İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

PHP ile bir URL nin belli bölümünü çekmek...

OguzKaganAslan

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
10
kendi serverımda olmayan bir websayfasının html sinden <!--hedehodo> ile başlayıp <hodohede> ile biten bölümü çekmek istiyorum... bunu nasıl yapabilirim...

örnek :

<!--- END MPA NEW TEMPLATE CODE HERE --->
<BR><A NAME="BODY"></A>
<TABLE width=607 border=0 cellspacing=0 cellpadding=0><TR><TD WIDTH=34> </TD><TD WIDTH=136> </TD><TD WIDTH=23> </TD><TD WIDTH=361 ALIGN=left VALIGN=top> <FONT SIZE=3 FACE="TIMES NEW ROMAN, GEORGIA, TIMES" color="#000000"><BR>
Filmin, geçtiğimiz günlerde İstanbul’da yapılan galasına, Başkent’te turnede olması nedeniyle katılamayan Rüçhan Çalışkur’a, devlet tiyatrosu sanatçıları, yapıtın ilk gösteriminde sürpriz bir parti düzenledi. Arkadaşlarının yaptığı jestten çok etkilendiğini ifade eden Çalışkur, “Bu sürpriz benim için galaya katılmaktan çok daha önemli” diye konuştu.<BR>
28 yıllık Devlet Tiyatrosu sanatçısı olan Çalışkur, ilk kez bir sinema filmi çektiğini belirterek, yurtdışında da gösterime giren filmin çok beğenildiğini, olumlu eleştiriler aldığını söyledi.<BR>
Ankara’da Kavaklıdere Sineması’nda gösterime giren ‘Bulutları Beklerken’ adlı filmi Yeşim Ustaoğlu yönetti. Rüçhan Çalışkur, Rıdvan Yağcı, Jannis Georgiadis, Suna Selen ve İsmail Baysan başlıca rolleri üstleniyorlar.<BR>
</FONT> </TD><TD WIDTH=53> </TD></TR><TR><TD COLSPAN=5 HEIGHT=10></TD></TR></TABLE>

<!--- Links B --->

çekmek istediğim bölüm... <!--- END MPA NEW TEMPLATE CODE HERE ---> ile <!--- Links B ---> arasındaki bölüm...

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
$file="http://www.site.com";
$fp=fopen($file,"r");
$dosya=fread($fp,10000);
$kriter1="<!--hedehodo>";
$kriter2="<hodohede>";
$goster = eregi("$kriter1(.*)$kriter2", $dosya, $yazdir);

echo $yazdir[1];

OguzKaganAslan

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
10
abi çok saol ama çalışmadı script... nerede hata olduğunu bulmaya çalışıyorum... ben de bi saattir explode fonksiyonunu kullanarak bişeyler yapmaya çalışıyorum ama sanırım olmuyo...

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
$file="http://www.site.com";
$fp=fopen($file,"r");

while (!feof($fp)) $dosya .= fgets($fp, 128);

$kriter1="<!--hedehodo>";
$kriter2="<hodohede>";
$goster = eregi("$kriter1(.*)$kriter2", $dosya, $yazdir);

echo $yazdir[1];

şimdi olması lazım :p

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5