İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

php + htaccess

*siber*

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Forumda bi script gördüm kurdum. Fakat htaccess bilgim az olduğu için çözemedim.
RewriteEngine On
RewriteBase /
RewriteRule ^forums$|^forums/$ index.php [R,L]
RewriteRule ^forums/([-_a-zA-Z0-9]{3,30})$ forums/$1/ [R,L]
RewriteRule ^forums/([-_a-zA-Z0-9]{3,30})/(.*)$ phpBB3/$2?access_name=$1 [QSA,L]

site.com/forums/uyeadi bu URL ile giderken. .htaccess in en alttaki satırına hangi veriyi gönderiyorki?

phpBB3/index.php?access_name=uyeadi olarak deniyorum olmuyor.
phpBB3/uyeadi?access_name=uyeadi vs vs. bir çok URL denedim fakat site.com/forums/uyeadi nereye yönlendirdiğini anlayamadım.

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
QSA satırdaki tüm değişkenleri aktar demek.
Normalde (.htaccess siz) o sayfaya nasıl erişiyorsun onu görmeden bişey söylemek zor.

*siber*

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
İşte sorun orada htaccess olmadan o sayfaya nasıl erişim sağlanıyor bir türlü bulamadım. Ve bunu bulamadan da htaccess i istediğim gibi düzeltemiyorum. Başka bir yol gelen varmı aklına ?

*siber*

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Arkadaşlar bu işi para ile yaptırıcam. Ben hallederim diyen varsa fiyatı görüşelim.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5