İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

php yardım

forsercenk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
1.Kurmuş olduğum scriptte bir sql dosyası var ve ben bunu latin5_turkish_ci olarak upload etmeme rağmen Türkçe karakter sorunuyla karşılaşıyorum.
2.Yine aynı scriptte .htaccess dosyası olmasına rağmen linkler çalışmıyor.
3.Scriptin alt bölümü "ioncube" adında bir şifreleme sistemine sahip bunu upload edemedim.

Herhangi biri hakkında bilgisi olan arkadaşların yardımını bekliyorum.Siteye buradan ulaşabilirsiniz.
İsterseniz .htaccess dosyasınıda burada paylaşabilirim.

T

trgy

Misafir
3-Sunucuda ioncube yüklü olması gerekli.

Script lugelas a ait Türkçe karakter sorunu olmaması gerekiyordu ve bu script şu an google tarafından marez script olarak tanımlıydı yanlış hatırlamıyorsam.

forsercenk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Fakat scripti düzgün olarak kullanan siteler var onlarda da olması gerekmez mi ?

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Karakter probleminize bu kadar bilgi ile çözüm bulmak mümkün değil. Şuan pek fazla zamanım yok gerçi ama forumda bunla alakalı birçok makale var. İçlerinde benimde daha önceden cevapladıklarım var. Onları bir araştırırsanız büyük ihtimalle sorununuza çözüm bulabilirsiniz.

forsercenk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bilmeniz gereken şeyleri söylerseniz size ulaştırıp yardımcı olmanızı sağlayabilirim.
Yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

forsercenk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
php yardım ( konu Güncel ) yardım edecek kimse yokmu

( konu Güncel ) yardım edecek kimse yokmu
------------------------
1.Kurmuş olduğum scriptte bir sql dosyası var ve ben bunu latin5_turkish_ci olarak upload etmeme rağmen Türkçe karakter sorunuyla karşılaşıyorum.
2.Yine aynı scriptte .htaccess dosyası olmasına rağmen linkler çalışmıyor.
3.Scriptin alt bölümü "ioncube" adında bir şifreleme sistemine sahip bunu upload edemedim.

Herhangi biri hakkında bilgisi olan arkadaşların yardımını bekliyorum.Siteye buradan ulaşabilirsiniz.
İsterseniz .htaccess dosyasınıda burada paylaşabilirim.

superweb

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
Veritabanınızdan gelen ve browsere basılan verilerin çoğu utf-8. php header olarak herşeyin en üstüne
PHP:
header("content-type:text/html; charset=utf-8");
yazın ve meta tagınızı
HTML:
<meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=utf-8" />
olarak değiştirin.
.htaccess dosyanızı pmleyin veya buraya yapıştırabilir misiniz?
ioncube için hosting firmanız ile görüşmenizde fayda var.

Invictus

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
1. sql dosyasını phpmyadminden içe aktar kısmından değil de sorgu kısmına kopyala/yapıştır yaparak parça parça yüklemeyi dene
2. htaccess dosyasında hata vardır
3. sunucuda ioncube kurulu olması lazım, çoğu hostta vardır yüklemeyen hostçu ayıp etmiş

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5