İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

phpbb türkçe karakter

firar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
phpbb kurdum ve türkçe dil paketleri yükldim ancak bir türlü çözümü bulamadım googlede aradım herkez bişiy söylüyor ama hiç biri olmadı çözümü bilen varmı?

pembekedi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
forum heralde son versiyondur. en basit şekilde şöyle çözebilirsin

forum > templates > subsilver > overall_header.tpl aç üstte

Kod:
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset={S_CONTENT_ENCODING}">

bu alana türkçe karakter kodu gir. savele kapat yükle. ve siteyi refreshleyerek dene.

firar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
DEBUG MODE

INSERT INTO phpbb_search_wordmatch (post_id, word_id, title_match) SELECT 41, word_id, 0 FROM phpbb_search_wordlist WHERE word_text IN (ğğiiişşş)

Line : 251

File : functions_search.php

verdiği hata kodu bu ve sadece "ı,ğ,ş" harfleri için problem çıkarıyor ç falan problem olmuyor...

subblack tema ve extreme mods yükledim onlardan kaynaklı olabilirmi?

(düzelmedi)

pembekedi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
functions_search.php dosyasını serverdan silip tekrar at istersen. bazen eksik giden dosyalar da hata veriyo.

firar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
problemi bilmesemde deniyrek çözümüne ulaştım

dil kodlamasını sağ tuş yapıp unicode utf-8 seçip mesaj atınca daha sonra mesajı görüntülediğimiz penceredende yine dil kodlamasını unicode a çevirince problem halloluyor... peki otomatik olarak seçtiği (hersayfa yenilemesinde seçiyor) batı avrupayı nasıl unicode a çeviririm?

firar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar sorunun çözümünü şöyle buldum fantastico dan (cpanelde bulunuyor) yükleyince problem çözülüyor.. hrşeyiyle tamam oluyor ancak script library ile veya el ile yüklemelerde bu problem açığa çıkıyor çözümü bilen varmı? (sanırım imkansız bişiy istiyorum ama bu cpaneli kendi hesabıma yükleme şansım varmı çünkü hostum kullanmıyor... veya fantasticoyu...)

UguG

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
pembe kedi'nin dediği gibi
forum > templates > subsilver > overall_header.tpl aç

orda TÜRKÇE dil meta'sını yazınca hallolacaktır. Yani otomatik olarak dil TR seçecek.

<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=iso-8859-9" />

mrt

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kurduğun dil in , dil klasorundeki
lang_main.php dosyasını bul...
iso 8859-1 yazar, en sonraki 1 i 9 yap.. sorun düzelir

plus kurduysan quick editide kapat..

nokie

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
turkce karakter sorunu iso-8859-1 dede yoktur, sen muhtemelen mysql 4.1.x serisini kullaniyorsun yada sunucun onu kullaniyor ve ayarlar dogru yapilmamis.

imzamdaki linkten yararlanip sunucu sana ait ise, gerekli duzenlemeleri yapabilirsin. Yoksa tek caren latin1 veri tabani olusturup iso-8859-1 yada -9 olarak kullanabilirsin.. ama bunun yerine dogrudan utf8 veri tabani olusturup, utf8_turkish_ci karsilastirma secipte problemi cozebilirsin.

su asamada sunucu ayarlari dogru yapilmadigindan veri tabani latin5 ve sayfalarda iso-8859-9 kullanman sorun yaratacaktir.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5