İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Php Öğrendikten Sonra?

THR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Merhaba arkadaşlar php ye yeni başladım (saçma sorularımdan anlarsınız zaten) ama henüz yaşım genç 18 e az kaldı ve 4-5 yıl daha php üzerinde çalışıp php yi iyice öğrenip ne iş yapabilirim. Bir kursa gitmelimiyim. Yoksa kitaplardan ve netten öğrendiğimle iş bulabilir miyim? Bulursam ne kadar:D vs yani PHP bilen birinin geleceği nasıldır

zbahadir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İş bulma sadece PHP bilinmeyle olsaydı ne güzel olurdu, bu işin sonu yok. Siz bir sene içinde bir şeyler öğrenseniz bile PHP bilenler hep sizden bir adım önde olacaklar.

İlle de ben para kazanmak için yapayım diyorsanız daha zor programlama dilleri seçmelisiniz, Java, C# .Net vs.

Ama PHP mutlaka öğrenilmesi gereken bir script dilidir. PHP öğrenirken aynı derecede JavaScript dilini de öğrenirseniz çok güzel projeler çıkarabilirsiniz.

edit: yazım hataları

THR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
hımm yani sadece php ile bi iş bulmam zor diyosun 1. mesaj alıntı teşekkürler

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Uğraşırsan küçük küçük bulursun.. Klasik bilgilerle bişey olmaz kendini geliştirmelisin en az AJAX filan da bilsen birçok kişinin dikkatini çekebilir..

Y

ysf

Misafir
4-5 yil php bilginle muhtemelen iyi bir firmada php programcisi olarak calisabilirsin. Ama yukarida arkadaslarinda belirttigi gibi, durmayan teknolojiyi yakindan takip php yanina bir kac guzel dil daha eklersen ciddi anlamda kazanirsin.

MerTUraL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bence yaratıcı olursan çok az bilgiylede güzel işler yapabilirsin...
Ama az bilgiyle iyi şirketlerde çalışamazsın...
Bir de freelance çalışacaksan çok bilmene gerek yok biliyor gibi davran yeter:D

captainzap

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Php ye aralıkta başladım iyi de bi yere geldim sayılır ama hala araştırıyorum hergün yeni şeyler öğreniyorum hergün öğrenmek için vakit ayırırsan internet te kaynak çok kurs filan gereksiz bence... kendi çabalarınla ,deneyere , neyin ne olduğunu anlayarak öğrenmen daha yerinde olur.

bu arada benimde yaşım 20 yani senden geç başladım php ye :)

THR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
dsgnr' Alıntı:
sen PHP yi öğren yanımda işin hazır :)

tamam 4000$ maaş + sigorta + yemek + yol ücreti + prim ücrette pazarlık yapmam:D

şaka bi yana benim için üniversite işi yattı gibi birşey bugün kursa başladım 1 bilgisayar operatörlüğü sertifikas alıcam (benim için bu önemli değil) bu aşamadan sonra photoshop, corel draw, autocad, macromedia flash, teknik resim dersleri başlıyo ve sonunda sertifika alıyorum

bence flash + photoshop + corel + dw + php + js güzel işler çıkarta bilirim elimde sertifikamda olursa belki işde bulurum bakalım zaman ne gösterecek

hala php çalışmalarım devam ediyorum (ben iyice öğrendim demiyorum yani daha başındayım ama olsun)

M

mfk_1868

Misafir
olay senin kapasitene bakar. eger cok buyuk uygulamalar yazabiliyorsan vs yavas yavasta iyi bir referans yaparsan freelance olarak hem yurtdısı hem yurtiçi cok proje yaparsın. ama firmada calısmak için pek uygun degildir php java c daha uygun diller. php ile freelance calısma daha cok.

sainteagle

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
php + flash ile vasat bir iş bulabilirsin web tasarımcı olarak

ama yanına photoshop, illustrator ve corel ı eklersen daha iyi olacaktır.

THR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
oo saint abi sende mi burdasın ben yeni gördüm seni hoş geldin

abi ben bu işlerden umudu kestim okuyup adam olcam :D

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5