İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Php Script Css Yardım?

irCoDerS

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba arkadaşlar öncelikle konuyu yanlış yere açtıysam af ola. Arkadaşlar elimde php arkadaşlık script var ( Social engine 2.8.1 ) sorunumu anlatayım.Scripti her hangi bi php editöründe açıp editleyemedim çünki script Css ve tpl lerden oluşuyor ve bu konuda bilgim çoz az bazı sitelerde gördüm aynı script sayfada daha geniş duruyor bende daha böyle ufak ortalanmış şekilde nasıl bi kod yazarak ve kodu nereye yazarak bende genişletebilirim.Birde arkadaşlar bişey daha sormak istiyorum web 2 temaları varmış.Bazıları bu temaları bu dediğim scripte giydiriyor.Bu giydirme olayını nasıl yapıldığını ve mantığını açıklarsanız çok iyi olur.Herkese ilgilendiği için şimdiden eline koluna yüreğine sağlık iyi günler arkadaşlar

K

KveY

Misafir
css ve tpl dosyaları tasarım dosyalarıdır sen bu dosyalarda değişiklik yaparak istediğini yapabilirsin yeterki biraz html ve css bilgin olsun bence biraz html öğren tpl dosyaları sanırım smarty diye bir tema motoruna aitti sitenin genişliği vs herhangi bir dosyadan ayarlanmış olabilir bilemiyorum..

eRLySL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Merhaba arkadaşlar öncelikle konuyu yanlış yere açtıysam af ola. Arkadaşlar elimde php arkadaşlık script var ( Social engine 2.8.1 ) sorunumu anlatayım.Scripti her hangi bi php editöründe açıp editleyemedim çünki script Css ve tpl lerden oluşuyor ve bu konuda bilgim çoz az bazı sitelerde gördüm aynı script sayfada daha geniş duruyor bende daha böyle ufak ortalanmış şekilde nasıl bi kod yazarak ve kodu nereye yazarak bende genişletebilirim.Birde arkadaşlar bişey daha sormak istiyorum web 2 temaları varmış.Bazıları bu temaları bu dediğim scripte giydiriyor.Bu giydirme olayını nasıl yapıldığını ve mantığını açıklarsanız çok iyi olur.Herkese ilgilendiği için şimdiden eline koluna yüreğine sağlık iyi günler arkadaşlar

CSS'yi frontpage ile önizlemeli olarak editleyebilirsiniz.. Diğer bir yol olarak dreamweaver yada css editörleri var..

irCoDerS

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar çok ama çok teşekkür ederim.Hemen deniyorum.Daha Doğursu ben Css dosyalarını sadece notpagede açıldığını biliyordum dediğiniz gibi frontpagede görerek editleniyorsa gerçekten bu işimi çok kolaylaştırcak sağlıcakla kalın.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5