İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

php ye nereden başlamalıyım

H

hengame

Misafir
html ve mysql bilgim var hazır scriptleri kuramadığım yok html tasarımlarda yapıorum front page den html bilgim var anlayacağınız php ye başlamak istiorum nereden başlamalıyım

B

Baria

Misafir
indir php manuel i oku sonrada birşeyler yapamaya çalış

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
öncelikle mysql'a hiç bulaşmadan php'nin temel fonksiyonları ile ilgilenmelisin, hesap makinesi gibi basit programlar yazıp php'nin çalışma mantığını iyice kavramalısın. daha sonra işin içine veritabanınıda soktuğunda kısa sürede toparlamaya başlarsın.

türkçe güzel bir kaynak: http://www.hersite.net/offline_php_dersleri.zip

H

hengame

Misafir
tşkler edererim arkadaslar bilen arkadaslar başka yorumlar bekliorum

cklloadingckl

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben şu anda php, mysol ve apachi adlı julie c.meloni adlı kitabı aldım konu konu yapıyorum ama dikkat edilecek şey her konuda internet üzerinden araştırma yaparak pekiştirmek
bol şans :)

B

Baria

Misafir
Bunda fazla kasılacak bir durum yok. atay ın verdiği dersleri sırası ile oku denemeler yap localhostunda olayı kavradıgında göreceksin ki kolaymış.
ingilizcen varsa php manuel i oku yoksa türkçesini oku. ceviz.net te takıl bir sorunun oldugunda direk foruma gelme google amcaya sor ilk.

herkez bu cevaba yakın bir cevap verecektir kimse sana çıkıp ilk mysql öğren önce demez herşey if else den başlar. Yani zaten mantıken bu mumkün degil if else yi bilmedikten sonra hiçbirşey yapamazsın. Söyledigim kitapları oku sırası ile

H

hengame

Misafir
ingilizcem yok türkçe offline dersleri indirdim ceviz.net e üye olayım saolsın yorumlar için

Neb

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ceviz biraz daha profesyoneller icin, phpye baslamak icin yapa boza oğrenmen gerek.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5