İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Php ile ping atma

Yanardags

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba arkadaşlar,
google da aradım taradım php ile ping atmaya ait bi çok kod buldum ama çalışanı bulamadım, elinizde varsa paylaşırsanız sevinirim.. amacım belirdeğim ip ye ping atmak ve eğer ping almıyorsa elimdeki kodu çalıştırmak saygılarımla

eRLySL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Merhaba arkadaşlar,
google da aradım taradım php ile ping atmaya ait bi çok kod buldum ama çalışanı bulamadım, elinizde varsa paylaşırsanız sevinirim.. amacım belirdeğim ip ye ping atmak ve eğer ping almıyorsa elimdeki kodu çalıştırmak saygılarımla

PHP:
<?php 
$ping = exec("ping 127.0.0.1"); 
print($ping);
?>

bu şekilde denediniz mi?

Yanardags

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
denedim çalıştı ping attı ama benim istediğim eğer ping atılamıyorsa ekrana mesaj yazdırmak veya benim istediğim sayfaya yonlendirmek

eRLySL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
denedim çalıştı ping attı ama benim istediğim eğer ping atılamıyorsa ekrana mesaj yazdırmak veya benim istediğim sayfaya yonlendirmek

PHP:
<?php 

if( exec("ping 127.0.0.1") ) {
  echo exec("ping 127.0.0.1");
} else {
 // Buraya istediğin mesajı yazabilirsin.
}

?>

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Peki birden fazla ip var ise nasıl yapabiliriz?
Yada ip listesinin olduğu bir txt dosyasının içinden nasıl okuturuz?

eRLySL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Peki birden fazla ip var ise nasıl yapabiliriz?
Yada ip listesinin olduğu bir txt dosyasının içinden nasıl okuturuz?

PHP:
<?php
$dosya = "iplist.txt";
$ac    = fopen($dosya, "r") or die ("Dosya Açılamadı!");
$okut  = fread($ac, filesize($dosya));
$ayir = explode("\n", $okut);
foreach($ayir as $ip) {
 echo "<b>".$ip."</b> : ".exec("ping $ip")."<br />";
}
fclose($ac);
?>

IP'leri satır satır ayırarak bunu kullanın
Örn :

Kod:
127.0.0.1
127.0.0.2
127.0.0.3
....
..

kod güncellendi

Yanardags

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hocam ping atılması için sunucumda bi ayar mı yapmam lazım, cünkü localde çalıştırdığımda ping atıyor ama alana attığımda çalışmıyor,
ayrıca localde ping atılmıyosa mesaj yazması gerekirken hata veriyor, mesajı yazmıyor ama alanda da ip gerçekte olsa mesajı yazıyor.. çok karıştı herşey :)

eRLySL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
hocam ping atılması için sunucumda bi ayar mı yapmam lazım, cünkü localde çalıştırdığımda ping atıyor ama alana attığımda çalışmıyor,
ayrıca localde ping atılmıyosa mesaj yazması gerekirken hata veriyor, mesajı yazmıyor ama alanda da ip gerçekte olsa mesajı yazıyor.. çok karıştı herşey :)

Zaten ping attigin zaman geri donus olmazsa yada yazdigin IP gecersiz (makina bulunamadiysa) ise sisteme otomatik not duser, yukarida verdigim kodları alıp txt dosyasına rastgele bir sayı gir localde dene Ping istegi gecersiz diye bir mesaj birakir. Dosyaları server'a attigin zaman hangi IP'ye ping çekiyorsun ?

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15

Hostinglerde exec komutu çalışmaz o şekilde.
Böyle bir şey olsa adamın makinasını mahvedersiniz.
Webde ping diye bir şey yoktur. :)

Yanardags

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
makine benim hoca ya:)
benim amacım ping atıp eger makinem ping almıosa bana email attırmaktı,
ama olmadı

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Unix tabanlı makinede ping [IP] komutu sürekli ping atar cevap gelirse, windows gibi durmaz. Durdurmak için -c [toplam_ping_sayisi] parametresi vermek gerekiyor.

exec çalışmıyorsa, php.ini'de disable functions'a eklenmiştir veya safe mod açıktır.

Ping'e cevap vermesi bir makinenin çalışır olduğunu göstermez. Bazı durumlarda network kardı çalışır durumda kalır ping'e cevap verir, ama servislere erişim sağlanamaz. Eğer makinanin çalışır durumda olduğunu kontrol etmek istiyorsan, soketten izlemen gerekir.

PHP:
$fp = fsockopen("IP ADRESI", "PORT", $errno, $errstr, 30);

if (!$fp) {
 echo $errstr;
 }

farklı portlara atanmadıysa standart portlar
80 - web
22 - ssh
25 - smtp
110 - pop
21 - ftp
53 - dns
2082-2087 - cpanel
2222 - directadmin
vb.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5