İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

phpbb'de spamcilere uygun-değilculara karşı çözüm?!?

pexolas

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
phpbb kullanarak hazırlamış olduğum forum siteme (türkçe) bir süredir yabancı (hongkong vs.) IPli ülkelerden kişiler üye olup uygun-değilgrafik içerikli spam mesajlar atıyorlar. Kullanıcıları yasaklıyorum mesajlarını siliyorum ancak her gün en az 10 yeni üye ve en az 100 mesaj ile sitemi işlemez hale getiriyorlar. Bunları etkisiz hale getirmek içn ne yapabilirim?

php bilgim olmadığı için müdahele edemiyorum ama mesela şöyle bir hazır eklenti varmıdır? üye olma formunda tüm atatürk kaç yılında doğdu? , türkyeinin başkenti neresidir? gibi her türk kullanıcının cevaplayacağı bir field bvulunsa buraya doğru metni giremeyenler üye olamasa sanırım bu çekik gözlü uygun-değilcuları sitemden uzaklaştırabilirim?..

buna benzer bir mod bilen yazan varmı?

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
kayıtta güvenlik kodunu aktifleştirebilirsin veya kayıt olan botlar belli bir ip aralığından ise htaccess ile banlayabilirsin

omerucan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
neredeyse tüm eklentileri kurmama rağmen ben de sonuç alamamıştım bu hongkong'lulara.

En sonunda ekteki mod sorunu çözdü. phpbb.de'deki veritabanından spam yapan mailleri alıyor ve engelliyor

Eğer istersen humanizer diye bir eklenti kayıt esnasında "İnsan mısınız" (ya da belirleyeceğin bir soru) ile istediğin işlemi yapıyor. Ama bende bunu da aşıyorlar ne yazık ki

DEKAN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bende önceden ssadece ip banlayarak kurtuluyordum , uzun süredir çok arttı ve hep farklı iplerden geliyor.. %70 i mail.ru şeklinde mail ile kayıt yapıyordu mail.ru mail kaydını engelledim sorunum %30da düştü, kalan kısım da hep amerikalı adiler.. Onlardan kurtulamadım bir türlü.. mail onaylı yapıyorum onu da onaylıyorlar.. bende üyelerden birini bu konu için mod yaptım temizliyor sağolsun :D

Ekstra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
güvenlik kodu işe yaramıyor.
ilgilenmediğim bir sitede 500 tane yabancı üyem var.
ben admin etkinleştirmesi ile üyelik yaptım çözüm oldu.

Bunlar Ne İş Yapıyor Derseniz
adamlar xxx-xxxx-xxx-xxx.info domainleri alıyor .info 0.49 dolardı.
sonra bir tane video atıyorlar.girdiğiniz zaman codec istiyor.
codec i yüklerseniz bazen ie başlangıç sayfası direk sitelerini park ettikleri siteye gidiyor.bazen google aramada bir siteye tıklayında park ettikleri siteye gidiyor.
kolay yoldan para kazanıyorlar yani.

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Arkadaşın yukarıda bahsettiği eklenti yani humanizer eklentisini direkt olarak kurarsanız scriptin hazır cevaplarını pek tabiiki aşacaktır spamcılar, pexolasın istediğide aslında bu yani humanizer eklentisi bu eklenti içerisinde soru ve cevapları değiştirebiliyorsunuz...

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
üyelikler admin onaylı olduğunda da spam yapılabiliyor mu ?

pexolas

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ilk fırstatta bu modları deneyeceğim. humanizer tam olarak benim istediğim şey anladığım kadarı ile. teşekkürler yardımlar için.

Gamend

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
üyelikler admin onaylı olduğunda da spam yapılabiliyor mu ?

Üyenin spam olduğunu anlarsanız spam yapamazlar. Ama bu sefer onay işlemi gelecekki bu da uzun ve yorucu bir iş olur. Bir mod kurup her şeyi kontrole almak en mantıklısı.

wampirman

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
aynı arkadaşlarmı bilmiyorum ama banada yapıyorlardı. bende html taglarının girilmesini küçük bir kod yazarak engelledim. sonra spam yapan adam buraya ne oldu gibisinden bir mesaj yazmıştı hatta. sorununu çözemediysen öm ile bana ulaşırsan düzenlediğim dosyaları sana gönderirim

ixus

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Benım eskı phpbb dekı sıstem de aynı problemden sıkıntılı ıdı bı ton uye ve mesaj yagıyordu
Güvenlik kodu da nafile geldi.
En sonunda Yakusha moduna dondum memnunum

siirvehikaye

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bende de bu sorun vardı. 1 mesajı olmayan yeni konu açamasın olarak sitey iayarladım gariplerim artık mesaj atamıyorlar. Üye olanları da üye olanları toplu olarak admin panelinde gösteren mod u kurdum ve bir kaç adımda bütün spamcıları siliyorum. Artık kafam rahat.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5