İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Php üye kayıt sistemi

alperkoc91

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaslar benım cok aradıgım bana cok lazım olan bı konuydu sonunda buldum sızlerlede paylasmak istedım cunku ben cok zor bulmustum :D

İlk önce hml sayfamızı açıyoruz ve bir adet from acıp içerisin 1 adet textbox ve 1 adet buton koyuyoruz.
burada actıgımız from kısmının action"kaydet.php" yazıyoruz.. ve textboxın adını "isim" olarak değiştiriyoruz..

Ekli dosyayı görüntüle 3429

Daha sonra php sayfamısızı açıyoruz ve ismini kaydet.php yapıyoruz ve code kısmını acıyoruz aşagıdakı yazanı yazıyoruz.

<?php

$baglanti=mysql_connect("localhost","root","")
or mysql_error();
mysql_select_db("bil",$baglanti)or mysql_error();
$isim=$_POST['isim'];
$sql=mysql_query("INSERT INTO kayit (ad) VALUES ('$isim')"
,$baglanti) or mysql_error();
echo "Tebrikler";
?>

Bukadar.. burada localhost bızım kendı makınamızı sunucu olarak kullanmamızdan kaynaklanıyor root ta aynı sekılde

"bil" yazan yer veri tabanımızın adı

insert into kayit(ad) values ('$isim')" yazan yer ise verı tabanımıza kayıt ettıgımız bölüm "kayit" tablomuzun ismi "ad" sutunumuzun ismi arkadaslar yardımcı olmusumdur ıns.. kolay gelsın..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5