İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

PHP ile dosya yüklemede işlem.

dsgnr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Şoyle soyliim bir dosya upload edilirken bu dosyanın % kaçının yüklendiğini , yükleme hızını nasıl gösteririz ???

Aklıma gelen şole bir yontem var bunu stabil ve sayfadan kopmadan sürekli göstermeyi bulamadım.

{
Önce gelen dosyanın (dosya_size) boyutunu alırız. ve yüklenen dosyayı sürekli oluruz. (filesize("yuklenendosya")) sonra ikisi arasında yüzde oluşturur ve işleme devam ederiz. yükleme hızını ölçmek içinde upload butonuna bastığı andaki (time()) zamanı alır ilerlediği sürece geçen zamana oranlarız. buda saniye başı upload hızını gösterir. benim aklıma (session) tutarak 5 sn de bir (meta refresh) ile göstermek. tabi iframe içinde. Ancak bu pekde iç açıcı bir işlem değil benim için.
}

Aklına farklı bir yöntem gelen var mı ?

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
dosya boyutu 10 mb yani 10*1024*1024 = 10516480 byte

$ip = kullanıcı ip si

$ip ye ping gonderilir ve pinge cevap verdiği süre hesaplanarak baglantı hızı bulunur.

bulunan baglantı hızı 4 e bölünerek upload hızı bulunur. byte şeklinde.

daha sonra dosya (byte) boyu bölü upload hızı (byte) işlemi yapılarak ceil ile double deger bulunur dosya yükleme saniyesi hesaplanır.
PHP:
$toplamsure=yukaridaki islemler.
$baslangic=time();
$_SESSION['time']=$baslangic;

ajax kullanarak baglanti yenilenir her daim
PHP:
if (time()-$_SESSION['time']==$toplamsure) {
 //Dosyanın upload edildiği anlamına gelir
} else {
 //Dosya hala upload ediliyor anlamı verir
}

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
PHP Raw Post Verisine ulasamaz. Onceden hizina gore sureyi belirlesen bile hiz degisken bir olgu, %100 basari saglamaz. PHP'nin yaninda birseyler kullanmak durumundasin.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5