İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Php Nuke için Meta Tag

diyadinnet.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba Arkadaşlar
Php Nuke Scripti ile site kuran arkadaşlar bilirler ki inludes/meta.php de meta düzenlemesi tüm sayfalarda aynı oluyor... Yani sitenizde binlerce sayfa varsa hepsinin metası aynı olup değişmemektedir..

Hoirat Arkadaşımın yapmış olduğu bir dosya sayesinde artık hangi sayfayı açarsak, sayfanın

<META NAME="DESCRIPTION

<META NAME="KEYWORDS

sayfanın titlesi

sayada geçen başlık ve kelimelere göre otomatik almaktadır..

test olarak olarak sitemde denemeye başladım..
tabiki tüm metalar değiştiğinden şuan google ve diger arama motoları tarafından yeniden indexlenmeye başlandı site..

Bu konu hakkında ki çalışmalaramıza büyük hız verdik..
Php nuke kulanan yada bu konuda başka fikiri olan arkadaşlar görüşlerini belirtirlerse sevinirim..
Herkese iyi çalışmalar..

php nuke için meta test çalışmalarını aşagıdaki sitemde yapıyorum
bakmak için

Diyadinnet.com

S

SaveTargetUs

Misafir
Kelimelere göre otomatik almaktamı yoksa hepsinde ortak değişken bulup mesela $title değeri bütün modullerde varsa title kısmına onu yazarakmı çözdünüz. Yada dil dosyalarıa bu değişkene değer atayıp sonra $pagetitle= " - $metadegisken "; şeklindemi olayı çözdünüz, nasıl yaptınız?

Ben dün akşam 10 dan beri sitemde optimizasyon için uğraşıyorum. Gelecek +1000'ler için harcanacak günlerin hesabı yapılmazmış :) Bendede Phpnuke var. Çok oynadım doğan görünümlü şahin oldu.

Jabba

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
PHP Nuke Platinium kullanıyorum ve malesef "Google Tab" entegre edilemediğinden siteyi yeniden başka bir portal'a optimize etmek zorunda kaldım ki hala bitmedi.Siteyi Google'a yazıyorsunuz 2 link çıkıyor :) Bence siz ilk meta yerine "Google Tab" olayını kurun tabi kurmamamışsanız.Nuke'e kurulumu mevcutta işte Platiniumu yapan süper aşmış adminler bunu yapmayı ve yapılmasını sağlayan kod sistemiyle yazmamışlar scripti.

S

SaveTargetUs

Misafir
ya önce bi yazsaydın google tap 7.6 da oluyormu diye. oluyor kardeşim ve niye çeviriyorsun başkasına. benim arkadaşım kurdu. aynısını ben 7.5 e kurdum çalıştı. soırunsuz çalışıyor. Birtek admin panel php gerisi html ben çevirdim. Ayrı yeten daha birçok şey yaptım.

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
title'ı değiştirmedikten sonra bir işe yaramaz. yarar, az yarar.

diyadinnet.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
META NAME="KEYWORDS" CONTENT

<META NAME="DESCRIPTION" CONTENT

<META NAME="ABSTRACT" CONTENT

ve
Sayfa titlesi sayfaya göre otomatik değişmektedir...

Bunun ne gibi yarar veya zararı olabilir yada google bunu hile olarak kabul edermi

Bu konudaki görüşlerinizi belirtirseniz sevinirim...

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben girdiğimde değişmemişti title. şimdi değişiyor tamam. hiç bir zararı yok, ben sitemde bunu uyguluyorum(nuke değil). yani tam bu değil ama benzer. hile değil bu, kesinlikle değil. her sayfayı otomatik optimize ediyorsun gibi birşey. olumlu yani. aynen devam kolay gelsin.

ArkadaSYeri

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu sistemi bizler nasıl ekleyebiliriz sitelerimize? google açısında cok faydası olucaktir ve hic bir sekilde hile sayılmaz.. cunku her sayfa!da ayrı icerik ve ayrı meta tag var bunlari değiştirmek diğer sayfaların google tarafından indexlenmesini sağlamaktir..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5