İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Pigeon ' a sesleniyorum

tdemirtas

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba Arkadaşlar , Ben

Http://www.kucukucu.net sitesinin editörü ve sahibiyim , sitemiz bundan önce tek ırka hizmet veriyordu "Alman Kurdu" ancak sitedeki üyelerin artışı ve genel köpek sitesi olmasına yönelik istekler sonucu

Hazır kullanıdığımız , subdreamer ve ipb scriptlerini silerek belirli bir ücrete , kendimize özgün tasarım ve asp ile kodlama yaptırdım.

Üyelikleri sıfırladım , sitemde meta etiketlerini özenle seçtim ,

sitemde spam bulunmuyor
domainim 2005 Kasım Ayı regli
içeriği Köpek severlere yönelik tüm bilgiyi bulabilecekleri bir arşiv niteliğinde.
Eski sitemden alınan özgün Makalelerde Mevcut.

Sürekli güncel haber ve döküman olarak sürekli güncelleniyor , sitede üyelik mecburiyeti yok.

Ancak ;
askere gitmeden önce dmozda ekli idim ilk talebimde eklenmiştim , geçenlerde bir baktım ki ekli değilim. Kategoriye girdiğimde ben eklediğimde editörü olmayan dizine pigeon adında bir editör eklendiğini gördüm ,

kendisiyle dmoz üzerinden iletişime geçmeye çalıştım olmadı.
suistimal rapor ettim 2 ay geçmesine karsın bakılmadı
r10 üzerinden ulaşmaya çalıştım yine olmadı.

sağolsun bi arkadaş davetiye verdi buraya üye oldum ancak , konu açmadan önce arkadasa özel mesaj atmak istedim öle bir seçenek göremedim son çare olarak buraya konu açmayı uygun buldum.

Sitemyazılımı , Tasarımı , Güncelliği ile Köpek Dostlarına ve Hayvan Haklarına saygılı organizasyonları olan bir site , sitemde spam yok dizine kurallara uygun şekilde eklememe ragmen var olan sitemi neden sildiniz ? ve şimdi neden kabul etmiyorsunuz ?

sizin gözünüzle gördüğünüz benim gözümle göremediğim bir eksiklik varsa lütfen bu başlık altından yazın ki insanlarda dmoz editörlerinin tarafsızlıgından şüphe duymasın..

Kaldıki herkez , kesin ona benzer bir sitesi vardır ve siz daha iyi oldugunuz için sizi silmiştir gibi yorumlarda bulunuyor ?

Gerçekten böylemi ?

Yanıt bekliyorum , Bu arkadaşı tanıyan ve konuyu okuyan arkadaşlarımız bu arkadasa ulaşırsa bu konuda bilgilenelim..

Dmoz konusunda vakıf insanlarda yorumlarını eksik etmesinler

En güzel günler sizlerin olsun

www.kucukucu.net
Köpek Sitesi Editörü

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Arkadaşım dmoz artık eskisi gibi değil.Editör olan kişi kategorideki rakiplerini silip kendi sitesini ekliyor ve artık dmoza uğramıyor.Dmoza bu saatten sonra site ekleyebilmen için ya editör dostun olmalı yada editöre biraz para yedirmelisin.Yoksa sitem çok iyi niye eklemiyosunuz demek boşa.İstersen dünyanın en iyi sitesini eklemeye çalış editör eklemez.

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
"Editör notları, forumları, ve editörler arasında e-posta ile yapılan tüm yazışmalar özeldir ve ancak ODP içerisinde kullanılabilir. Editörlerin bu kaynakları ODP dışında yayınlamaları ve hatta alıntı dahi yapmaları kesinlikle yasaktır."
önce bunu hatırlatarak başlayayım. kimseye karşı hiçbir cevap verme yükümlülüğüm olmadığını da belirteyim.

forum forum gezerek fazla stres yapmamanız için de size birkaç şey sorayım;

sitenizi listelenirken dahi defalarca aynı ya da değişik kategorilere önerdiniz mi? hala da önermeye devam ediyor musunuz? ayrıca sitenizin silindiğini nereden biliyorsunuz?

*siteniz hiç kapalı kaldı mı? kaldı ise ne kadar süre ile kapalı kaldı?
*sitenizden trojan dağıtıldı mı? ve siz bu konuda hiç uyarıldınız mı?

bu soruların cevabını kendinize bir verin. daha sonra insanlarla iletişim kurma yöntemlerinizi tekrar gözden geçirin. insanları çeşitli yollarla taciz etmek size pek birşey kazandırmayacaktır.

buradan önerileri okumanızı ve şikayetiniz için suistimal raporu doldurmanızı tavsiye ederim.

tdemirtas

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşım dmoz artık eskisi gibi değil.Editör olan kişi kategorideki rakiplerini silip kendi sitesini ekliyor ve artık dmoza uğramıyor.Dmoza bu saatten sonra site ekleyebilmen için ya editör dostun olmalı yada editöre biraz para yedirmelisin.Yoksa sitem çok iyi niye eklemiyosunuz demek boşa.İstersen dünyanın en iyi sitesini eklemeye çalış editör eklemez.

Yine aynı yönde bir yorum daha

İyi ama bu saçmalık değil mi ? bu arkadaşta Forum iyinet üyesi ve bu konu başlıgı altından bunun cevabını merak ediyorum , dmoz dünya çapında konusnda iyi siteleri barındıran bir platform değilmidir?

Eklemeye çalıştıgım bölümün açıklamasını paylaşmak istiyorum

Bu kategori sadece köpeklere özeldir ve ilgili bilgiler içeren sitelerden oluşur. Lütfen bu doğrultuda siteleri ekleyiniz.

Hayvan Koruma Derneklerini lütfen 'Dernekler' kategorisine ekleyiniz. Veterinerler ise 'Hayvan Sağlığı' kategorisine eklenmelidir.

Bu kategori en yakın dostlarımız hakkında bilgi veren ilgili sitelerden oluşmaktadır. Hayvanları ve hayvan haklarını koruyalım.

Bu dizinde ekli olan bir kaç site paylaşmak istiyorum ;

http://www.vonjuliet.com/ - Köpekler Üzerine ticaret sitesi köpek üretip köpek satıyor

http://www.anatoliakennel.com/ - Domain Düşmüş

http://www.avkopegim.com/ - Gelişi güzel Av Köpekleri satılıyor buna istinaden av kültürü olmayan avcılarda hayvan haklarını ihlal ediyor.

http://www.doghunde.com/ - Domain ismi İngilizce Dog "Köpek" Almanca Hunde "Köpek" Madem bir türk sitesi neden iki kz üst üste farklı dillerde köpek kelimesi geçiyor ?

Sitenin Konusu : TÜRKİYENİN ONLINE KÖPEK SATIŞ SİTESİ "Ticaret"

http://www.anadolukangal.net/ "Siteye Girdiğinizde Bir Trojen Devreye giriyor Bilgisayarımda Kaspersky Oldugu için Yırttım Virüs' e dikkat edin virüs programınız Yoksa Girmeyin."

Bununlar Dmozda Bu Kategoriye Ekli Bir Kaç Site, Hiç biri dizinin amacına uygun değil + trojen içerin ve düşen domainler dahi dizinde ekliler!

Peki bunları gördükten sonra kendi sitemi eleştirecek ne kalıyor ?

1 -Ticaretten Uzak
2 - Köpeklere yönelik en güncel haberler
3 - Köpek eğitimine dair ücretsiz 3 profesyonel tarafından danışmanlık hizmeti
4 - 1 Veteriner Hekim tarafından verilen ücretsiz sağlık danışmanlığı hizmeti.
5 - Almanya Köpek Fedasyonu tarafından kabul görmüş bir site "Sv derneği"
6 - Üyelerin kendi aralarında mesajlamasmasına dahi olanak sağlıyan sosyal bir oluşum.
7 - Spam ve alakasız içerik ten uzak
8 - 9 Kişiden oluşan Profesyonel yönetim kurulundan oluşan
9 - Haytap haydoko petshopgerçegi gibi hayvan hakları savunucuları ile ortak çalışan .
10 - Siteden gelen reklam gelirleri ile üyelerine çekilişler sunan , veya en son izmit barınagına yardım yapılmıştı tüm bu faaliyetler içerisinde olan bir site neden böyle bir duruma maruz kalıyor ?

Yorum sizlerin , pigeonu acil olarak buraya davet ediyorum bunu çözüme kavuşturmalıyız.

FaDeex

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hocam zaten boyle saçma sapan sıteler eklendıkçe bızım sıtelere sıra gelmıyor.Ben yuzdefa sayısıyca baş vuruyorum üç yıldır ama halandaha tık yok,orda bır kapımız yok oyuzden ben başka bırsey dıyemıyorum daha neler var bunlar sadece bırkac ornegı.Kayıt olmaya kalkınca hep aynı uyar mesajları gelıyor enbuyuk anlam veremedıgım o ınsllah bırgun bızıde kabul ederler artık..

tdemirtas

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
"Editör notları, forumları, ve editörler arasında e-posta ile yapılan tüm yazışmalar özeldir ve ancak ODP içerisinde kullanılabilir. Editörlerin bu kaynakları ODP dışında yayınlamaları ve hatta alıntı dahi yapmaları kesinlikle yasaktır."
önce bunu hatırlatarak başlayayım. kimseye karşı hiçbir cevap verme yükümlülüğüm olmadığını da belirteyim.

forum forum gezerek fazla stres yapmamanız için de size birkaç şey sorayım;

sitenizi listelenirken dahi defalarca aynı ya da değişik kategorilere önerdiniz mi? hala da önermeye devam ediyor musunuz? ayrıca sitenizin silindiğini nereden biliyorsunuz?

bu soruların cevabını kendinize bir verin. daha sonra insanlarla iletişim kurma yöntemlerinizi tekrar gözden geçirin. insanları çeşitli yollarla taciz etmek size pek birşey kazandırmayacaktır.

buradan önerileri okumanızı ve şikayetiniz için suistimal raporu doldurmanızı tavsiye ederim.

Ben sizin sorularınızı yanıtlıyorum , bunu bi çözüme kavuşturmalıyız ?

Sitemi listelenirken farklı farklı kategorilere kayıt etmedim.
Sitemi kabul görmediği için , sizin bölümünüze ve hayvan sağlığı bölümüne ekleme çabalarım hala sürüyor. Sitemin silindiğini kontrol etmem çok zor olmasa gerek ekli oldugum kategoride yokum ayrı zamanda http://search.dmoz.org/cgi-bin/search?search=kucukucu.net adresinden kaydımın silindiğini "sildiğinizi" görebilirsiniz.

Evet Sitem yaklaşık 3 hafta kadar yeni yazılım ın düzenlenmesi ve test edilmesi süresince insanlara devam etmiyecek bir içerik üzerinden hizmet vermek yerine "bunu kandırma olarak alğıladığımızdan kapattık"

Köpek sitesinde trojen neden dağıtılsın ? son zamanlarda bir çok webmasterın basına gelen bir sorun oldu iframe virüsübuda 2 günlük bir süre içinde halledildi bunun ne oldugunu çözmemiz zaman aldı sorun pc ye bulasan bir trojen imiş pc ye format atıp ftp şifrelerini değiştirdikten sonra dosyalardaki iframe kdolarını temziledik.

Amacım taciz değil , ne dmozdan nede herhangi bir siteden size ulaşılabilecek bir mail adresi var şeffaf değilsiniz.

dmoz un iletişim safasıda çalışmıyor suistimal raporlarıda bahsettiğim gibi kaale alınmıyor

Bizler türksek ve sizde hayvan hakları yanlısı bir dizinin editörüyseniz yazmıs oldugunuz yazıdan önce yazdıklarıma göz gezdirip lütfen birşeyler söyleyin tamda söylediğiniz nazarda dizinde ekli olan virüslü ve amacına uygun olmayan siteler ekli iken ben eklene bilmek için suistimal raporları ilemi ugraşmalıyım ?

siz buradayken ?

tdemirtas

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hocam zaten boyle saçma sapan sıteler eklendıkçe bızım sıtelere sıra gelmıyor.Ben yuzdefa sayısıyca baş vuruyorum üç yıldır ama halandaha tık yok,orda bır kapımız yok oyuzden ben başka bırsey dıyemıyorum daha neler var bunlar sadece bırkac ornegı.Kayıt olmaya kalkınca hep aynı uyar mesajları gelıyor enbuyuk anlam veremedıgım o ınsllah bırgun bızıde kabul ederler artık..

Hala bu şekilde konuşmak istemiyor ve hayvan hakları na değer veren kaliteli siteleri dizininde barındırıp, yakınen takip eden editörümüz den yanıt bekliyorum

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Sitemi kabul görmediği için , sizin bölümünüze ve hayvan sağlığı bölümüne ekleme çabalarım hala sürüyor. Sitemin silindiğini kontrol etmem çok zor olmasa gerek ekli oldugum kategoride yokum ayrı zamanda http://search.dmoz.org/cgi-bin/search?search=kucukucu.net adresinden kaydımın silindiğini "sildiğinizi" görebilirsiniz.

bir sitenin nasıl önerileceği hakkında linki size vermişim hala okumamışsınız ve hala değişik kategorilere sürekli sitenizi önermekte ısrar ediyorsunuz.

siteniz listelenirken dahi defalarca aynı ya da farklı kategorilere önerilmiştir. bunu yanında sitenizin listede olmaması silindiği anlamına gelmez. bir editör sitenizi kontrol için girdiğinde siteniz çeşitli sebeplerden açılmazsa sitenizi daha sonra kontrol için beklemeye alabilir.

Evet Sitem yaklaşık 3 hafta kadar yeni yazılım ın düzenlenmesi ve test edilmesi süresince insanlara devam etmiyecek bir içerik üzerinden hizmet vermek yerine "bunu kandırma olarak alğıladığımızdan kapattık"

sitenizin tam olarak kaç gün kapalı kalıp kalmadığını ben bilemem, ama kontrol esnasında sitenizin 94 gün kapalı kalacağını yazdıktan sonra sitenizi her gün kontrol etmem gerekmiyor.

Köpek sitesinde trojen neden dağıtılsın ? son zamanlarda bir çok webmasterın basına gelen bir sorun oldu iframe virüsübuda 2 günlük bir süre içinde halledildi bunun ne oldugunu çözmemiz zaman aldı sorun pc ye bulasan bir trojen imiş pc ye format atıp ftp şifrelerini değiştirdikten sonra dosyalardaki iframe kdolarını temziledik.

köpek sitesinden trojan niye dağıtılır gibi garip bir savunmaya geçmenizi de anlayamıyorum. zira siz yukarıda yine bir köpek sitesi için aynı uyarıyı vermişsiniz.
sizin siteniz de uyarı vermiştir. bu durum hakkında da bilgilendirilmiş olduğunuzu tekrar hatırlatırım. ki sizde durumu anlayıp 2 günde düzelttiğinizi belirtmişsiniz.

Amacım taciz değil , ne dmozdan nede herhangi bir siteden size ulaşılabilecek bir mail adresi var şeffaf değilsiniz.
dmoz un iletişim safasıda çalışmıyor suistimal raporlarıda bahsettiğim gibi kaale alınmıyor

editöre ulaşmak için mail adresine gerek yok dmoz üzerinden mailleriniz ulaşmaktadır. bana da defalarca ulaşmıştır. zira zorunluluk olmadığı gibi kimse düzgün yazılmayan maile cevap yazmaz. iletişim ile ilgili herhangi bir sorun yoktur.

Bizler türksek ve sizde hayvan hakları yanlısı bir dizinin editörüyseniz yazmıs oldugunuz yazıdan önce yazdıklarıma göz gezdirip lütfen birşeyler söyleyin tamda söylediğiniz nazarda dizinde ekli olan virüslü ve amacına uygun olmayan siteler ekli iken ben eklene bilmek için suistimal raporları ilemi ugraşmalıyım ?

siz buradayken ?

eklenebilmenin yolunun suistimal raporları ile olduğunu düşünüyorsanız tabii bu yolu kullanabilirsiniz.

listelenen siteler hakkında ya da kategori hakkında sorun ya da şikayetlerinizi tartışmayı düşünmüyorum. siteler düzenli kontrol edilir. kontrol esnasında sizde rastlanan gibi kapalı olma ya da trojen dağıtma gibi durumlarda site beklemeye alınabilir. editörler dmozun paralı çalışanı değildir. her an tüm siteleri kontrol edemeyebilirler. kontrolde sizin yaydığınız trojen yakalanmış ama üstte verdiğiniz örnekte öyle bir durum var ise kontrolde görülmemiş ya da daha önce/sonra durum ortaya çıkmış olabilir.

sorularımı kendiniz için hala yanıtlamamışsınız.
kendi sorularımın cevaplarını ben vereyim;
* daha önce siteniz kapatılmış ve 94 gün kapalı kalacağı yazısı konulmuştur. benim için 3 hafta da, 94 gün de aynı muameleyi gerektirir.
* yenilerde ise siteniz üzerinden trojen dağıtılmıştır. durum size o an bildirilmiş ve siz de bir süre sonra bunu düzelttiğinizi burada belirtmişsiniz.

bu 2 durumu tekrar düşünün ve kendinizce "feryat"ınızın cevapları burada yatmaktadır zaten.

beni acil olarak buraya davet etmenize gerek yok. çünkü benim gözümde tartışılacak birşey yok. durum budur. sizi yeterince bilgilendirdiğimi ve yardımcı olduğumu düşünüyorum. soru - cevap şeklinde yazışmayı sürdürmeyi düşünmüyorum.

tdemirtas

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

bir sitenin nasıl önerileceği hakkında linki size vermişim hala okumamışsınız ve hala değişik kategorilere sürekli sitenizi önermekte ısrar ediyorsunuz.

siteniz listelenirken dahi defalarca aynı ya da farklı kategorilere önerilmiştir. bunu yanında sitenizin listede olmaması silindiği anlamına gelmez. bir editör sitenizi kontrol için girdiğinde siteniz çeşitli sebeplerden açılmazsa sitenizi daha sonra kontrol için beklemeye alabilir.

sitenizin tam olarak kaç gün kapalı kalıp kalmadığını ben bilemem, sitenizi her gün kontrol etmem gerekmiyor. ama kontrol esnasında sitenizin 94 gün kapalı kalacağını yazdığını biliyorum.

köpek sitesinden trojan niye dağıtılır gibi garip bir savunmaya geçmenizi de anlayamıyorum. zira siz yukarıda yine bir köpek sitesi için aynı uyarıyı vermişsiniz.
sizin siteniz de uyarı vermiştir. bu durum hakkında da bilgilendirilmiş olduğunuzu tekrar hatırlatırım. ki sizde durumu anlayıp 2 günde düzelttiğinizi belirtmişsiniz.

editöre ulaşmak için mail adresine gerek yok dmoz üzerinden mailleriniz ulaşmaktadır. bana da defalarca ulaşmıştır. zira zorunluluk olmadığı gibi kimse düzgün yazılmayan maile cevap yazmaz. iletişim ile ilgili herhangi bir sorun yoktur.

siz buradayken ?

eklenebilmenin yolunun suistimal raporları ile olduğunu düşünüyorsanız tabii bu yolu kullanabilirsiniz.

listelenen siteler hakkında ya da kategori hakkında sorun ya da şikayetlerinizi tartışmayı düşünmüyorum. siteler düzenli kontrol edilir. kontrol esnasında sizde rastlanan gibi kapalı olma ya da trojen dağıtma gibi durumlarda site beklemeye alınabilir. editörler dmozun paralı çalışanı değildir. her an tüm siteleri kontrol edemeyebilirler. kontrolde sizin yaydığınız trojen yakalanmış ama üstte verdiğiniz örnekte öyle bir durum var ise kontrolde görülmemiş ya da daha önce/sonra durum ortaya çıkmış olabilir.

sorularımı kendiniz için hala yanıtlamamışsınız.
kendi sorularımın cevaplarını ben vereyim;
* daha önce siteniz kapatılmış ve 94 gün kapalı kalacağı yazısı konulmuştur. benim için 3 hafta da, 94 gün de aynı muameleyi gerektirir.
* yenilerde ise siteniz üzerinden trojen dağıtılmıştır. durum size o an bildirilmiş ve siz de bir süre sonra bunu düzelttiğinizi burada belirtmişsiniz.

bu 2 durumu tekrar düşünün ve kendinizce "feryat"ınızın cevapları burada yatmaktadır zaten.

beni acil olarak buraya davet etmenize gerek yok. çünkü benim gözümde tartışılacak birşey yok. durum budur. sizi yeterince bilgilendirdiğimi ve yardımcı olduğumu düşünüyorum. soru - cevap şeklinde yazışmayı sürdürmeyi düşünmüyorum.

Birşeyi sürdürmeye gerek yok ben de sizinle muhattap olmaktan mutluluk duymuyorum.

Madem bu kadar dikkatli ve titizsiniz kurallara uygun olmayan siteler dizinde hala ekliler virüs lü trojenli bunları neden silmiyorsunuz ?

diyelimki gözünüzden kaçtı , diyelim ki bu söylediğiniz durumlardan ötürü sitem dmozda listelenmiyor editörü olarak siz benim eksiklerimin giderildiğini görüyorsunuz neden bir editör olarak sitemi dizine ben önermeden eklemiyorsunuz sizin göreviniz bu değilmi ?

ücretsiz yapmak ve gönüllülük farklı kavramlardır, siz benim sitemi bu dizine bu koşullar altında hala eklememekte diretiyorsanız sizin ücretsiz dmoz editörlüğü yaptıgınızdan bende şüphe duymaya başlayacağım.

kaldıki böyle bir durum varsa ücretiniz ne kadar ?

eğer gerçekten gönüllüyseniz , sitemde hala düzeltmemi istediğiniz yerler varmı , ve ne zaman listeye dahil olacagım bu sorularımın yanıtını kaçamak yanıtlar yerıne düzgün bir uslupla adam gibi verin sizde işinize bakın bizde.

siz bir dizine gönüllülük yapıyorsunuz biz tüm köpek severlere!

kurallar ortada bizlerde ..

sevgilerle

Teoman DEMİRTAŞ
KucuKucu.net

+ Dmozla doğmadık , dmozsuzda ölmeyiz benim çözmeye debelendiğim detay buradaki haksızlık..

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
terbiyesizlerle ve terbiyesizliklerle uğraşacak vaktim maalesef yok.
size iyi çalışmalar..

tdemirtas

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
terbiyesizlerle ve terbiyesizliklerle uğraşacak vaktim maalesef yok.
size iyi çalışmalar..

İnsanlarla iletişim ruhunuza ne oldu mesleğiniz bu imiş ?

Herşey ortada sanırım ! dmoz editörü olarak , ve bu forumlarda paylaşımcı biri olarak bu işe gönüş vermiş ve tüm tezat ve gerçekleri sunan birine terbiyesiz demek kolay olsa gerek sizin açınızdan.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5