İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Phpbb için iyinet davetiye modu?

DEKAN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
phpbb için İyinetteki davetiye modu benzeri bir mod var mı? Çok aradım fakat hep basit davetiye modları buldum. İsteğim buradaki gibi üyelerin belirlediğim sayıda davetiye hakkı olması ve davet ettiği üyelerin panelinde takip edilebilmesi.. fakat bulduğum tüm modlarda davetiye.php benzeri bir sayfa oluyor ordan herkes sınırsız davetiye yolluyor..

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Soruna cevap olmayacak ama, eskiden bizde phpbb kullaniyorduk ve vbulletin'e gecmemizdeki en buyuk neden kontrol mekanizmasinin phpbb'den cok ustun olmasidir ve cok fazla add-on lari var (gerci ben her add-on un eklenmesi taraftari degilim, her ek add-on forumu yavaslatiyor).
Umarim istedigini bulursun.

DEKAN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Eklemelerin yarattığı yavaşlığın bilincindeyim fakat mecburen böyle moda ihtiyacım var . Son zamanlarda sitemin üye kalitesini koruyamaz oldum.. Banlamak ile uğraşmaktansa böyle bir sistem sayesinde kafam rahat olur sanırım :)

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Soruna cevap olmayacak ama, eskiden bizde phpbb kullaniyorduk ve vbulletin'e gecmemizdeki en buyuk neden kontrol mekanizmasinin phpbb'den cok ustun olmasidir ve cok fazla add-on lari var (gerci ben her add-on un eklenmesi taraftari degilim, her ek add-on forumu yavaslatiyor).
Umarim istedigini bulursun.

Bende PHPBB forum sitemi VB'e gecirmek istiyorum databasin converti icin bana yardimci olabilirmisiniz?

DEKAN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
alexis msn listemde zaten de , siteyi bu hale getirene kadar kafasını şişirdim baya artık sormayım diyorum :D

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Hayir lisans alacagiz mecburen, gerci daha once almistik 10dk surmuyor..

CyberTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
satın aldıktan sonra impex denen convertorla sorunsuz veritabanını dönüştürebilirsin

Alexis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
phpbbhack'teki: 1.0.3.d

1.0.4 var: http://www.phpbb.de/moddb/download.php?id=349

bu da önceden yaptığım bir eklentisi:

Kod:
#####################################################################################
## MOD Adı  : bu kullanıcıya daha önce davetiye gönderilmiştir - gelişmiş [1.0.0b]
## Yazar    : ALEXIS  < N/A >  (Alexis Canver)  www.canver.net
## Sürüm    : 1.0.0b   (phpBB 2.0.x)
## İhtiyaç  : Invitation Only U2U ("Gmail invites") phpBB.de - Edition [1.0.3a]
##
## Açıklama : Ayrıntılı açıklama için "Yazar Notları" bölümüne bakınız.
##
## Kurulum zorluğu : kolay
## Kurulum süresi  : ~3 dk.
##
## Düzenlenen dosyalar (2) : invite.php
##                           languages/lang_turkish/lang_invites.php
##
#####################################################################################
##
## Destek ve Yardım : http://www.canver.net
## Telif Hakkı      : Copyleft © - Canver Software - www.canversoft.net
## Lisans           : GNU Public License v2 http://opensource.org/licenses/gpl-license.php
##
## Güvenlik Uyarısı:
##
##   Modun son sürümü için lütfen http://www.canver.net adresini kontrol ediniz. 
##   Modu başka siteden indirdiyseniz, içinde art niyetli kod olmadığını garanti edemeyiz.
##   Modu eklemeden önce, güvenlik kopyası amacıyla lütfen dosyalarınızın yedeğini alınız.
##
## Yazar Notları:
##
##   bir üye daha önce davetiye gönderilmiş bir e-posta adresine tekrar davetiye
##   göndermeye çalıştığında; "Bu e-posta adresine daha önce xxxx adlı kullanıcı
##   tarafından xxxxxx numaralı davetiye kodu gönderilmiştir." şeklinde bir
##   hata mesajı çıkıyor. Hata sadece index sayfasından davetiye
##   gönderildiğinde çıkıyor ve admin, mod, üye ayrımı yapmılmıyor (admin
##   hariçtir ayrımı eklenebilir). Yönetim panelinden ise aynı e-posta
##   adresine tekrar davetiye gönderilebiliyor. 
##
######################################################################################
## Mod Geçmişi:
##
##   23.09.2006|05.15 // v1.0.0b
##      - ilk sürüm
##
######################################################################################
#
#
##-----[ AÇ ]-------------------------------------------------------------------------
#
invite.php

#
#------[ BUL ]------------------------------------------------------------------------
#

include($phpbb_root_path . 'includes/functions_validate.' . $phpEx);
	$error = false;
	$error_msg = '';
	if (isset($HTTP_POST_VARS['email_to'])) 
	{
		$email_to = $HTTP_POST_VARS['email_to'];
		$email_to = trim(htmlspecialchars($email_to));
		$email_validation = validate_email($email_to);
		if ($email_validation['error']) {
			$error_msg .= $email_validation['error_msg'] . '<br />';
			$error = true;
		}

#
#------[ SONRASINA EKLE ]-------------------------------------------------------------
#

//-- [+] MOD: davetiye modu için gönderme sınama -------------------------
//-- eklendi
//	E-posta adresine daha önce davetiye gönderilip gönderilmediğini sınama

// davetiye alanı sorgusu
		$sql = "SELECT invitation_email, invitation_code, invitation_sender
			FROM " . INVITATION_TABLE . "
			WHERE invitation_email = '" . str_replace("\'", "''", $email_to) . "'";
		if (!($result = $db->sql_query($sql)))
		{
			message_die(GENERAL_ERROR, "Couldn't obtain invitation information.", "", __LINE__, __FILE__, $sql);
		}
		// eğer yazılan mail ile kayıtlı bir mail eşleşirse
		if ($row = $db->sql_fetchrow($result))
		{
			// [+] davetiye gönderen id, kullanıcı adına çevirme		
			$sql = "SELECT user_id, username
			   FROM " . USERS_TABLE . "
			   WHERE user_id = " . $row['invitation_sender'];

if ( !($result = $db->sql_query($sql)) )
			{
				message_die(GENERAL_ERROR, 'Could not query user information', '', __LINE__, __FILE__, $sql);
			}

while( $pm_us_row = $db->sql_fetchrow($result) )
			{
				$invitation_sender = $pm_us_row['username'];
			}
			// [-] davetiye gönderen id, kullanıcı adına çevirme

$email_sent_again = sprintf($lang['invitation_sent_again'], $invitation_sender, $row['invitation_code']);

$error_msg .= $email_sent_again . '<br />';
			$error = true;
		}
			$db->sql_freeresult($result);
//
//-- [-] MOD: davetiye modu için gönderme sınama -------------------------

#
##-----[ AÇ ]-------------------------------------------------------------------------
#
languages/lang_turkish/lang_invites.php

#
#------[ BUL ]------------------------------------------------------------------------
#

//
// That's all, Folks!
// -------------------------------------------------

#
#------[ SONRASINA EKLE ]-------------------------------------------------------------
#

// davetiye modu için gönderme sınama
$lang['invitation_sent_again'] = 'Bu e-posta adresine daha önce <b>%s</b> adlı kullanıcı tarafından <b>%s</b> numaralı davetiye kodu gönderilmiştir.';

#
##-----[ TÜM DOSYALARI KAYDET/KAPAT ]-------------------------------------------------
#
# SON

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5