İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Php Nuke Yapmayi Dusunuyorum Hangi Versiyonunu Yapiyim

Klingbeil

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ahmetekinler' Alıntı:
PHPNUKE YAPMAYI DUSUNUYORUM FORUM DA OLCAK AMA TURKCE DIL ISTIYORUM TAMAMI YARDIM EDEBILIRMISINIZ www.ivanlar.ekibi.com

Phpnuke Fanatiklerinin yaptıgı bir ankete göre en sorunsuz olan phpnuke versiyonu PHPNUKE 7.2 dir
Ama asla phpnuke guvenli degildir. Her gun yeni acık cıkar ve yamalamak zorunda kalırsın.
Sana tavsiyem Phpnuke kullanıcam diyorsan bu 7.2 den başkasına gecme derim.

Saygılar.

M

mavidusler

Misafir
Bence anket biraz eski. Ben de 7.4'ün fixleri çıkana kadar her zaman için 7.2'yi önerdim ancak onun da deneyimsiz kullanıcıları zorlayacak bir hatası var. Yamaları yükledikten sonra malesef yönetim panelinden admin eklenemiyor. Her seferinde phpMyAdmin kullanmak zorunda kalıyorsun ve bu da deneyimsiz kullanıcılar için oldukça zor bir yöntem. 7.4'de böyle bir sorun yok. Üstelik 7.5 ve sonraki sürümlerde karşılaşılan eski module'leri çalıştıramama derdi de yok.

ZeuQma

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar phpnuke 7.6 versiyonunu birçok yerde bulabilirsiniz, sistemi yeniden düzenlediler ve güvenlik olayını biraz daha üst seviyeler aldılar. Bu arada theme (arayüz) için kendime ait olan phpsetup.com'u ziyaret edebilirsin. Teşekkürler...

ZeuQma

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ayrıca hiçbir CMS sistemi full güvenli değildir, sadece kendin yazarsan kullandığın sistem bilinmediğinden dolayı güvenliği biraz daha iyi olur ama yine de tam güvenli sayılmaz..

Editor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hazır portal olarak en iyi hangisi hızlı ve güvenilir *?

Y

yaBgu

Misafir
Editor' Alıntı:

bence nuke çok iyi .. modül block vs. çeşit bol.. fix dosyalarını iyi takip edersen sıkıntı yaşamassın ayrıca türkçe bir sürü nuke yardım sitesi var rahatlıkla yardım alabilrisin ama nuke çok yaygın artık bayıyor olsa gerek milleti :) sadece ben 8 tane nuke sitesi yaptım :p .. ama arayüzlerde (temalarda) güzel oynamalar yaparasan kii yaplıabiliyor çok güzel bir portal olur.. mesela http://www.mykarizma.com/index.php nuke ile yapılmış bir site ama herkes anlayamaz :p

M

mavidusler

Misafir
Günde ortalama 50 yeni üyenin olduğu, sürekli 20 kişinin online kaldığı bir Nuke sitesi sahibiyim. Ama bana sorarsanız Php Nuke sadece bir portal altyapısı kurmaya vakti olmayanların veya bu işe bir yerden başlamaya yeni karar vermiş olanların tercihi olmalı. Nette her Php Nuke kurmayı öğrenenin webmaster olduğunu sandığı bir dönemi yaşıyoruz. Belki bunda bizim de katkımız olmuştur. (Açıkçası Phpkolik.Com bana bu konuda vicdan azabı yaşatıyor bazen) İnsanlar araştırmayı, öğrenmeyi bırakıyor. Sadece başkalarının ürettiği theme ve module'leri kullanıyorlar. Nette Php nuke için yapılmış yardım siteleri çok iyi ziyaretçi topluyor.
Xoops
Hızlı, kararlı ve diğerlerine nazaran arama motoru dostu
Türkçe destek: http://www.haylazz.net
Mambo
Daha ticari bir havası var, ingilizce bilen biri için sınırsız kaynak mevcut. Yeni yeni Türkçe kaynak siteleri de gelişmeye başladı.
Türkçe destek: http://www.mambo.gen.tr
Php Nuke
Mantığını bir kere kavradıktan sonra geliştirmek çok kolay. Yeterki hazırcılığa alışmış olmayalım. Sistem kaynaklarını çok tüketiyor ve google tap gibi extra eklentiler yüklenmedikçe arama motorları tarafından indexlenmesi en zor CMS
Türkçe destek: (Çok var aslında ama bir kaç tanesini yazacağım)
http://www.phpkolik.com (Bu biraz reklam gibi oldu ama amaç reklam değil)
http://www.netopsiyon.com
http://www.aktifnuke.com
e107
Block yönetimi müthiş. Yeterli module desteği yok.
Türkçe destek: Yok ("Ben" diyecektim ama o kadar iddalı değilim :))

Y

yaBgu

Misafir
mavidusler' Alıntı:
Php Nuke
Sistem kaynaklarını çok tüketiyor ve google tap gibi extra eklentiler yüklenmedikçe arama motorları tarafından indexlenmesi en zor CMS

Php Nuke'nin yeni sürümlerinde sanırım 7.5 ve üstünde
google iyi indexliyor... test edilmemiş ama şahit olunmuştur:)

M

mavidusler

Misafir
O zaman yeni Nuke kuracaklar adına sevindim. Biz o sorunu Google Tap ile aştık. Google tap her serverın desteklemediği ve kurulması uzmanlık istediği için malesef Php Nuke ile hazırlanmış site sahipleri arama motorları karşısında maça 1-0 yenik başlıyorlardı :)

ZeuQma

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
PHPNuke şuanda piyasadaki ilk ve en iyi CMS'dir. Mambo görselliğe önem vererek son günlerde ön plana çıkmaya başladı. Xoop ise bir süredir var fakat ön plana çıkacak üstün bir özelliği yok :)

Zaten CMS olayını ilk ve en iyi yapması dolayısıyla PHPNuke eşsiz bir yazılım, unutmadan şunuda eklemek istiyorum;

PHPNuke Mandrake Linux'un programcılarından biri olan Francisco Burzi tarafından yazıldı, yani bu insan sıradan bir koder değil!

ahmetekinler

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
May Karizma.com Sahinin Dikkatine Ve Diger Arkadaslara

ARKADASIM SITEN COK GUZEL ICERIK FAZLA TEBRIK EDERIM.
USTTEKI MENULER COK HOSUMA GITTI MAVI ILE OLANLAR O GIBI MENULERIN KODUNU NERDEN BULABILIRIM VEYA NASIL YAZABILIRIM, NEREYE KOPYALIYORSUN BIRAZ BILGI VERIRMISIN DIGER ARKADASLAR PHP NUKE HAKKINDA BANA MENU OLUSTURMA VE SCRIPT EKLEMEK V.S GIBI BILGI VERIRSENIZ SEVINIRIM. AMA KENDI BILGINIZI DU ADRESTE VAR DEMEYIN BEN ARASTIRDIM SIZLERIN ANLATMASI DAHA OLUMLU OLUYOR ANLAMAM ICIN TESEKKURLER IYI GUNLE BENIM WEB SITEM www.baykus.tk

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5