portal/index.php")?></td>
</tr>
</table>

</body>

</html>

Aldığım hata şu

Warning: main(portal/index.php): failed to open stream: No such file or directory in /home2/site/public_html/indexx.php on line 11

Warning: main(portal/index.php): failed to open stream: No such file or directory in /home2/site/public_html/indexx.php on line 11

Warning: main(): Failed opening 'portal/index.php' for inclusion (include_path='.:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php') in /home2/site/public_html/indexx.php on line 11

portal/index.php içinde böyle bölümler var define bölümüne indexx.php de yazıp denedim olmadı.

define ( "MAINSCRIPT", "" ); // Your MAINSCRIPT is the top-level
// script that includes this index.php

define ( "SCRIPTPATH", "" ); // Relative path from MAINSCRIPT to index.php
// in your directory

define ( "PFIX", "" ); // A prefix for the guestbook parameters to avoid name
// conflicts with your MAINSCRIPT

OsmanAtabey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
xmlsr verdiğin kodda bir sorun yokmuş dosya adı yanlış girmişim kod çalıştı şu anda teşekkürler fakat başka bir dosya hatası alıyorum bu neden kaynaklanır ?

Missing file: lang/langindex.inc !

Inclusion error !
You've either opened index.php instead of your mainscript or the include constants have wrong values.

ÇakarÇakmazÇakanÇakmak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
en gıcık mevzuuu path mevzusudur. Sen include ettiğin zaman o dosya sanki include edilen dizinde çalışıyor gibi çalışır haliyle ana klasordede lang/langindex.inc yoktur. Durum budur....

OsmanAtabey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
ÇakarÇakmazÇakanÇakmak gerçektende dediğin gibi oldu lang dosyasını ana dizinde istiyormuş lang dosyasının bir kopyasını ana dizine koydum bu sefer portal yüklü değil hatası verdi :)

tahtakale nin dediğine geldim sonunda bütün dosyaları ana dizine koydum sorunsuz çalıştı.

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
OsmanAtabey' Alıntı:
Bir php portalım var xxx.com/phpportal/index.php portalın index.php sini xxx.com yazdığımda çıkan index.php ye include etmek istiyorum.Kısacası ana sayfaya girdiğimde php portalın açılmasını istiyorum.

portal indexine define olarak kod yazdım diğer indexe include kodunu yazdım fakat bir türlü sonuca ulaşamadım.

Sizce bu yönlendirmeyi nasıl yapmam gerekir ?

PHP:
/index.php
<?
include("/phpportal/index.php");
exit;
?>

yada

PHP:
/index.php 
<? 
chdir("/phpportal");
include("/phpportal/index.php"); 
exit; 
?>

OsmanAtabey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Hazır portallar include ile sorunsuz yönlendirilmiyor sanıyorum.Şimdilik tüm dosyaları ana dizine yükledim belki daha sonra bir çözüm bulurum.

ZeuQma

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Portal sistemlerde index.php dosyası başka dosyaları include eder ve o dosyalarda başka dosyaları dolayısı ile sen index.php dosyasını include ettiğin zaman include edilmesi gereken diğer dosyalar include edilemez ve hata verir bunun yerine frame filan kullanarak yönlendirme yapabilirsin veya sub domain oluşturarak direk portalın kendisine ulaşılmasını sağlayabilirsin.. Daha ayrıntılı bilgi için kullanmak istediğin portal sistemi yazarsan iyi olur..

OsmanAtabey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Bu konular beni aşar şu anda. PHP ye geçtiğim zaman uğraşırım artık detaylı olarak. Yüklediğim portal viper guestbook 1.29 ana sayfaya yükledim şu an bazı hatalar veriyordu içindeki bazı kodları sildim düzeldi böyle idare eder şimdilik

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5