İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

phpbb 2.0.22 duyuruldu + Yeni Türkçe dil dosyası

Alexis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
phpbb 2.0.22 duyuruldu

phpBB 2.0.22 [ Full Package ]

phpBB 2.0.21 den phpBB 2.0.22'e Kod Değişiklikleri

phpBB 2.0.x Türkçe Dil Paketi (2.0.22'e güncellendi)

phpbb.com duyurusu
http://www.phpbb.com/phpBB/viewtopic.php?t=489624

2.0.21 --> 2.0.22 el ile güncelleme :
http://www.phpbb.com/files/releases/phpBB-2.0.22-codechanges.zip

2.0.21'den sonra neler değişti?

[Fix] Check for user's existence prior to showing email form
[Fix] New members of moderator groups should always become moderators (Bug #382)
[Fix] Proper message when replying to non-existant topics (Bug #459)
[Fix] Changed column type of search_array to store more ids (Bug #4058)
[Fix] Fixed annoyance with font-size selector (Bug #4612)
[Fix] Fix optimize line in database updater (Bug #6186)
[Sec] Check for the avatar upload directory reinforced
[Sec] Changes to the criteria for "bad" redirection targets - kellanved
[Sec] Fixed a non-persistent XSS issue in private messaging
[Sec] Fixing possible negative start parameter - SpiderZ.
[Sec] Added session checks to various forms - kellanved

esq

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Teşekkürler, forumu güncelleyelim bakalım. Bu arada phpBB.com sitesinde güncel Türkçe dil dosyaları da var zaten. O adresi farklı siteden vermişsiniz.

Alexis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
Benim dil dosyam 2003 yılından beri geliştirilen ve phpbb.com'da bulunan Türkçe dil dosyasından çok daha düzgün ve gelişmiş bir çeviridir.

İsteyen karşılaştırabilir.

esq

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Söylemiş olduğun "Benim dil dosyam" ayrımı bana biraz saçma geldi ama phpbb.com'daki dil dosyası da 2002 yılından beri varlığını koruyor. phpBB ile epeydir ilgileniyorum o yüzden dedim. Kolay gelsin.

H

hengame

Misafir
hep açıklar kapanmıs daha belki.22 de ne açıklar çıkacak

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Söylemiş olduğun "Benim dil dosyam" ayrımı bana biraz saçma geldi ama phpbb.com'daki dil dosyası da 2002 yılından beri varlığını koruyor. phpBB ile epeydir ilgileniyorum o yüzden dedim. Kolay gelsin.

2002 deki dil dosyasını yapanla şuanki dil dosyasını yapan aynı kişi değil. 2002'de yapılan dil dosyasının sahipleri şuan aktif phpBB ile ilgilenmiyor..

esq

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
2002 deki dil dosyasını yapanla şuanki dil dosyasını yapan aynı kişi değil. 2002'de yapılan dil dosyasının sahipleri şuan aktif phpBB ile ilgilenmiyor..

Sorun aynı kişi olup olmaması değil ki, güncelleyen farklı kişi de olabilir. Sonuçta phpbb.com güncel bir Türkçe dil dosyası yayınlıyor ve ben o dil dosyasında hata görmedim, şu an kullanıyorum. Ayrıca o dosya da en son 23 aralık 2006'da güncellenmiş. Bu başlıkta ki dosyayı da indirip inceledim, bir kaç yerde değişiklik gördüm ve öyle abartı değişiklik değil bunlar. Söz konusu olan şey İngilizce'den Türkçe'ye çevrilen bir dosya. Bir mod ya da eklenti dosyası değil ki bu, farklı olsun. phpBB'nin resmi sitesi bir dil dosyası yayınlıyorsa tekrardan aynı dil dosyası üzerinde oynama yaparak "benim dil dosyam" diye ayrım yapıp yayınlamaya ne gerek var ki? Bu durumda her isteyen "benim dil dosyam" diyerek üzerinde bir kaç oynama yapıp kendisine göre bir dil dosyası yayınlayabilir. Mesela herhangi bir program, resmi sitesinin uyguladığı çeviri dışında başkaları tarafından da bir kaç yerinde oynama yaparak değiştirilebilir, ama herkes resmi sitesinin uyguladığı dil dosyasını kullanır. Hoşnut olmadığım kısımda bu zaten. Saygılar.

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
...phpBB'nin resmi sitesi bir dil dosyası yayınlıyorsa tekrardan aynı dil dosyası üzerinde oynama yaparak "benim dil dosyam" diye ayrım yaparak yayınlamaya ne gerek var ki? Bu durumda her isteyen "benim dil dosyam" diyerek üzerinde bir kaç oynama yapıp kendisine göre bir dil dosyası yayınlayabilir. Hoşnut olmadığım kısımda bu zaten. Saygılar.

Bazı şeyleri bilmeden yorum yapıyorsun. @Alexis en başından beri bu işin içindeydi. Ve denildiği gibi 2003'ten beri(onur ve erdem'in çevirisinden sonra) onun dil dosyası daha çok kullanılmaktaydı. Çünkü onur ve erdem phpBB den uzaklaşmışlardı ve güncellemiyorlardı. O dönemde @Alexis kaç defa phpBB ye resmi dil dosyası olabilmek için başvurdu fakat kabul edilmedi. Bu dosyanın kötülüğünden değildi zannımca sitenin isminde phpBB geçmediği için güvenememişlerdir. Sonra phpBB.com.tr açıldı ve ilk seferde kabul edildi. Dil dosyasını da onur ve erdemle iletişime geçerek güncellediler sanırım. Eğer burda dediklerime inanmıyorsan(güvenmiyorsan) kendin phpBB.com.tr yönetimine de sorabilirsin.O site ne zaman açıldı ki 2003-2006 arasında phpBBciler ne kullandılar..

troy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
alorak açıklamış gerektiği gibi, bize gerek kalmamış.

esq

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Neden tarafsız yorum yapılmıyor ve direk üzerime geliniyor? @troy ve @the_alorak; zaten siz canver.net sitesinin yöneticilerisiniz ya da yöneticileriydiniz, tam olarak emin değilim ama o sitede görüyordum sizleri. Ben olaya dışarıdan bakan bir kullanıcıyım. Kimin nereye başvuru yapıp kabul edilmediği önemli değil, şu anda görünen durum önemli. Lütfen taraflı yorumlar yapıp kullanıcıların kafalarını karıştırmayın. Elbette kendinizi savunacaksınız başka ne olabilir başka? Şu başlığa tarafsız yorum yapan kişi gelmedi daha. Her neyse size kolay gelsin, hoş sohbetler.

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Ben hiçbir zaman yönetici olmadım moderatör oldum ki olayın aslını yazdım. Aksini iddia ediyorsan onu yazarsan daha yapıcı bir yorum olur. Ben olayın aslı bu diyorum. Sen ise bu resmi değildir çalıntı bir çeviridir diyorsun. Bu işe emek verenleri hiçe sayıyorsun (kendim için konuşmuyorum)

Seal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar onun dil Dosyası, bunun Dil Dosyası tartışmasına gerek yok. Yalnız ben de yılların phpBB'si olarak iki yeri takip ederim, biri tabi ki phpBB.com diğeri de canver.net. Yani kimsenin hakkını da yememek lazım. Canver.net bu konuda gerçekten çok güncel ve güzel paylaşımlar ve destek sağlıyor. Dil konusu için bişey demiyorum, çünkü çoğunu ben zaten kendim editledim, kendime göre dizayn ettim. O yüzden dil dosyalarını hiç karşılaştırmadım, ben çünkü hemen hemen çoğunu kendime göre editlediğim için gerek duymadım buna.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5