İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

PHP Editör, kodlama icin kullanilabilecek PHP editörleri

zbahadir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
EditPlus kullandım uzun yıllar ta ki RapidPHP'yi tanıyana kadar.
Kullanmadan farkı bilemezsiniz. :)

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Linux dağıtımları kullananlar için;

gPHPedit
Screem Html/Xml editor
ya da
Bluefish

sitemedya

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
notepad kullanıyorum demeni bilmeyenlere açıklayalım: "php yi yaladım yuttum, syntax'ini sular seller gibi biliyorum" demenin kendini övmeden kibarca söylenmesi. :)

bu arada gördümkü, belli bir editör üzerinde belirgin bir eğilim olmamış. herkes kullandığı farklı editörü methediyor. Kendine editör arayanlar için en güzeli, hepsini kullanıp, kendine daha yakın gördüğünde karar kılmak.

Eglence-Siteleri

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Editplus kullaniyordum sonra freeware bisi aradim phpdesigner 2006 kullandim iyiydi ama agir aciliyordu. Yenisi daha da agirlasti.

Simdi notepad++ kullaniyorum.

Büyük dosyalari sorunsuzca aciyor. 150 - 200 mb lik bir sql dosyasi da acmak istesem biraz beklese de aciyor.

sonsuzhost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
www.pspad.com adresinde aynı adlı güzel bir editör var.
Kurduğunuzda Türkçe açılır. Hemen her programlama diline renklendirme desteği verir. Favoridir demiyorum ama diyenlere de karşı görüşüm olmaz.
iyidir. ücretsizdir.

bende pspad kullanıyorum gerçekten muhteşem ödesi bir program çok kolay özelleştirebiliyorsunuz programı ve bir çok plug-inn i var sadece php için değil bir çok dil için muhteşem bir editor.

LacremeL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
konuyu hortlatiyorum ama :) bir kac editor denedim ya ben bulamadim ya onlarda o ozellikler yoktu
şimdi ben kod yazarken
<?php
if () {
vsvs
}
else {
vsvs
}
?>

seklinde yaziorum bunda hatalari gormek zor oluyor
bunu
PHP:
<?php
  if ()
    {
     vsvs
    }
  else
    {
     vsvs
    }
?>
sekline otomatik getirecek bir editor lazim :)

zbahadir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
konuyu hortlatiyorum ama :) bir kac editor denedim ya ben bulamadim ya onlarda o ozellikler yoktu
şimdi ben kod yazarken
<?php
if () {
vsvs
}
else {
vsvs
}
?>

seklinde yaziorum bunda hatalari gormek zor oluyor
bunu
PHP:
<?php
  if ()
    {
     vsvs
    }
  else
    {
     vsvs
    }
?>
sekline otomatik getirecek bir editor lazim :)

Hataları anlık görmek istiyorsan yine php yorumlayıcısı içinde olan phpDesigner kullanabilirsiniz.

mehmet-ali

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
@zbahadir nickli arkadaşın bahsettiği program ile kod güzelleştirmesi ( yani kasdettiğiniz düzeni ) yapabilirsiniz.

LacremeL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sağolun bende bir arkadasin tavsiyesi üzerine onu kurdum oldukca guzel bir program

zbahadir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu arada benim favorim RapidPHP, benzer işlemleri ve daha fazlasını yapabilirsiniz.
phpDesigner'in (RapidPHP'de var) library oluşturma özelliğinin olmayışı veya ben göremedim. :)

AydinOZD

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bir çok php editörünü demo kısıtlamaları süresince kullandım çoğunun artıları eksileri var ama bana göre her yönden en iyisi Ankord firmasının yaptığı PHP Expert Editor ödüllü bir editör yazılımıdır lisans fiyatı çok ucuz diğerlerine nazaran neredeyse bütün isteklerinize karşılık veriyor kısa yol butonları program menülerini ve kısayol tuşlarını isteğinize göre ayarlama en çok kullandığınız hazır kodları kaydetme otomatik kod tamamlayıcı fonksiyonlarınızı ve değişkenlerinizi bir arada tutarak kısayol tusuyla ulaşma

ayrıca programın boyutu küçük ve hızlı kullanımı var php ile ilk tanıştığımda bunun en eski versiyonunu kullanıyordum bana php yi bu editör sevdirdi zevkle kod yazıyordum destek olsun diye lisansını aldığım ilk ve tek program :)

Ankord firmasına verdigim para helal olsun kesinlikle tavsiye ederim.

phpxedit_s.gif

PHP Expert Editor 4.2

cod3rL0rd

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
walla ben notepad2 kullanıyorum diğerlerinden 10 kat daha hızlı ayrıca kod renklendirmesi war
ama geri kaldığım kesin yada işin zor kısmına gidiyorum:D

nere

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
herşeyde noteped++ kullanıyorum gayet mutluyum

P

pozitif06

Misafir
Bol kaynak, bir tanede benden biraz ilkel yöntem ama notdefteri :alkış:

JpnTr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
www.pspad.com adresinde aynı adlı güzel bir editör var.
Kurduğunuzda Türkçe açılır. Hemen her programlama diline renklendirme desteği verir. Favoridir demiyorum ama diyenlere de karşı görüşüm olmaz.
iyidir. ücretsizdir.
Ücretsiz ve benim işimi gören bi program.Ücretlilerin w.rezlerini kullanıp bilgisayarınızı riske atmaktansa Pspad tavsiyemdir.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5