İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

PHP ile upload yapılamıyor. (Klasör yazılabilir değil hatası)

selch

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba,

Web sitelerine php ile upload yapılamıyor. Bunun sebebi olarak da klasörün yazılabilir olmadığı mesajı veriliyor. (Error: Destination directory can't be made writeable) Her yolu denediysem de çözüme ulaşamadım. Klasörün read only özelliğini kaldırdım, IIS_IUSRS 'e tam yetki verdim yine de olmadı. Forumlarda okuyup denediğim ve şimdi hatırlayamadığım birkaç şey daha denemiştim ama yapamadım.

Sistemim : Win 2008 Server / IIS7

Teşekkür ederim

selch

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
klasör izinlerinde "everyone" 'a modify izni verildiğinde yüklemeyi gerçekleştiriyor. Bu güvenlik açısından bir sıkıntı doğurur mu?

mtehan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
upload

Merhaba,

Web sitelerine php ile upload yapılamıyor. Bunun sebebi olarak da klasörün yazılabilir olmadığı mesajı veriliyor. (Error: Destination directory can't be made writeable) Her yolu denediysem de çözüme ulaşamadım. Klasörün read only özelliğini kaldırdım, IIS_IUSRS 'e tam yetki verdim yine de olmadı. Forumlarda okuyup denediğim ve şimdi hatırlayamadığım birkaç şey daha denemiştim ama yapamadım.

Sistemim : Win 2008 Server / IIS7

Teşekkür ederim

slm arkadaşlar bnde yazı ile resimi bir formda kaydetmek istiyorum bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim saygılar!!

CryForLive

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
form taglarında enctype="multipart/form-data" bunu kullan sonra ya cpanelden tabi cpanel ugrastırıcı cuteftp programını indir ve ftp baglan sonra o update yapmak istediğin klasöre saga tıkla özellilerden orda yazılabilir yap yada sayı yerine 777 yaz sorun kalmayacaktır.

Güvenlik açısından bir sorun yok zaten update işlemi yapan sitelerin hepsinde bu kullanılıyor.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi