İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Php Yardım . . .

eXtreme

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
(ereg("Googlebot" , getenv("HTTP_USER_AGENT")))

bunun ile googlebot u tanıyabilir miyim ? normalde işletim sistemlerini tanımak için kullanılıyor. bana googlebot sayfaya girdiğinde bunu algılayacak bir kod lazım. yardımcı olursanız sevinirim...

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bunu yapmak istiyorsun çünkü gatewayden geçip siteni indexlesin istiyorsun degil mi.Seni çekirge seni :p

<? if(eregi("google",$HTTP_USER_AGENT))

{

header("location:./");

} else {

gateway kodu falan filan

}
?>

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
$ip_address = $_SERVER['REMOTE_ADDR'];
$host_name = gethostbyaddr($ip_address);
if(stristr($host_name,"googlebot")) {
// Google bot
} else {
// Google bot degil
}

T

tartis.net

Misafir
iyinetadminin yaptığı örneği kullan bence güzel bi taktik işte acaip indexleme yaptırırsın :)

ejder

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Arkadaşlar Google Googlbot dışında da kontrol için bot gönderebiliyor, bu bilgiyi google'a farklı ziyaretçiye farklı içerik göstermek için kullanmamanızı tavsiye edeirm.

eXtreme

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ejder,

evet artık normal bir ziyaretçi gibi girip botun verileriyle bir karşılaştırma yapıyormuş.

AykutBey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Benim kullandığım forum script'inde arama motorlarına seo açısından daha zengin olan bir tema gösteriliyor ve sanırım bu yukarıdaki mantıkla yapılıyor .. İçeriğin aynı olmasından kasıt 100% aynı olması mı yoksa içeriğin çoğunluğunun aynı olması mı ? .. Çünkü forumumda bunu 1 yıldır kullanıyorum ve google yönünden hiç bir sorun olmadı, artısı oldu ..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5