İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

phpye başladım fakat admin sorunum var

varolaksoy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhabalar.
Şimdi şöyle bişey düşünüyorum arkadaşlar.
Güzel bir tasarım yaptım ve buna bir admin panel ekliyicem ama basit bişey olacak;
Admine kullanıcı adı şifre ile giriş yapılacak, adminde bir text box olacak ve ana sayfada olan kayan yazıyı her seferinde buradan değiştirmek istiyorum. Nasıl yaparım, teşekkürler..

varolaksoy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar daha açık şekilde söyleyeyim ben size. Bu mesajımdan sonra : http://forum.iyinet.com/php/34677-php-ile-siteyi-bir-admin-panelinden-yonetmenin-mantigi-nedir.html
şuradaki olayı gördüm ve aradığıma cevap buldum sayılır. Şimdi istediğim olayı anlatıyım. Admin paneli burdaki buraya ekleyeceğimiz kod :

<marquee scrollamount="2" direction="up" width="171" height="78">Deneme Deneme
</marquee>

ve bunu her seferinde admin panelinden değiştiricez. 2 3 tane kayan yazı olmayacak sadece bu olacak. Teşekkürler

varolaksoy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Veri tabanı kendiliğinden var verdiğim konuda. Ona tablo vs.mi eklicez kayan yazıyı düzeltmek için? Eğer öyleyse;

`marquee` text NOT lisanssız,

Şeklindemi tanımlanacak? Veya başka bi dosyaya eklememiz gereken bişey varmı?

apostle

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ilk önce phpmyadminden tabloları oluştur
ondan sonra yapabilirsin bu dediklerini veritabanı olmadan o bilgileri nereden çekeceksin?

damAster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Veritabanıyla falan uğraşmak (yada yetersiz olduıgunu düşüyorsan) istemiyorsan başka bir yöntemle bunu halledebilirsin. Sana izleyeceğin yolu söyliyeyim, gerekli döküman ve örnekler googlede oldukca fazla.

Admin paneli girişi için basit bi kullanıcı adı şifre formu oluştur. Formun gönderildiği admin paneli index dosyasında da bunu kontrol ettir ve kullanıcıyı içeri yada dışarı gönder.

Admin paneline ise bir textbox ve submit butonu yerleştir. FTP de mesaj.txt adlı bir dosya oluşturup yazma yetkisi ver. Nette binlerce örneği bulunan "dosyaya veri yazma" kodları ile mesaj.txt dosyasına textbox dan gelen veriyi yazdır.

Yazının yayınlanması için bu kod iş görebilir:

<marquee scrollamount="2" direction="up" width="171" height="78"><? echo include("mesaj.txt"); ?></marquee>

mesaj.txt adlı bi dosya oluşturup buna yazma yetkisi ver. Panelden nette yüzlerce örneği bulunan "dosyaya veri yazma" kodu ile mesaj.txt dosyasına mesaj kaydedilmesi için zemin hazırla.

varolaksoy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben başka bir yöntemle yapmıştım bunu. Mysqlden update yapıyor admin paneline. Ama bu yöntem daha sağlıklı gözüküyor, teşekkürler böyle denerim.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5