İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

PHP Live Kurulumunda sorun

otistiq

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
php live kurmak istedim ama

2. adımda

Example:
UNIX: /home/user/phplive
Windows: C:\Apache\htdocs\phplive benden dizin istedi
Script kendiliğinden dizini otomatik olara tanıyor zaten kurulum bittiğindede şu hatayı alıyorum

Service is Temporarily not available. An email has been sent to [email protected] to correct this situation. Please try back at a later time.
Time: Sun 02/26/2006 20:42:16Error Type: NoticeERROR MESSAGE: Undefined variable: PHP_SELFFile Name: /var/www/vhosts/xxx.net/httpdocs/destek/lang_packs/English.phpFile Line #: 35Remote IP: 81.214.247.91
Site Login:

dil dosyasında problem yok çünkü diğer serverda takır takır çalışan nie burda hata wersin..
sunucu arkadaşn acaba izinlerdemi problem war..yardın etseniz makbule geçer.. tşk

sempaty

1
İyinet Üyesi
Reaction score
19
sorunun english.php dosyasında olduğu görünüyor. yani türkçe dil dosyasında değil. sen hatada yazdığı gibi english.php nin 35. satırını veya dosyadaki php_selffile kısmını incele..

ama dil dosyasında problem yok diyosan sunucuda mail gönderme sorunu vardır. ama bu sorun olsaydı bu şekil bi hata almazdın
sanıyorum..

otistiq

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ama önce tr sonra ingilzce dil dosyaası ile kurulum yaptım... başka serverda prblem olmadı... nerden burda dil dosyasında hata verdiki

35 satır u ingilizce panelde
$LANG['DEFAULT_BRANDING'] = "Powered by <a href='".$PHP_SELF."' target='newwin'>PHP Live!</a> " ;

Türkçe Dil paketinde'de 25 satırda aynı sorn verior.. kodlar problem göremiorm.. serverda izinlerdemi engelleme mi war..

panel Plesk 7.5.4

sempaty

1
İyinet Üyesi
Reaction score
19
php_self (bildiğim kadarıyla) çalıştırılan sayfanın ismini yazdırıyordu.. istersen o kodu
Kod:
$LANG['DEFAULT_BRANDING'] = "Powered by <a href='http://www.x.com' target='newwin'>PHP Live!</a> " ;
şeklinde değiştir.. copyright bilgisini silme ama verdiği linki elle gir..

düzeleceğini düşünüyorum.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5