İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Php yada Asp ile bunu yapabilecke Var mi ?

S

SempatiX

Misafir
Arkadaslar size birsey sormak istiyorum.. Bir sohbet odalarimiz var ve siteye girenleri direk alttan sohbet odalarina girmis olarak göstermek istiyorum.. Bunu yapmak kolay sorun surada her giren kisi için ayri bir nick seçtirecegiz... Örnek vereyim...

<PARAM name="nickname" value="<? read $nick; ?>">

applet in bu kismiyle sohbet.php?nick=deneme

olarak forum gönderdigimizde deneme nickiyle sohbete baglaniyor...
"<? read $nick; ?>" <-- _u kisima öyle birsey yazmaliyizki bire txt belgesine kayitli nicklerden otomatik bir nick seçerek kendisi baglanmali.. Bunu nasil yapabiliriz ? asp si yada php si farketmez...

S

SaveTargetUs

Misafir
Öncelikle siteye girdiğinde bir tane uyarı mesajı çıkar. kullanıcı bunu görünce bi kere ne oluyor diye şaşırır. Bu istediğini yapmak için örneğin webuser , webuser1 , webuser2 ...... webuser8 , webuser9 a kadar hepsini kaydediyorsun. Nick şifresi girme süresini 20 saniyeye indiriyorsun. Şifresini girmeyenler guestxxx oluyor. Ama kullanıcı kaybedebilirsin bu yöntemle.

hdogan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
PHP:
<?php
$nickler = file("nickler.txt");
$anahtar = array_rand($nickler);
$nick = $nickler[$anahtar];
echo "<PARAM name=\"nickname\" value=\"$nick\">\n";
?>

S

SaveTargetUs

Misafir
ben java kurmuyorum makineme. Kurunca C:\Windows\Application Data\Sun\Java içine trojanlar cuk oturuyor. Bu şekilde firewall uyarıyor.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5