İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

PHP Sorunu

Macos

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
selam arkadaslar boyle bir sorunum var ve nasil çözücem konusunda en ufak fikrim yok yardimci olabilirmisiniz...

----------------------------------------

Internal Server Error
The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.

Please contact the server administrator, [email protected] and inform them of the time the error occurred, and anything you might have done that may have caused the error.

More information about this error may be available in the server error log.

Additionally, a 500 Internal Server Error error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.
Apache/1.3.36 Server at www.newspaper.com Port 80

F

fabal

Misafir
Macos' Alıntı:
selam arkadaslar boyle bir sorunum var ve nasil çözücem konusunda en ufak fikrim yok yardimci olabilirmisiniz...

----------------------------------------

Internal Server Error
The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.

Please contact the server administrator, [email protected] and inform them of the time the error occurred, and anything you might have done that may have caused the error.

More information about this error may be available in the server error log.

Additionally, a 500 Internal Server Error error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.
Apache/1.3.36 Server at www.newspaper.com Port 80

Bu hata apache tarafından verilmiş durumda. Bu nedenle hatayı öncelikle apache tarafında arayın. Ayar dosyalarını, .htaccess dosyalarını, hata kayıt dosyalarını vb. dosyaları kontrol edin.

Eğer hatanın PHPden kaynaklandığını düşünüyor iseniz PHP'nin Apache'ye bu şekilde bir hata verdirmesinin birkaç nedeni vardır. Bunlardan en çok karşılaşılanı kendi kendini çağıran fonksiyonlarda sozsuz döngüye girilmesidir.

Öncelikle bir Apache'nin dosyalarını, özellikle hata kayıt dosyasını inceleyin, ondan sonra duruma göre devam edersiniz.

Macos

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu site baska bir hostta kullaniyordum sonra bunu ftp den kopyalip baska bir hosta geçirdim ve diger hosttakileri sildim daha dogrusu hostumu kapadim orda sorunsuz olarak calisiyordu. ve diger hostta getirince boyle bir sorun oldu... veri tabanini kurdum sonra baglanti ayarlarini yaptim sonra boyle bir sonuç cikti htaccess ten pek anlamiyorum acikcasi o yüzden hatayida bulmam imkansiz birsey olacak...

F

fabal

Misafir
Macos' Alıntı:
bu site baska bir hostta kullaniyordum sonra bunu ftp den kopyalip baska bir hosta geçirdim ve diger hosttakileri sildim daha dogrusu hostumu kapadim orda sorunsuz olarak calisiyordu. ve diger hostta getirince boyle bir sorun oldu... veri tabanini kurdum sonra baglanti ayarlarini yaptim sonra boyle bir sonuç cikti htaccess ten pek anlamiyorum acikcasi o yüzden hatayida bulmam imkansiz birsey olacak...

Hazır bir script mi kullanıyorsunuz siteniz de? Bir ihtimal script'in bulunduğu dizini ayarlara kaydettiğinden ve eski host ile yeni hostun dizinleri bir birileri ile uyuşmadığından böyle bir probleme neden olabilir.

zbahadir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Macos' Alıntı:
hazir bir script degil scripti yazdirmistim...

Ana dizinde .htaccess dosyası var mı bir kontrol et varsa yedekle/sil veya adını değiştir bakalım olacak mı. Script yazılmış olsa bile bu şekilde bir hata veriyor olmaması lazım.

not:
.htaccess dosyasını ftp client programlarıyla göremeyebilirsin.

Macos

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ana dizinde ht diye bir dosya var onu sildim yine ayni hatayi veriyor ve

ftp programi ile bu dosyayi gorebiiyorum..

F

fabal

Misafir
Macos' Alıntı:
hazir bir script degil scripti yazdirmistim...

Script'in tüm ayarlarının bulunduğu bir dosya var mı? Var ise içeriğini gönderebilir misiniz? Tabi bu arada eğer var ise şifre vb. şeyleri de silmeyi unutmayınız.

Macos

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaslar sorun sundan kaynaklaniyormus .htacces dokumani silinmis o yuzden ve yedegide yok bunu nasil halledebilirim yardimci olursaniz sevinirim

Macos

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hahahahah sorunu cozdum sebebi suymus data yuklerken ufak bir hata yapmisim hata su indexli olmayan tablo varmis...

:)

ilginiz için tessekkurler arkadaslar sağolun

hdogan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Indeksi olmayan tablo ve "Internal server error - 500" ? Enteresan... Problem Apache'nin ayarinda veya .htaccess'te olarak bilinen bir hata...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5