İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

php.ini register_globals lüften yardım edin_?

SpYTaZz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
merhaba vps aldım php.ini dosyasındaki register_globals=off 'u register_globals=on yapmam gerekiyor plesk 7.5 kullanıyorum user olarak değilde admin olarak o dosyaya nasıl ulaşırım user olarak ulaşmak istediğimde yetkiniz yok diyor lütfen yardım edebilirmisiniz

SpYTaZz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
böyle bir mail gelmişti bana putty diye bir program indirdim nasıl kullanılacağını bilmiyorum:(

Dear Serdar,

I am writing to you regarding your recent trouble tickets about your Plesk password. Unfortunately, we are unable to send you this password, however you can retrieve the password from your Virtual Dedicated Hosting account. To view the password, first log into the account as root with an SSH client. If you do not currently have an SSH client, you may download one here: http://www.chiark.greenend.org.uk/~sgtatham/putty/download.html.

Once you are logged into the account as root, you may enter the following command:
echo `cat /etc/psa/.psa.shadow`

This will then display the password for the admin user for your Plesk login.

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
putty ile baglan root olarak
sonra şunu yaz.

pico /usr/lib/php.ini

sonra kaydet.apache restart yaptın mı iş tamamdır

SpYTaZz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
üç tane ip adresim var ip adresimi yazıyorum kullanıcı adımı root yazıyorum parloyı plesk'e girdiğim parolayı yazıyorum Access denied diyor :( plesk'e root adıyla girmiyorum onuda denedim yine Access denied diyor :(

SpYTaZz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ok hatırladım sağol yoktur [root@siteminismi root]# şeklinde yazı çıktı senin verdiğin kodu girdim -bash: pico: command not found şu şekilde hata verdi?

SpYTaZz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
locate php.ini yazdığımda alttaki hatta çıkıyor

warning: locate: could not open database: /var/lib/slocate/slocate.db: No such file or directory
warning: You need to run the 'updatedb' command (as root) to create the database.

# locate php.ini yazdığımda hiçbirşey olmamış gibi alt satıra geçiyor alttaki gibi

[root@siteminismi root]#

hdogan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
nano /usr/lib/php.ini (veya /usr/local/lib/php.ini) (pico'ya benzer)
olmadi
vi /usr/lib/php.ini (veya /usr/local/lib/php.ini) (gicik bir editordur)

pico (editor) paketini kurmamislar...

o da olmadi pico'nun (ya da nano'nun) RPM paketlerini indirip kuracaksin...

SpYTaZz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kendi sitesinde yolu buldum vi komutu çalışıyor teşekkür ederim hdogan değişikleri nasıl kaydediyorum söylersen çok iyi olur çok gıcık olduğu belli :) bide yanlışlıkla bir şeyleri sildim geri dönüşü varmı nasıl bir yol izliğim yardımlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar

sitesindeki yol doğrusu buymuş :)

You need to turn on the option "registry_globals" in /usr/local/psa/admin/conf/php.ini file
and restart psa.

For example:

It was:

register_globals = Off

It should be:

register_globals = On

This issue could be existing in versions up to Plesk 7.1

AkrepList

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
vi kesin vardir da arkadas sifirdan kullanabilir mi bilmem ki:)
:q enter yap en azindan karisirsa hersey de kaydetmezsin en azindan:)

elmasgunes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Değişikliği yaptıktan sonra,

:w

yaz. Tamamdır. Daha sonra apacheyi restart et:

service httpd restart

SpYTaZz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
FATAL ERROR: register_globals is disabled in php.ini, please enable it! hatası hala devam ediyor putty den baktığımda on gözüküyor phpinfo.php dosyasına baktığımda off gözüküyor değiştirdim : w yazdım yazılıyor dedi sonra çıktım restart attım vps ye hala aynı kafayı yiyecem.:(

SpYTaZz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar ilginiz ve yardımlarınızdan dolayı herkese teşekkür ederim sorun kalmadı özellikle Elmasgunes'e ayarlar için yarım saatten fazla zamanını bana ayırdı hakkını ödiyemem çok teşekkür ederim :)

F

FreeBSD

Misafir
Plesk'in şifresini;

Kod:
cat /etc/psa/.psa.shadow

şeklinde öğrenebilirsiniz...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5