İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

php ve access güvenlimi?

symbiantech

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
merhaba benim bir projem var suan için bende saklı iki farklı hostta ortak datebase kullanmak istiyorum biri asp digeri php aspde problem yok ama php codlamaya yeni basladım desem yalan olmaz php ve access kullanmam yavaslık yada bir güvenlik sorunu cıkartırmı.?

M

murme

Misafir
php güzel dostum fakat access database bok gibi çok yavaş calisio çok yer kaplio onun yerine asp ile mysql kullanmayi dene

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
murme' Alıntı:
php güzel dostum fakat access database bok gibi çok yavaş calisio çok yer kaplio onun yerine asp ile mysql kullanmayi dene

Lutfen forumlara mesaj postalarken kelime secimine dikkat ediniz.

N

nomak78

Misafir
bende access pek sevmem. php / postgresql ikilisi en hızlı ikili. diğer taraftan postgre sql fazla güncellenmez. mysql in popüler olmasının çok gerekçesi var. bedava olmasının yanında, sık sık güncellenmesi, güvenlik açıklarının artık yok denecek kadar azalması, orta ölçekli siteler için ideal hızı sunması bunlar arasında sayılabilir. yalnız sitende çok yüklü bir database olacaksa, jsp - oracle ikilisini kullanmanı öneririm. ben büyük sitelerimde öyle yapıyorum çünkü yüklü databaselerde serverdan sonra ikinci en önemli faktör olarak programlama ve database dili hızı etkiliyor hemde tahmin edemeyeceğin kadar ve jsp-oracle ikilisi harika bir ikili bence.

asp/access ikilisini tavsiye etmem, access zaten hız ve güvenlik açısından başlı başına handikap.

symbiantech

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ozaman söyle yapalım 50000 kayıtlık bir datebase olacak tahminime göre 7 tane hücresi olacak bunun için en uygun ve kullanışlı datebase hangisi? php için. teşekkürler

N

nomak78

Misafir
mysql o database de çok hantallaşır. ben sana oracle öğrenmeni tavsiye ederim. fakat oracle ile en iyi verimi ben jsp ile aldım. bana göre.. php/mysql kullan çünkü bu durumda kötünün iyisi ama php kullanmama şansın varsa jsp/oracle ikilisi büyük fark getirir sana. örnek: yonja.com. yonja nın database'i dev bir database ve hızda mükemmel sebebi ise
iyi bir server+jsp+oracle+usta kodlaycılar

kodlarkenki küçük ayrıntılarda hızı doğrudan etkiler. döngü aralıklarını dar tutman. büyük sayı gruplarını gerekmeyen yerlerde kullanmaman gibi.kolay gelsin.

Uranus

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
50.000 kayıtlık bir database, küçük boyutlarda bir database sayılır. Bir örnek vermek gerekirse, güzel bir şarkı sözü sitesinin yaklaşık 200.000 kaydı var. Bu açıdan, asp/mysql veya php/mysql seçeneklerinden birini rahatlıkla kullanabilirsin. Elbette nomak78'e katlıyorum. Oracle daha hızlı bir database. Ama sorun şu: Oracle database'ni nerede host edeceksin? Bir oracle hostingin yıllık fiyatının 2.000$'lar seviyesinden başladığını varsayarsak, oracle ile bir site yapmak, pek çoğumuzu aşar...

symbiantech

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
teşekkürler arkadaslar yorumlarınız için php ve mysql de karar kıldım :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5