İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Picasa

umitvar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaslar piacasa tavsiyesinin türkçe tavsiyesi çıkmadı sanırım. Yalnız www.herseynet.com sitesinde webmasterin kendisi türkçe picasa reklamı koymuş. google buna müsaade ediyormu peki. o kullanıcıdan tıklandığını nasıl anlayacak?

umitvar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
peki bu adamın ne kazancı olabilir. yoksa sadece basit bir download linkimi ?

HighVoltage

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
herseynet.com un yaptığı suç değildir.. picasa için ayrı bi web sitesi kurmuş o sitedede yine google 'ın verdiği orjinal picasa bannerı var.

senolcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
herseynet.com un yaptığı suç değildir.. picasa için ayrı bi web sitesi kurmuş o sitedede yine google 'ın verdiği orjinal picasa bannerı var.
Aynen katılıyorum bence bu bir suç değil çünkü banner tıklandığında google'a gitmiyor ziyaretçi.Picasa tanıtımı yapan bir siteye gidiyor.
Bu şekilde tanıtım yapılıp indirtmek doğru mu derseniz işte orası tartışılan bir konu...

U

Unigenclik.org

Misafir
yeni baktim siteye de google la ne alakasi var adam öylesine download linki vermiş.. ben bannerla oynamiş vs vs anladim

umitvar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
şimdi arkadaslar olayı bağlayalım. evet adamın kendisi bir download linki koymuş. picasanın download sayfasına gidiyor. benim sormak istediğim bu adam madem google reklamı koymamış, banneri kendi yapmış, bundan bir geliri olabilirmi. eğer geliri yoksa niye koysun banneri. google ın gözüne girmeye mi çalışıyor yoksa :)

Rûmî

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
şimdi arkadaslar olayı bağlayalım. evet adamın kendisi bir download linki koymuş. picasanın download sayfasına gidiyor. benim sormak istediğim bu adam madem google reklamı koymamış, banneri kendi yapmış, bundan bir geliri olabilirmi. eğer geliri yoksa niye koysun banneri. google ın gözüne girmeye mi çalışıyor yoksa :)

benim bildigim her download basina 1 $ aliyor. Ama daha önce indiren kisiden Picasa olamama sartiyla, yani ilk defa indirenler ve install edenler basina 1 $ aliyor. Bunun icin google adsense programina kayit olman gerek.

Hürmetler
Rûmî

darkman

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Alttaki butona tıklayın, açılan sayfanın sağ üst köşesindeki Download Now butonuna tıklayıp, kaydedin.

bu suçtur ama diğerinin bir önemi yok kendi sitesine link vermiş okadar

trichnosis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
hiç bir şekilde suç değil. adam yalnızca picassayı tanıtan sayfa yapmış hepsi o.

HighVoltage

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

sanırım sen olayın baya bi dışında kalmışsın :)

HighVoltage

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu suçtur ama diğerinin bir önemi yok kendi sitesine link vermiş okadar

bence

"Alttaki butona tıklayın, açılan sayfanın sağ üst köşesindeki Download Now butonuna tıklayıp, kaydedin."

cümlesininde suç olduğu tartışılır. Çünkü ortada yanıltıcı bir yönlendirme yada "sitemize destek için yukarıdaki bannerı tıklayın" şeklinde bir ifade yok.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5