İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Php'de 1 gb Dosya Yükleme Yapmak isitiyorum Yardımcı olurmusunuz

bekirkorkut

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Php'de 1 gb Dosya Yükleme Yapmak isitiyorum Yardımcı olurmusunuz

Şöyle Düşünüyorum =

Firma adı:
Dosya ismi:
Dosya Seç:
Dosya Gönder

Bu tarz arkadaslar

Bi Klasöre yüklencek dosyanın ismi Firmadı: , Dosya ismi ve Tarih saat olucak ve 1 gb'ta yakın dosyalar yükleyebilicem yardımcı olurmusunuz Kod olarak ?

KrmYlmz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Öncelikle yüksek boyutlu dosya yüklemelerinizde sunucunuzun memory limiti önemlidir, standart bir php upload fonksiyonu ile bunu yapabilirsiniz, dosya nın bilgilerini ise bir veritabanı oluşturup orda tutabilirsiniz.

ykdsoft

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
konu biraz eski ama başkalarınında faydalanması açısından bilgi vermek istedim.

öncelikle internetten php file upload, yada php dosya yükleme diye aratarak standart bir dosya upload yapınızı kurduğunuzu varsayıyorum.

Büyük boyutlu dosya yüklemek için serverınızda ki php.ini yapılanmasını şu şekilde yapmalısınız: değeri

- post_max_size ve upload_max_filesize değerlerine ne kadar limit verirseniz en fazla o kadar dosya yükleyebilirsiniz. bu değerlere 2048M yazarsanız 2gb boyutunda dosya yükleyebilirsiniz.

- bir diğer önemli nokta ise; büyük boyutlu dosyaların yüklenmesi uzun süreceğinden phpnin timeouta düşmemesi için max_execution_time değerinin ayarlanması. bu değişkene saniye bazından yüksek bir değer vererek timeout süresini uzatmalısınız.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5