İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

pilli para

dombalak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
arkadaşlar bugün hürriyetin sitesnde dolaşırken bir haber gördüm ve biz netten para kazanma yollarında ömür çürütenler için ilgi çekici olabilir diye düşündüm.

sitenin adı pilli.com

site bağımsız siteler birliği olarak tanıtıyor kendini

nasıl para kazandırdığına gelince; üye sitelere yazı gönderiyorsunuz ve onaylanırsa yazı gönderdiğiniz sitenin bir önceki konuyla alakalı gelirinin %70'i sizin oluyor

Alın size FAQ kısmı;

Yeni Başlayanlar İçin pillinetwork

Öncelikle yorum ya da yazı yazmadan önce, katkıda bulunacağınız siteyi biraz dolaşmanızı, sitenin kapsamını, konusunu, ne gibi yazıların kabul gördüğünü ve yayınlandığını incelemenizi rica ediyoruz. Bu son derece önemli.
Yorum nasıl yazılır?

Yorum yazmak gayet kolay. Yorum eklemek istediğiniz yazının en altında, üzerinde “Yorum gir, ey dombalak!” yazılı bir alan göreceksiniz. Bu alanı doldurup göndermeniz yeterli. Bu işlemi için giriş yapmış olmak durumundasınız. Yorum yazarken gereksiz yere site okurlarının vaktini almama konusunda düşünceli davranmanızı can-ı gönülden dileriz.
Yazı nasıl yazılır?

Katkıda bulunmak istediğiniz siteyi iyice tanıdığınıza kanaat getirdiniz ise, artık kolları sıvayarak bir yazı yazmanın zamanı geldi demektir. Biz de zaten bunu bekliyorduk. Haydi başlayalım: Söz konusu siteye gidin. Logo'nun yakınlarında bulacağınız “Yazı Yolla” linkine tıklayın. Karşınıza gelen ilk form, içine yazıyı gireceğiniz alan. Çeşitli formatlama opsiyonlarınız var. Formun altında gördüğünüz düğmeler ile seçtiğiniz yazıyı kalın, italik yapabiliyor, link verebiliyor ve yazınıza numaralı ya da numarasız listeler ekleyebiliyorsunuz. Formun üzerindeki “Kısmen HTML kullanabilirsiniz” linkine tıklayarak, hangi tuşun ne iş yaptığını hatırlayabilirsiniz.

Doldurmanız gereken ikinci boşluk yazının başlığı. Başlığı yazıyı yazdıktan sonra koymanızı tavsiye ediyoruz. Bunun için sonraya aldık. İyi bir başlık yazıyı gururla temsil edebilmeli; hem ilgi çekici olmalı hem de yazıyı iyi tarif edebilmeli.

Sırada doldurulması gereken etiketler var. İyi etiket seçmek kolay bir iş değil, bunun için de rehber e-kitabımıza başvurmanızı tavsiye ederiz. Ama şimdilik şunu söyleyelim: Etiket seçerken, yazınızın içeriğini anlatan en önemli anahtar kelimeleri düşünün. Bu kelimeler hem konusuna göre yazı arayanlara yardımcı olacak hem de benzer konulardaki yazıları yazınızın altına doğru olarak listelemeyi sağlayacak. Unutmayın, isabetli seçilmiş etiketler yazınızın okunma oranını arttırır.
Yazıyorum yazıyorum, yayınlanmıyor

Doğrudur. Editörlerimiz yazı seçerken biraz hassas davranıyor olabilirler. Ama bunu içeriğin kalitesini korumak gerektiği için yapıyorlar. Yazdığınız bir yazı reddedildiyse, size muhakkak neden reddedildiğini açıklayan bir e-posta gönderiliyor. Bu e-postalar önceden hazırlanmış mesajlar. Lütfen kişisel algılamayınız. Editörlerimizin ekranında yazı reddederken seçebilecekleri bir sürü sebep var. Fazla uzun yazı, fazla kısa yazı, konu dışı yazı, yetersiz Türkçe ile yazılmış yazı, fazla karışık yazı, enteresan olmayan yazı, kişisel reklam yazısı, gizli reklam yazısı...
Yazdım, yayınlandı ama değişmiş biraz

Bazen dayanamayarak imlâ hatalarını, noktalama hatalarını düzeltiveriyoruz. Yazınızın başlığını ya da etiketlerini değiştirebiliyoruz. İnanın bunu sizin iyiliğiniz için yapıyoruz. Doğru başlık ve doğru etiketler, yazınızın bulunabilirliğini, dolayısıyla okunma oranını arttırıyor. Böylece sizin kazancınız da artıyor.
Kazancımı nereden görebilirim?

Herhangi bir pillinetwork sitesinin hesabım sayfasında, “Kazançlarım” kutusunu göreceksiniz. bu kutunun altındaki linkten kazanç detaylarınıza da ulaşabilirsiniz. Hangi sitedeki hangi yazınız size ne kadar para kazandırmış buradan görebiliyorsunuz. Kazancı yüksek yazılar size doğru bir şey yaptığınızı gösteriyor. Bu doğru şeyi mütemadiyen tekrarlamanızı bekliyoruz.
Paramı ne zaman alacağım?

Hesabınızda gözüken paranın bizim elimize geçmesi biraz sürüyor. Biliyorsunuz Amerika’dan Google çeki geliyor, onu bankaya yatırıyoruz. Bankanın parayı hesabımıza yatırdığı ayın sonunda, eğer hesabınızda birikmiş para 20 Amerikan Dolarını geçmiş ise, havale ya da banka çeki ile size ödeme yapıyoruz. Bu prosedür ortalama 2 ay sürüyor. Size yaptığımız ödemeleri de aynı sayfadan takip edebilirsiniz.

<<<adamlar google'yi başka türlü kullanıyorlar. Bizim adsense olayını farklı bir tarzda ele almışlar.>>>>

MerTUraL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben üyeyim arada yazıyorum arada ama zevk için.En fazla kazandırdığı bu güne kadar 200 küsür Dolar...Güzel bir oluşum :)

dombalak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
ben daha yeni üye oldum ama sistemi tam anlamadım. blog görünümlü portal tarzında biraz karışık. ama dur bakalım

2 cente forumlara post yazmaktan iyidir herhalde

bide bişi soracam bir yazıya ne kadar alıyorsun yani kazanma sistemi nasıl

MerTUraL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
şimdi kazancın 100 de 70 i yazarlara 30 u siteye gidiyor.bu %70 lik kısım okunma oranınıza göre dağıtılıyor yazarlar arasında.Site blog tarzındadır.Eğer google dan arama sonucu çıkabilecek yazılar yazar ve iyi ziyaretçi çekerseniz kolaylıkla para kazanabilirsiniz...
Ayrıntılı Bilgi video:
http://youtube.com/watch?v=YBdUnjptyic

hdogan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Gavurlarin "revenue sharing" olayinin bizde de yapilmasi cok iyi bir gelisme... Bol kazanclar diliyoruz...

zahmaci

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Pilli.com güvenin iyidirler hoşdurlar.
Zamanında 1 milyona text reklam alanları vardı. bende hesapda olesine duran 1 milyonu göndererek reklam vermiştim. Hemen ardından bi mail lütfen fatura bilgilerini gönderin faturayı kesip gönderelim diye.

Saçmalamayın dedim 1 milyonluk fatura için, cık cık cık. Sadece kesin ve yırtın dedim.Önemli olan vergilendirilmesiydi benim için. Bunuda yaptıklarına dair mail geldi... Seviyorum pilliyi,zamazing i vs. vs. yi

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5