İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

PhpBB 3 de meta tag yazımı

Lopcuk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar ben web masterlık konusunda çok yeniyim.
her yeri araştırdım ancak bir türlü muaffak olamadım. bu mata tag lar nereye yazılıyor bana yardımcı olabilecek bir arkadaş varmı? araştırdığım her yerde;
/styles/subsilver2/template/ klasöründeki overall_header html dosyasını değiştir olur dediler ama hiç bir şelikde değişme olmadı hata nerdedir acaba bana yardımcı olabilirmisiniz?

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Admin paneline gir. Üstten "stiller" seç sonra soldan "şablonlar" sonra kullandığın temanın yanındaki düzenleye bas açılan sayfada overall_header i bul. ordan değiştir..

Lopcuk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
çok teşekkürler yaa :) kimse böyle kolay bir şekilde açıklamamıştı :D
bir şey daha sorabilirmiyim. orada ben sitenin üstte görülen başlığını değiştirmek istiyorum
<title>{SITENAME} • <!-- IF S_IN_MCP -->{L_MCP} • <!-- ELSEIF S_IN_UCP -->{L_UCP} • <!-- ENDIF -->{PAGE_TITLE}</title> böyle bir yası var örn.
xxxx.net - Sitemize hoş geldiniz gibi bir yazı yazmak için iki <title> arasını tamamen silmelimiyim yoksa sadece {SITENAME} yazan yerimi değiştirmeliyim?

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bak orası biraz karışık şimdi şey yapıyor. Sitename değişkeni sitenin adını yazıyor.{PAGE_TITLE} bu da her sayfada farklı şeyler gösteriyor. Şuan orjinal olarak sitende xxx.com Pano Anasayfası mı yazıyor?

ftpden dil dosyanın içindeki lang_turkishde "Pano Anasayfası" diye arat ve onu Hoşgeldiniz diye değiştir.. Çünkü direk pagetitle'ı silersen mesaj başlıklarındaki yazılar da gider..

sempaty

1
İyinet Üyesi
Reaction score
19
bu arada ftp den değiştirdikten sonra panelde önbelleği temizlersen değişiklikler geçerli olur. tema dosyalarını belli sürelerde belleğe alıp (cache diziniydi yanlış hatırlamıyorsam) ordan okuyor

evet alorak'ın dediği gibi, ve oraya birşey eklersen sitenin her sayfasında görünür

Lopcuk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
süpersiniz yaa çok teşekkürler :) kaynağı görüntüle deyince artık yazdığım yeni meta taglar çıkıyor :D

çok özür diliyerek son bir şey daha sorabilirmiyim sitemap nasıl hazırlanıyor? birde sitenin neresine konuyor bilgi verebilirmisiniz :) google bu ikisini yazmam gerektiğini söylemiştide...

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Sitemap hazırlayıcı programlar var onları kullanabilirsin...

Sitenin herhangibiryerine ekleyebiliyorsun. Sonra google webtools dan sitemap ekle diyorsun. yaptığın dosyayı ekletiyorsun..

Lopcuk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
önerebileceğin bir program var mı mesela? seo diye bir şey varmış hiç bir şey anlamadım ondan oyüzden birşey yapamadım :(

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
www.Canver.net'in seo paketi filan var ona bakabilirsin. Sitemap için "Micro-Sys Software" nin sitemap diye bir programı vardı onu kullanmıştım...

Lopcuk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
çok teşekkürler verdiğin program sayesinde sitemap ımıda oluşturdum son bir iş kaldı:) ben bunu nereye koyacağım google url sini istedi elimde bir html olarak birde xml olarak site map var nasıl siteden link verebilirim ona?

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
xml olanının adresini google tools a yazacaksın. sitene attıysan: siteadi.com/xxx.xml şeklinde..

Lopcuk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yardımlarınız için çok teşekkür ederim gerekli ayarlarımın tamamını sayenizde yapabildim :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5