İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

phpmyadmin de csv ye "export" sorunu

soundofvtec

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar tabloda 2 milyondan fazla satır var
tablodaki boyut 268mb

csvye export etmek isteyince phpmyadmin bi süre bekleyip "save as" ekranı çıkınca ok diyorum sanki 1 kb lık dosya indirir gibi lap diye bitiyo download ve sonuçta verdiği zip dosyası da bozuk bi dosya

sanki phpmyadmin de bi dosya veya satır limiti varmış da ben bilmiorum gibi geldi ama bilgisi olanlar varsa bilgilendirirse memnun olurum

ekteki dosyadaki ekrandan direk "git" diyorum ve bu dosyayı verio

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
arkadaşlar tabloda 2 milyondan fazla satır var
tablodaki boyut 268mb

csvye export etmek isteyince phpmyadmin bi süre bekleyip "save as" ekranı çıkınca ok diyorum sanki 1 kb lık dosya indirir gibi lap diye bitiyo download ve sonuçta verdiği zip dosyası da bozuk bi dosya

sanki phpmyadmin de bi dosya veya satır limiti varmış da ben bilmiorum gibi geldi ama bilgisi olanlar varsa bilgilendirirse memnun olurum

ekteki dosyadaki ekrandan direk "git" diyorum ve bu dosyayı verio

phpmyadmini bukadar büyük db leri yada tabloları export etmek için kullanmayın.
illa kullanıcam diyorsanız, php.ini içinde birtakım ayarlar yapmanız lazım.
shell kullanarak yedek alın.

soundofvtec

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
phpmyadmini bukadar büyük db leri yada tabloları export etmek için kullanmayın.
illa kullanıcam diyorsanız, php.ini içinde birtakım ayarlar yapmanız lazım.
shell kullanarak yedek alın.

anladım

php.ini içinde ne gibi ayarlar gerekli acaba?
bir de shell den csv yedek alınıyor mu?

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
php ayarları için bugün bakamayacağım daha sonra PM ile hatırlatırsan buraya yazarım. Yada sen araştırabilirsin forum ayazılmıştı, max post size ve 1 tane daha var...

mysqldump -u user -p varsa_sifre --fields-terminated-by=',' --tab=/tmp database tablo
Bu komut /tmp altında tablo.sql and tablo.txt dosyalarını yaratır. sql dosyası tablonun yapısını içerir, txt dosya da virgül ile ayrılmış verileri içerir. txt dosyasını csv olarak değiştirirsen exel ile açabilmen lazım.

soundofvtec

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
php ayarları için bugün bakamayacağım daha sonra PM ile hatırlatırsan buraya yazarım. Yada sen araştırabilirsin forum ayazılmıştı, max post size ve 1 tane daha var...

Bu komut /tmp altında tablo.sql and tablo.txt dosyalarını yaratır. sql dosyası tablonun yapısını içerir, txt dosya da virgül ile ayrılmış verileri içerir. txt dosyasını csv olarak değiştirirsen exel ile açabilmen lazım.

deniyim tşk

soundofvtec

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
iyinet komut çok güzel çalışıo teşekkürler

yalnız sanırım her hücredeki data nın sonuna / karakteri ekliyor
bu karakter olmadan kayıt yapamaz mıyız
fieldler "" işaretleriyle başlayıp bitebilir ve her field arasına da , koyabiliriz

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5