İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

<? php veriyi çağıramıyorum?>

canner

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
<form action="kayit.php" method="post" name="kayit">
php ile forum hazırladım
adınız
soyadınız
email adınız... bunu index.php olarak kayıt ettim...

daha sonra formu doldurum
gönder deyince
adınız:
soy isiminiz
çıkması içinde
<?
echo "Adınız: <b>$adiniz</b>";
echo "soyadiniz: <b>$soyisim </b><br>";

?>
kayit.php olarak çıkartım ama forumda ismini fırat olarak doldurdum..
karşıma

Notice: Undefined variable: adiniz in c:\program files\easyphp1-8\www\deneme\kayit.php on line 2
Adiniz:
Notice: Undefined variable: soyisim in c:\program files\easyphp1-8\www\deneme\kayit.php on line 3
soyadiniz:

böyle çıkıyor...

veriyi nasıl çağırabilirim..

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Php ile script hazırlar iken windowsun not defterini kullanıyorsan içerisindeki boşluklara falan dikkat et bunun yerine bir php derleyici ile çalışırsan problem çıkmayacaktır.

Kolay gelsin

WhiteKey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
echo "Adınız: <b>$_POST[adiniz]</b>";
echo "soyadiniz: <b>$_POST[soyisim] </b><br>";

bu şekilde kullanmayı denerseniz

FrontPage

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
öncelikle aldığınız hata global değişkenlerin kullanımından kaynaklanan hatalar. hatta hata demek yerine notice (bilgi) demek daha doğru olur.
formdan gelen verileri
$_POST['degisken'] şeklinde alman uygun olur. diğer türlü direk $degisken şeklinde almaya çalıştığın form verilerinin engelleyen yapı register_globals ayarından kaynaklanmaktadır. Bunu önlemek için apache sunucularda .htaccess ile mümkündür.

php.ini dosyası içerisindeki register_globals = off seçeneği hem güvenlik hem de performans açısından gereklidir. Ancak yazım şeklinde yine de kullanmak istersen boş bir dosya açıp içerisine
php_flag register_globals on
satırını yazdıktan sonra .htaccess adı ile sunucuna yüklersen kullanabilirsin.
Ayrıca yukarıda yazan veriler doğrultusunda sunucunun php.ini dosyasında her türlü hata, notice vs bilgiler ekranda gösterilsin şeklinde belirtilmiş görünüyor.
bunu da hiçbir noticeyi kullanıcıya çıktı olarak verilmemesi için php dosyanın en başına
<?php
error_reporting(0);
?>
şeklinde kullanabilirsin.

voodoo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
extract($_GET);
extract($_POST);
tum degiskenleri tanimlar

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5